Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mire utal ez az érvelés egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire utal ez az érvelés egy pasitól? Nem akkor jegyez el egy férfi egy nőt ha szereti és vele akarja leélni az életét?

Figyelt kérdés
"Minek eljegyzés ha nem tudok eltartani egy családot?"

2016. jún. 9. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Eljegyzés házassághoz vezet, az pedig gyerekhez. Minek eljegyzès, ha nem hàzasodtok rővid időn belül.

Persze az is lehet, hogy csak kifogás, egy mondatból nem derül ki.

2016. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Egy igazi romantikus férfival dolgod, arra...
2016. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy 1. Írta. A pasik nem mindig olyan érzelgősek mint a nők. Engem is csak kkor kért meg a párom amikor már úgy állt/álltunk anyagilag hogy össze tudjunk hozni egy esküvőt. Lehet régimódinak hangzik de még mindig a pasinak kell eltartani a családot amig a nő gyesen van pl. Persze attól még szeret és velem akarja lelelni az életét, de mégsem úgy van ez mint a nőknél hogy csak legyek már menyasszony az nem számít hogy ki tudjuk e fizetni az esküvőt. Persze ezért temmi is kell. Ha me is tesz érte semmit hogy jobb legyen vagy többet keressen akkor csak kifogás.
2016. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem egy papirnak kéne eldöntenie hogy mennyire szeretitek egymást. Ha tényleg szeretitek egymást akkor nem kell esküvő,lehet elég lenne egy jelképes esküvő is. Mi van akkor ha váltok? Az is megint csak papirmunka lenne,pénz és energiabefektetés.Lehet csak én működök rosszul,de ha igazán szeretem a csajom akkor nem kell ahhoz papír.
2016. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Eljegyzés -> Házasság -> Gyerek

Biztos én vagyok túl konzervatív, vagy érzelemmentes szeretetre képtelen ember, de szerintem a szerelem nem csak úgy önmagáért létezik a semmiben, nem csak úgy van.

Lehet élvezni a szerelmet fiatal korban és lehetnek ilyen párkapcsolataink, amikor még nem akarunk családot, amikor csak úgy elvagyunk, próbálgatjuk a dolgokat és jól érezzük magunkat.


De amikor abba a korba lépünk hogy már szívesen lenne gyerekünk (ez mindenkinek máskor van 20-35 éves kora között), akkor a fejemben már a családalapítás jár, nem az őrült rózsaszín ködös szerelem.


A pároknak akiket te ismersz és már legalább 10 éve együtt vannak, hány százaléknál van gyerek? 80? 90? Kb ilyesmi arány. A szerelem nem egy cél, hanem egy eszköz ami hosszú távon az utódnemzéshez és családalapításhoz vezet jobb esetben.


Ez a "tényleg szeretitek egymást", meg jó nagy bullshit. A rózsaszín ködös lángoló szerelem pár évig tart maximum. Ezután ez vagy kihuny teljesen és a kapcsolat is lassan véget ér (vagy jó esetben gyorsan) vagy pedig átalakul szeretetté, családi szeretetté, amikor már a másik nem csak egy idegen nekem, hanem a gyermekeim szülője is.

2016. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Azt hogy idióta... Eszembe nem jutna ilyen kifogást találni, egy eljegyzés meg korántsem egyenlő a házasság plussz gyerek felállással.

Biztos fél, elhiszem, de ez egy hülye kifogás.

2016. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Én nőként is azt mondom, hogy ez egy korrekt hozzáállás. Gondolj bele, eljegyez, mert annyira szeret, aztán meg X év múlva jössz a kérdéssel, hogy "menyasszony vagyok, de nem vesz el, milyen pasi az ilyen?".

Az eljegyzés nem (csak) státuszszimbólum, de valaminek a kezdete is. Épp ezért a legtöbb férfi akkor lépi meg, ha záros határidőn, mondjuk max 2-3 éven belül, várható a folytatás is.


(Én mondjuk személy szerint pont ugyanezért vissza is utasítanám a páromat, ha most kérne meg, mert egyelőre nincs keretünk közös életre, házasságra. Akkor meg minek?)

2016. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Azt jelenti hogy kovetkezetes es eloretervez nem pedig egy almodozo. Szerintem ez jo hozzaallas
2016. jún. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) mondta is azota,hogy nem érez anyagi biztonságot ugymond
2016. jún. 9. 17:41
 10/14 anonim ***** válasza:

A férfiak olyanok hogy szeretik biztonságban tudni a dolgokat hisz ők a családfenntartók még mindig, ők keresnek több pénzt és a gyes alatt főleg így van, reálisabbak, tehát eljegyezni is akkor ha szeretne elvenni rövid időn belül és később gyereket, akinek a költségeit tudja vállalni hogy ne nyomorgásban nőjön fel, nem akarja azt éreztetni veled hogy csak meggyűrűz és húzza, halassza, lóg a levegőben a dolog. Tiszták a szándékai ha ezt ki meri mondani.

Egyébként a házasság nem mindig egyenlő a gyerekkel, ismerek nem egy olyan párt akik összeházasodtak, mert a pasi is úgy érezte nincs mire várni, van pénzük rá stb de a baba még nem jön és van aki nem is akar, viszont vannak előnyei a papírnak pl hitelhez, különböző kedvezményes dolgokhoz.

2016. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!