Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a külön kasszáról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a külön kasszáról?

Figyelt kérdés

Egyrészt érdekelne az a vélemény is, hogy a rezsit közösen fizetik, de egyébként mindenkinek megvan a saját kis fizetése a saját számláján. Ez számotokra azt jelenti, hogy a két fél nem biztos a kapcsolatban?

Másrészt az is érdekelne, mikor valakinek van akár nagyobb összegű megtakarítása még a kapcsolat előtt, a másiknak viszont nincs semennyi, így úgy gondolja, hogy nem szeretné bedobni a közösbe. Ez sértő lehet a másik fél számára? Nem feltétlen a bizalmatlanság miatt van, de sosem lehet tudni, utólag felezni a közös vagyont mégsem olyan..


2017. márc. 24. 14:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Szép lehet ott a szerelem, ahol dugdozzák egymás elől a pénzüket..
2017. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%

Elfogadom, hogy vannak olyan kisjövedelmű párok, ahol a közös kassza kényszerűség, de egyébként nem vagyok a híve.

Kamasz korom óta ura vagyok a pénzügyeimnek és ezt a másik féltől is elvárom egy komoly kapcsolatban.

Mindenki a lehetőségei szerint ad bele a közösbe, vagy költ a másikra, így elkerülhetőek a kapcsolatgyengítő pénzügyi viták.

2017. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Ahol pénzügyi viták vannak ott mindegy h osztozkodnak vagy dugdosnak. A párkapcsolat minősége határozza meg, hogyan kezelik a pénzügyeket egymással kapcsolatban, nem a pénztárcák száma.
2017. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha ez a kapcsolat egy házasság, akkor ez sértő is és gáz is. Egy házasságban nincs enyém vagy tiéd, csak miénk. Ha csak együttélés, akkor is bizalmatlanságra vall szerintem. (Bár ebben a szituban meg tudom érteni.)
2017. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9%
Nálunk házasság van gyerek van megis külön számlát vezetünk.ettől még nincs enyém-tiéd mert attol higy külön számlán vagyunk még közös a pénzünk!
2017. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

#15

nyilván a közös kassza =/= egy bankszámla.

Például az én fizetésem a feleségem nevén levő bankszámlára megy, mert ő kapott kedvezőbb kondíciókat. De az államincstári megtakarítások például az én nevemen vannak. Mindez nem számít, mert közös kasszán vagyunk.


A külön kassza azt jelenti, hogy nincsen beleszólásod a másik pénzügyi dolgaiba, hogy külön gyűjtitek a megtakarításokat és van egy megegyezés a közös költségektől, de nem tudsz a másik egyéni költéseiről.


Szerintem a külön kassza mindenképpen gyengíti a kapcsolatot és a "team-szemlélet" helyett egyénekben gondolkodik. De ez csak az én véleményem...

2017. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
17%
Mi nem attol erezzuk magunkat egy parnak, vagy teamnek, mert kozos a penzunk es nem igazan foglalkoztat, errol kivulallok mit gondolnak. Attol meg, mert kulon kezeljuk a sajat penzunket, ha a paromnak epp nincs valamire eleg amire kellene, siman hozzavagok egy 10-est, hogy tessek, vedd meg szivem, aztan nem az az elso dolgom, mikor fizetest kap, hogy na hol a penzem?! :D Maximum egy ilyen eset utan kesobb elvisz vacsorazni es meghiv, vagy valami. Tokre nem tartjuk szamon, a sajat penzunkbol mennyi folyik at a masik dolgaira, de ez igy sokkal jobb szerintem.
2017. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

Mi közös kasszàn vagyunk a férjemmel. Illetve minden pénzt közösnek tekintünk. Nàlunk az volt a legkényelmesebb megoldàs, hogy a férjem fizetését hasznàljuk megélhetésre, rezsire, bevàsàrlàsra, szórakozàsra, költőpénznek, az én fizum meg egy az egyben a közös megtakarítàs.


Kapcsolat előtti megtakarítàsunk nem volt, de az ilyesmi különvagyon. Ha pl a férjemnek lett volna, az az övé, nem tartanàm közösnek..

A különkassza nàlunk szóba sem került soha. Nem gondolom, hogy feltétlenül bizalmatlanok akik ezt alkalmazzàk, csak sok értelme nincs. Vagy akik így élnek és az egyik elveszíti a munkàjàt, a pàrja majd hagyja éhen halni? Kiteszi az utcàra mert x hónapig nem tud az anyagiakba beszàllni? Tartozàsokat tartanak szàmon fillérre kiszàmolva? Na az marha nagy szerelem lehet....

2017. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem, ha az egyiknek epp nincs fizetese, akkor a masik fizeti a rezsit es a kajat is. Mi ezen olyan bonyolult? A kulon kassza nem azt jelenti, hogy mi csak lakotarsak vagyunk es minden masikra koltott penzrol orizzuk a szamlakat.
2017. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az nem igazán külön kassza....Na mindegy. Amúgy óvodás dolog lepontozgatni válaszokat egyet nem értés esetén.
2017. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!