Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem jegyez el végre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jegyez el végre a párom?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva elegem van. Több mint 3 éve vagyunk együtt, 20 évesek vagyunk, és én 4 hónapos terhes vagyok. Régebben nagyon sokat beszélgettünk a házasságról, eljegyzésről, és azt ígérte, hogy "nemsokára" eljegyez. De ennek már több mint egy éve! Egyszer volt egy veszekedésünk is emiatt, amikor azt mondta, hogy "Lehet hogy eljegyeztelek volna már, ha nem kérdezgettél volna ennyit." Ezzel nagyon megbántott, és megfogadtam, hogy nem kérdezgetem többet. Ez már egy éve volt majdnem.

Azóta az egyik lány ismerősét eljegyezték (még Novemberben), ők is korunkbeliek és szintén 3 éve vannak együtt.

Annyira elegem van már, miért nem jegyez el? Az a legrosszabb, hogy eddig csak hitegetett, hogy "nemsokára", "majd", "pár hónapon belül".

És tudom, ismerem annyira, hogy tudjam, hogy nem is tervezi az eljegyzést, hiába várom a babánkat! Másokat ilyenkor rögtön elvesznek, de az a minimum, hogy eljegyeznek.

A kapcsolatunk többi része nagyon jó, tényleg semmi baj nincs, csak ez zavar engem nagyon.

És kérlek ne gyertek azzal, hogy minek akarom, hogy megkérjen, úgyse fog változni semmi, nem fog jobban szeretni, mert tudom. De nekem fontos az eljegyzés, a házasság, és azt ő is tudta, és hitegetett éveken át! Pedig nem akarom, hogy rögtön megházasodjunk, nem baj ha az esküvő csak évek múlva lesz és ezt ő is tudja!

Ha nektek nem fontos a házasság, megértem, és nem szólok bele, hogy miért nem házasodtok, ezért kérlek titeket, hogy ugyan így ne szóljatok le érte, amiért nekem viszont fontos.

20N


2016. febr. 20. 15:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem basz ogattad voln ezzel folyton, akkor nem is utált volna meg, te iq harcos.
2016. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
44%

20 évesen őrültség szerintem ez. De te tudod. Másrészről a nőknél tipikus viselkedésforma, ha a barátnőt eljegyezték, akkor ők is megőrülnek. Nehogy már ők maradjanak eljegyzés nélkül. :D

Tervezett a baba, vagy becsúszott amúgy? Miért kell, hogy eljegyezzen? Lehet, hogy el sem venne utána. Akkor meg tök felesleges. Nem elég, ha együtt éltek, és szeretetben nevelitek majd fel a kicsit?

2016. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
20%
csak nem majmolni akarod a barátosnét? :)
2016. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Nem azért szeretném, hogy eljegyezzen, mert "a barátnőm is eljegyezték". Nem is ismerem azt a lányt, a párom volt osztálytársa, én csak a facebook-on láttam a képeiket.

Tervezett baba volt. És nem, nekem nem elég, mert ez nekem eléggé kínos, hogy megkérdezik, hogy mikor jön a baba, és hogy a férjemmel várjuk-e már nagyon, meg ilyenek, és nekem meg ki kell javítanom őket, hogy csak a "barátom" vagy a "párom", még csak nem is a vőlegényem. Mindenki furcsán néz rám, amiért még csak el sem vagyok jegyezve, és ez zavar. De ezen kívül is, még ha másokat nem is érdekelne, engem akkor is zavar, hogy 20 évesen a gyerekem apja nem más mint a "barátom". Ez nevetségesen hangzik, mintha 12 évesek lennénk. Ez már nem az a szintű kapcsolat. Már rég nem az.

2016. febr. 20. 15:54
 5/53 anonim ***** válasza:
87%
Élettársam jobb kifejezés a barátom helyett ilyen esetben. Kit érdekel, mások mit gondolnak? Szerintem inkább a köz nyomása van itt rajtad, mint a saját aggodalmad.
2016. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
De nem élünk együtt még, csak majd ha megszületett a baba.
2016. febr. 20. 15:59
 7/53 anonim ***** válasza:
79%

Aterzem, en 23 eves vagyok, baratom 30+, szinten 3 eve egyutt, tobb mint 2 es fel eve egyutt lakunk, es kozelbe sincs az eljegyzes valamiert.

Mennyi ideje laktok egyutt?Dolgoztok, hogy ilyen hamar bevallaltatok a babat?

2016. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
70%
Mert túl sokat cseszegetted és ezt õ is megmondta ezen feleslegesen huztad fel magad. Hagyd békén majd eljegyez ha jónak látja ezzel a házisárkánykodással csak tönkreteszed az amúgy jó kapcsolatotok.
2016. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
88%

Tervezett baba eljegyzés,házasság előtt?Ha tényleg olyan fontos a dolog akkor várni kellett volna a terhességgel is.Nem ezzel akartad véletlenül házasságra kényszeríteni?

Ebben így nincs logika,akárhogy agyalok rajta nem látom benne az értelmet.

2016. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom annyiban hagyni. Nem akarom ráerőltetni, hogy eljegyezzen, de akkor legalább mondja a szemembe, hogy nem fog eljegyezni. A legrosszabb az, hogy éveken át hitegetett az eljegyzéssel, és elkezdtem nyilván reménykedni. Aztán meg csalódtam jó sokat, amikor egyik alkalommal se kért meg, hiába ígérte meg többször is. Legalább annyi legyen benne, hogy a szemembe mondja, hogy nem fog megkérni és/vagy elvenni! Azt hiszem ennyit megérdemelnék 3 év után.
2016. febr. 20. 16:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!