Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem jegyez el végre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem jegyez el végre a párom?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva elegem van. Több mint 3 éve vagyunk együtt, 20 évesek vagyunk, és én 4 hónapos terhes vagyok. Régebben nagyon sokat beszélgettünk a házasságról, eljegyzésről, és azt ígérte, hogy "nemsokára" eljegyez. De ennek már több mint egy éve! Egyszer volt egy veszekedésünk is emiatt, amikor azt mondta, hogy "Lehet hogy eljegyeztelek volna már, ha nem kérdezgettél volna ennyit." Ezzel nagyon megbántott, és megfogadtam, hogy nem kérdezgetem többet. Ez már egy éve volt majdnem.

Azóta az egyik lány ismerősét eljegyezték (még Novemberben), ők is korunkbeliek és szintén 3 éve vannak együtt.

Annyira elegem van már, miért nem jegyez el? Az a legrosszabb, hogy eddig csak hitegetett, hogy "nemsokára", "majd", "pár hónapon belül".

És tudom, ismerem annyira, hogy tudjam, hogy nem is tervezi az eljegyzést, hiába várom a babánkat! Másokat ilyenkor rögtön elvesznek, de az a minimum, hogy eljegyeznek.

A kapcsolatunk többi része nagyon jó, tényleg semmi baj nincs, csak ez zavar engem nagyon.

És kérlek ne gyertek azzal, hogy minek akarom, hogy megkérjen, úgyse fog változni semmi, nem fog jobban szeretni, mert tudom. De nekem fontos az eljegyzés, a házasság, és azt ő is tudta, és hitegetett éveken át! Pedig nem akarom, hogy rögtön megházasodjunk, nem baj ha az esküvő csak évek múlva lesz és ezt ő is tudja!

Ha nektek nem fontos a házasság, megértem, és nem szólok bele, hogy miért nem házasodtok, ezért kérlek titeket, hogy ugyan így ne szóljatok le érte, amiért nekem viszont fontos.

20N


2016. febr. 20. 15:42
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem se eljegyzés, se házasság, se más nem tud úgy összekötni két embert nagyon hosszú időre, mint egy közös gyerek és az azzal járó felelősség, függetlenül attól, hogy a kapcsolatuk mennyire lesz tartós.


Ha valóban tervezett babát vártok, sokkal komolyabb és fontosabb dologban döntöttetek közösen, mint egy eljegyzés vagy házasság, ráadásul ilyen fiatalon, úgy, hogy nem éltek együtt, és így nem vagytok túl azokon a próbatételeken, ami egy párkapcsolatra vár a tényleges összeköltözést követően.


Ettől függetlenül, ha neked valóban annyira fontos az eljegyzés, aztán a házasság, én sem értem, hogy miért nem vártad meg, mielőtt a baba zöld utat kap.


Nem lehet, hogy ebben az élethelyzetben már érdemesebb lenne nem szóvá tenni többet a párodnak az eljegyzés kérdését, és rábízni, hogy hogyan dönt? Nyilván nem vagyunk egyformák, de én egyrészt nem is igazán tudnék örülni annak, ha azt érzeném, hogy noszogatás vagy nyaggatás hatására szánta rá magát, nem saját elhatározásából, másrészt lassan félidős terhesen sok minden más jobban foglalkoztatna, többek között az, hogy lehetőleg még a baba születése előtt együtt éljünk, rendezzük be a saját kis otthonunkat, csiszolódjunk össze a mindennapi együttélés során, mert egy újszülött érkezése, túl azon, hogy jó esetben nagy öröm, egy összeszokott, évek óta együtt élő pár számára is elég komoly kihívás és fokozott együttműködést igénylő próbatétel, főleg az első hetekben, hónapokban.

2016. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
92%

Jajj cukorbogár, exemmel én is 3 éve voltam együtt mikor 20 voltam, én is vágytam eljegyzésre, de mégse voltam olyan agyilag zokni, mint te. Mi is heti 5-6 napot együtt töltöttünk, tőle könnyebb volt bejárni az egyetemre, szóval szinte együtt laktunk, de hiába mondogatta, hogy így úgy eljegyez nem hittem ennyinek és nem is jutott eszembe gyereket összehozni. 6 év után szakítottunk mikor még mindig semmi eljegyzés, semmi tényleges összeköltözés és a rózsaszín köd is elszállt és kiderült, hogy mást akarunk az élettől.


Egyébként halkan megsúgom, hogy a drága párod könnyen rábólint a tervezett gyerek ötletére, mert tudod mi lesz mikor megszületik a pici és rájön a drága párod, hogy ő még élni akar és nem apukáskodni 20 évesen? Úgy ott hagy a szarban, mint a sicc és nevelheted egyedül anyádék nyakán 20-21 évesen a gyereked. Szóval ne azon nyavalyogj, hogy nem jegyez el hanem kezd kitalálni mi lesz ha egyedül maradsz, mert minden esélyed meg van rá, mert egy kisbaba nem játék. Ha nem vagytok összeköltözve lehet félúton úgy dönt párod, hogy hiába zűrös neki otthon, mégis nagyobb a nyugi, mint egy újszülött baba mellett, és a heti 5-6 nap együttből lesz heti 1-2 óra vagy annyi se, mert neki kell a pihenés és egy ordító gyerek mellett nem lehet pihenni. Ráadásul te se leszel kapható a szexre egy darabig, meg amúgyis ott a gyerek. Szóval kösd fel a pantallót anyukám.

2016. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
90%

Ha el akart volna jegyezni, akkor már megtette volna.

Egyikőtök sem valami nagy IQ-harcos, ha összeköltözés nélkül terveztek gyereket.

2016. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
86%
Én azt sem értem hogy minek jártok? Anélkül is lehet gyereket csinálni.
2016. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
51%
Félretéve a "hogy lehet 20 évesen, összeköltözés előtt gyereket szülni valakinek" kérdést, most nem azért, de ha a kedves barátod összeköti veled magát annyira, hogy közös gyereket vállaltok, akkor mi a fenéért f*sna a házasságtól? Ha nem tetszik neki, elválik, de házasság nélkül is legalább 18 éven át fizetni fog a gyerek után, ha lelép, akkor is. Azért ez kicsit nagyobb felelősség. Szerintem vagy nem is akart ő annyira gyereket, csak ezzel is maga mellett akar tartani, vagy valami érthetetlen okból nem akar megházasodni. De hogy én nem szülnék neki, az biztos. Nem tudom, te mihez kezdenél a kölökkel a nyakadon a pasi nélkül, de én már megadtam volna neki az ultimátumot akkor, amikor azt mondta, hogy gyereket akar.
2016. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
82%

A csávót én sem értem, valami nagyon nem stimmel vele. Lehet, hogy halálos beteg és titkolja? Vagy nem tudom ki képes ilyen kamikaze dolgokra...

Vagy lehet non-stop alkesz és már alig lát, azt se tudja mire mond igent, nemet...

Egyébként lehet, hogy azért nem jegyez el, mert még vagy 3 másik terhes csaj is ezzel nyaggatja és azon filózik, hogy melyiknek mondjon igent...


Egy normális választ is adva: lehet szimplán azért nem jegyez el, mert úgyis tudja, hogy elválna. És azért nem mondja a szemedbe, hogy nem fog eljegyezni, mert látja, ha már most ennyire az agyára mész, mennyire fogod a vérét szívni egy "bocsi, de soha nem foglak eljegyezni" kijelentés után.

2016. febr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
85%

ejjha :D

21 éves vagyok, 4 éve együtt a barátommal, amiből 1 éve együtt is élünk... ráadásul szoktak hülye ötleteim lenni, de ekkora baromság nekem sem jutna eszembe.


20 évesen együttélés nélkül úgy, hogy a jövőnkről alkotott kép valószínűleg nem is egyezik 8házasság lérdés) ráadásul ezt meg sem tudjuk beszélni, TERVEZETTEN babát vállalni...


najó, bocsi, én nem tudom elhinni, hogy nem kamu a kérdés :D ha pedig neadjisten igaz lenne, nagyon remélem, hogy felnőttök a feladathoz, és ne az legyen a legnagyobb problémád, hogy eljegyzéseljegyzés.

2016. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

hát igen. a többieket erősíteném én is.

nem vagytok normálisak, hogy új terveztek 20 évesen babát,hogy még csak együtt sem laktok.

mégha becsúszott volna oké, de szándékosan így tervezni??

ráadásul neked fontos lenne az eljegyzés meg a házasság. mégis engedtél és így is belementél a babaprojektbe..

mostmár 4 hónapos terhesen nem ártana összeköltözni, hogy mindketten ki tudjátok venni a részeteket a baba életében majd.jó kis próba lesz, hogy együtt maradtok -e ezek után is.

ha nem változtat a kapcsolatotokon ez a nehezebb szakasz, ne adj isten még inkább összehoz, akkor biztos meg fog majd kérni(hogyha ő is akarja). de valóban nem lehet kierőszakolni.


és még annyit,hogy amikor a másik családi házában tölti az ember a hétvégét, az még nem ugyanaz, mint ténylegesen együtt élni.. ha összeköltöztök a hét mindennapján össze lesztek zárva. nektek kell megoldani a számlákat, a kaját megvenni, megfőzni, takarítani stb.. tök más, mint átmenni 1-2 napra a másikhoz. de majd rájössz.

2016. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
76%

minek vállalsz bele gyereket, ha neked az esküvő lenne az első lépés?

becsúszott, mi?

2016. febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de senkit nem lehet hitegetni az eljegyzéssel, házassággal, csak aki hagyja magát.


Amúgy ha neked a házasság fontos, akkor előbb házasság, aztán gyerek. Most már nem igazán fog elvenni. Hisz csak a pasid, és ennek ellenére szülsz neki egy gyereket.

Az csak egy hülye duma, hogy eljegyzett volna már, ha nem kérdezősködsz ezekről annyit. Csak próbálja rád terelni az egész dolgot, és kifogást keres, hogy ne kössön össze titeket a házasságlevél.


Mi értelme volt gyereket tervezni, teherbe esni összeköltözés előtt?????????????


Elhiszem, hogy zavar téged, hogy terhesen pasid van és nem férjed/vőlegényed, de erre előbb kellett volna gondolni.


Bocs de te nem vagy érett semmilyen szempontból.

2016. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!