Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem jegyez el végre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jegyez el végre a párom?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva elegem van. Több mint 3 éve vagyunk együtt, 20 évesek vagyunk, és én 4 hónapos terhes vagyok. Régebben nagyon sokat beszélgettünk a házasságról, eljegyzésről, és azt ígérte, hogy "nemsokára" eljegyez. De ennek már több mint egy éve! Egyszer volt egy veszekedésünk is emiatt, amikor azt mondta, hogy "Lehet hogy eljegyeztelek volna már, ha nem kérdezgettél volna ennyit." Ezzel nagyon megbántott, és megfogadtam, hogy nem kérdezgetem többet. Ez már egy éve volt majdnem.

Azóta az egyik lány ismerősét eljegyezték (még Novemberben), ők is korunkbeliek és szintén 3 éve vannak együtt.

Annyira elegem van már, miért nem jegyez el? Az a legrosszabb, hogy eddig csak hitegetett, hogy "nemsokára", "majd", "pár hónapon belül".

És tudom, ismerem annyira, hogy tudjam, hogy nem is tervezi az eljegyzést, hiába várom a babánkat! Másokat ilyenkor rögtön elvesznek, de az a minimum, hogy eljegyeznek.

A kapcsolatunk többi része nagyon jó, tényleg semmi baj nincs, csak ez zavar engem nagyon.

És kérlek ne gyertek azzal, hogy minek akarom, hogy megkérjen, úgyse fog változni semmi, nem fog jobban szeretni, mert tudom. De nekem fontos az eljegyzés, a házasság, és azt ő is tudta, és hitegetett éveken át! Pedig nem akarom, hogy rögtön megházasodjunk, nem baj ha az esküvő csak évek múlva lesz és ezt ő is tudja!

Ha nektek nem fontos a házasság, megértem, és nem szólok bele, hogy miért nem házasodtok, ezért kérlek titeket, hogy ugyan így ne szóljatok le érte, amiért nekem viszont fontos.

20N


2016. febr. 20. 15:42
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
37%

Ne bántsátok már azért, mert nem hajlandó évtizedeket várni egy pasira míg megembereli magát.

Nem jókedvéből kell könyörögni hogy vegye már el, hanem azért, mert a pasija ......., és nem hajlandó időben megkérni. Nem mi nők rontjuk el, hanem a férfiak!

Ez nem korfüggő, én egy 42 éves töketlennel szenvedek aki nem hajlandó elvenni csak makog össze vissza hogy majd.

2016. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
Istenem 61%-os nem tudom, honnan veszed a hülye gondolataid, de úgy tűnik nem tudsz szöveget értelmezni. Közös megegyezés alapján hagytuk abba a védekezést, és közösen egyeztünk meg abban, hogy most jöhet a baba. Ne kombinálj.
2016. febr. 20. 16:34
 23/53 anonim ***** válasza:
97%

Ejj, de gyerekek vagytok még.

Meggondolatlanság: Gyereket vállaltok összeköltözés előtt. Nem, a "hetekig lakunk együtt szünet nélkül" nem ugyanaz, mint az összebútorozás, hidd el.

Megfelelési kényszer: Azért szeretnél házasodni, mert milyen ciki az ismerősök előtt, hogy nem vagyok házasok.

Kommunikációs csőd: Nem tudtok megbeszélni egy igencsak lényeges dolgot. Te nyaggatod, ő hárít.


Csak azt remélem, mikor megszületik a gyerek, bele fogtok nőni a feladatba és sikerülni fog egy normális gyerekkort biztosítani neki.

2016. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
85%
De hogy lehetett olyan hülye a pasid, hogy ebbe így belement?
2016. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
75%
Én azt nem értem minek egy ilyen dolgon kattognod..Inkább készülj fel a babára. NEKED csinált gyereket és nem a szomszédnak ennyi miért ne elég. Aki meg a 42 évest várja ,hogy eljegyezze hajra.Párom húga 15 évig várt az eljegyzésre és a lagzira :-)
2016. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Soha nem mondtam, hogy tudom, hogy milyen az együtt élés, azért mert hetekig együtt vagyunk. De azért mégiscsak több, mintha heti egyszer-kétszer találkoznánk. Sokkal jobban ismerjük egymást.

És nincs megfelelési kényszerem se, engem csak egyszerűen zavar és idegesít, hogy mások is kérdezgetnek. Nem miattuk akarok eljegyzést, de az se segít, hogy mindenki kérdezget. Illetve nem is nyaggatom, mert már majdnem egy éve fel se hoztam neki a témát. De már nem bírom tovább, tudni akarom, hogy hányadán állunk.

Most már harmadjára ismétlem magam: Ha nem kér meg az se érdekel már, de legalább annyi legyen benne, hogy megmondja, és akkor nem reménykedek.

2016. febr. 20. 16:38
 27/53 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg mond meg ezt neki..
2016. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg beszélj vele. Nem bonyolult.
2016. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:
Ha bármit mondok ezzel kapcsolatban, akkor azt fogja megint mondani, hogy majd eljegyez. Nem mondaná a szemebe, hogy nem fog.
2016. febr. 20. 16:45
 30/53 A kérdező kommentje:
De ha ezt mondom neki, akkor is azt fogja mondani, hogy majd eljegyez. Nem mondaná meg a szemembe, hogy ne fog, ha már éveken át hitegetett.
2016. febr. 20. 16:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!