Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a külön kasszáró...

Mit gondoltok a külön kasszáról egy házasságban? (Nálunk is így van).

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Azt, hogy magánügy. Úgy osztjátok el a pénzt, ahogy akarjátok.
2010. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egy házasságban nincs értelme - ha ennyire nem bizol meg a másikban, akkor mire jó az egész házasságosdi?
2010. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Azt gondolom, hogy akinel ez mukodik, csinalja, de en nem tudnam elkepzelni a sajat hazassagomban. Ettol meg masnak jo lehet...csak en azt vettem eszre, hogy a kulonkasszasok, akik ismerek, semmivel sem allnak jobban anyagilag, sot epp ellenkezoleg. Azert vezettek be a kulonkasszat, mert oka volt, mert alt. egyik fel elkoltene az egesz osszeget. Ilyen helyzetben hasznos lehet. Viszont mas esetben nem feltetlenul fizetesi viszonyoknak megfeleloen kolt mindig az ember. Lehet, hogy van egy nagyobb kiadas, utana sokaig semmi. Kerdes, hogy mi tortenik, ha pl. a ferjed, feleseged ideiglenesen kiesik a munkabol? Akkor o nem fog enni? Amugy arra mindig kivancsi voltam, hogy a kulonkasszasok a gyerekek dolgait hogy veszik meg. Megbeszelitek, hogy egyikotok a pelenkat fizeti, a masik meg a kajat?
2010. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
El sem tudnám képzelni...de szerencsére ez nem is merült fel a házasságunk során. Amúgy ugyanannyit keresünk amit egy közös kasszába teszünk. Kiadás során egyenrangú tagokként veszünk ki a kasszából!
2010. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

nem látom értelmét


Ha elvileg egész életre terveztek,minden közös,akkor a pénz miért nem?

Akkor mérjem le,hogy a rántotthúsnak valót én vettem,megevett 30 dekát,kérem az árát?:D vagy mi?:D


Közös bankszámla,két bankkártya,nagyobb kiadások megbeszélése,kisebbek meg lényegetelenek

2010. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is így megy, nagyon jól működik. A férjem fizeti be a csekkeket, az én számlámról vonják az utalásos számlákat. Mivel ez kisebb összeg, mint a csekkes- és mert én itthon dolgozom, ő meg ált. 5-kor ér haza- így én vásárolok. Amikor nagy bevásárlást csinálunk, akkor általában felváltva fizetünk. De egyébként sosem kérjük számon a másikat, hogy "tegnap is én vettem kenyeret". Akinél épp van pénz, az fizet. Természetesen a megtakarításhoz egyikünk sem nyúl szó nélkül, azt mindig megbeszéljük. De az csak a nagyobb kiadásoknál van, a hétköznapi dolgokra abból nem költünk.
2010. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond vele, szokás kérdése. Ha nektek így kényelmesebb akkor csináljátok így. Én mondjuk fokozottan ott látom értelmét ahol az egyik fél rázza a rongyot és herdál, egyébként nem, de mondom, ha nektek így kényelmes, akkor semmi kivetnivaló nincs ebben :)
2010. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Hát nekem ha ilyesmivel állna elő a párom kiakadnék...ha már házasok vagyunk akkor MINDEN közös...milyen dolog az, hogy én veszem a kenyeret te veszed a tejet én fizetem a gázt te fizeted a telefont?:-S

Majd a gyerek pelusokat is elosszátok, ki hányat vett, mikor...?!

Nekem a párom orvos lesz, valószínű sokkal több pénzt fog keresni mint én...de én bántónak érezném, ha nem osztaná meg velem...amim van én is odaadom, mikor nekem van pénzem az enyémet költjük, ha neki az övét...

Szerintem ahol ez a "rendszer " van ott sokkal mélyebb bajok vannak a házasságban...bizalom hiány elsősorban.

Természetesen a nagyobb kiadásokat meg kell beszélni, az apróbbak meg sima ügyek...

2010. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

En jo dolognak tartom, mivel annyi kapcsolat van, amit az erdek kot ossze, az anyagiak.

Tehat amikor kulon kasszan vannak, akkor mindenki biztositott pl. "jobb felni, mint megijedni!"

Nalunk is kulon kassza van, mivel a parom csaladja ugy gondolta, hogy erdekbol mentem a paromhoz, tehat ez mar evtizedekkel ezelott tortent,

s igy kitalaltam a kulon kasszat, de nagyon jol mukodik, s mindig tudjuk egymas kiadasait, mivel nem ellenorizzuk egymast, de megszoktuk beszelni a nagyobb kiadasokat pl.

Viszont a hetkoznapi kiadasokat igy eszre sem vesszuk, mivel a nagybevasarlast kozosen intezzuk, es fizetjuk.

2010. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Én a közös kasszát nem tudnám elképzelni, vagy lehet, hogy ez az? :) Külön bankszámlánk van, amire kapjuk az utalásokat. A számlákat (kivéve az életbiztosításom) általában ő fizeti, viszont általában én vásárolok magunknak meg a gyereknek. Mindig van itthon készpénz, amit főleg ő hoz haza, és ha gyorsan kell, veszek ki belőle, de ha nem sürgős, akkor az én számlámról veszem le. Ha vásárolok, legtöbbször bankkártyával fizetek, tehát mindketten költünk magunkra is, a másikra is, meg a gyerekre is. Ha elfogyna a pénz a számlámról, akkor meg nem lenne gond, használnám az ő másik bankkártyáját. :)
2010. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!