Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a külön kasszáról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a külön kasszáról?

Figyelt kérdés

Egyrészt érdekelne az a vélemény is, hogy a rezsit közösen fizetik, de egyébként mindenkinek megvan a saját kis fizetése a saját számláján. Ez számotokra azt jelenti, hogy a két fél nem biztos a kapcsolatban?

Másrészt az is érdekelne, mikor valakinek van akár nagyobb összegű megtakarítása még a kapcsolat előtt, a másiknak viszont nincs semennyi, így úgy gondolja, hogy nem szeretné bedobni a közösbe. Ez sértő lehet a másik fél számára? Nem feltétlen a bizalmatlanság miatt van, de sosem lehet tudni, utólag felezni a közös vagyont mégsem olyan..


2017. márc. 24. 14:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Mi mindketten a teljes közös kassza hívei vagyunk
2017. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Tapasztalatból mondom, ha közösen szeretnétek kezelni a pénzt, akkor állapodjatok meg mi lesz ha egyszer vége lesz a kapcsolatotoknak.


Mi közös kasszán voltunk, mindent közösen fizettünk, de az én fizetésem majdnem 2x annyi volt, mint az övé.


Eljöttem a közös lakásból, ott maradt minden, mégis én vagyok az aki kihasználta és kisemmizte a srácot a szülei szerint...


23/N

2017. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolat előtti külön vagyon szerintem rendben van. Hogy a külön kasszát hosszútávon hogy lehet megoldani, azt nem tudom. Pl. ha gyerek születik. Mi 7 éve vagyunk együtt, ez idő alatt a férjem egyszer 6, egyszer 8 hónapig nem dolgozott, egyszer pedig én 10 hónapig, mert külföldre költöztünk. Vagy pl. a férjem rákos volt, hosszabb ideig nem dolgozott. De mi közös kasszán vagyunk a kezdetektől, így sosem volt gond, mert így mindig az adta a többet, aki épp jobban keresett.
2017. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Nalunk a rezsi es a kaja illetve az egyeb kozos hasznalatu targyak fizetese kozos, de ezen kivul mindenki megtartja maganak a penzet. Ha elmegyunk valahova, akkor sem centizzuk ki, ki fizet hanem random dol el, van amikor meghivom, van amikor o engem. De ha venni akarunk valamit csak magunknak, akkor nem kell a masik engedelye, nem kell megbeszelni (ettol fuggetlenul nyilvan ha 100 ezres osszegekrol van szo, azert megbeszeljuk, de ilyen esetben sincs olyan, hogy azt mondjuk a masiknak, te ezt nem veheted meg), en ennek a hive vagyok, nem ereznem jol magamat, ha elore be kellene szamolnom a paromnak, hogy mit szol hozza, ha megveszek egy uj taskat 10.000-ert.

Ez nem a kapcsolatunkban levo bizonytalansag, egyszeruen nem akarom felnottkent mar gyereknek erezni magamat, aki nem rendelkezhet a megkeresett penze felett a sajat belatasa szerint.

2017. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Számomra úgy kényelmes, hogy az együttélés első évében felezünk, nagyjából egyenlő arányban de nem centizve, csak kb legyen fele fele. Ha komolyodik a kapcsolat, akkor figyelembe venném a közös terveket, pl közös lakást akarunk, akkor közösen kell gyűjteni, milyen arányban fizessük, milyen bútorok ilyesmi. Figyelembe kell venni, hogy gyes alatt az én keresetem kevesebb lesz, ha ő elveszti a munkáját, akkor én tartom el, és ha valamelyikünk nagyobb vagyont szerez, hogyan használjuk fel közös célokra. Pl nyaralás. Ezeket átbeszélném komolyan, és ha úgy érezném, hogy mindketten ugyanúgy állunk hozzá, akkor benne lennék közös kasszában.

25L

2017. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Eddigi saját bőrös tapasztalataim szerint a külön kassza egyféle bizalmatlanságot takar / szül, a teljes elköteleződés kerülésének egyik megnyilvánulása, szimbóluma.

Volt részem közös kasszás és külön kasszás kapcsolatban, a közös kasszás végeredményben jobb volt. Ott közös volt a pénz, így több lehetett a közös cél, ami azért egy kapcsolatban nagyban számít!

2017. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

"mikor valakinek van akár nagyobb összegű megtakarítása még a kapcsolat előtt, a másiknak viszont nincs semennyi, így úgy gondolja, hogy nem szeretné bedobni a közösbe."


Erre találták ki a házassági szerződést.

Egyébként akár van közös kassza gyakorlatilag, akár nincsen, a jogot az nem érdekli, mert minden megy felesbe, amiről nem tudod bizonyítani, hogy már megvolt a házasság előtt is.


Én nős vagyok, nem sok értelme van szerintem a külön kasszának. Minek akartok akkor megházasodni? Ha ekkora a bizalmatlanság, akkor maradjatok a "csak dugunk" jellegű kapcsolatoknál...

2017. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Én addig nem tekintettem magunkat élettársaknak, amíg közös kasszára nem váltottunk. Addig csak egy helyen laktunk.
2017. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ezt a másik engedélye dolgot soha nem értettem... ahol ilyen felmerül, ott baj van...
2017. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Szerintem ahol felmerül a kapcsolatban, hogy ezt meg azt nem veheted meg, az nyilván a pénz mennyiségén múlik . Pont nemrég olvastam itt, hogy egy srác panaszkodott, mert a szülei nem vettek neki fogszabályzót, és félt, hogy nem lesz hollywoodi mosolya nagykorára. A végén csak belátta ő is, hogy egy 300-500 ezer forintos "kiesést" nem engedhet meg magának a család, főleg mert nincs is miből.


Köszönöm a véleményeket. Egyébként én sem gondolom, hogy bizonytalanság lenne ilyenkor a kapcsolatban. Akármennyire is szereti két ember egymást, sosem lehet tudni mi lesz évekkel később. Nyilván nem úgy kell nekikezdeni egy kapcsolatnak, hogy már a váláson gondolkodnak.

2017. márc. 24. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!