Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok erről a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a házasságról? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A férjemmel sosem volt közöttünk eget rengetően szenvedélyes szerelem, egyfelől mert már mindketten túl voltunk a nagy ő-n, amikor megismerkedtünk, másfelől a férjem nem is különösebben szenvedélyes típus. Egy-egy elejtett megjegyzésből úgy tűnik nekem, hogy az előző felesége is hasonló habitusú lehetett, mint én, és ő is azért lépett ki a házasságból, mert hiányzott belőle a tűz.

A kapcsolatunk első éveiben úgy éreztem, nagyon jó csapat vagyunk, nagyon sok szempontból összeillünk, boldogok vagyunk, garantált a boldog házasság. Ez egy darabig így is volt. Aztán terhes lettem. A problémáink ott kezdődtek, amikor elkezdődtek a rosszulléteim. Nem átlagos reggeli rosszullét, hanem nagyon brutális, három hónapon keresztül reggeltől estig tartó, elviselhetetlen émelygés, napi többszöri hányással. Négyhónapos terhesen soványabb voltam, mint a terhesség előtt. S miközben én azért küzdöttem, hogy túléljek egy-egy napot, a férjem vágta a pofákat, ha kértem, hogy hozza be a vödröt, mert már nem bírok kimenni, vagy mert ezt-azt meg kellett csinálnia helyettem. (A vicc, hogy korábban soha semmi nem esett nehezére, amit meg kellett tennie, de az is igaz, hogy az alkalmankénti betegségeim idején meg kellett tapasztalnom, hogy nem sok empátia szorult bele.)

A terhesség ideje alatt emlékeim szerint legfeljebb 1-2 alkalommal feküdtünk le egymással. Ez akkor nem zavart, eleinte a rosszullétek, később a nagy hasam miatt. Amikor megszületett a gyerek, kiderült, hogy tökéletesen hasznavehetetlen, minden szempontból magamra hagyott. Ha nem lett volna az anyám, nem tudom, hogy vészelem át az első heteket, hónapokat, mert nagyon rossz állapotban jöttem haza a kórházból, a lányunk meg rendesen feladta a leckét. Érzésem szerint itt kezdett valami tönkremenni köztünk. A legfontosabb feladatokba azóta már belerázódott, és ha azt nézzük, hogy vannak nála sokkal rosszabb apák is, akkor igazán nem panaszkodhatom. Csakhogy én nem azzal az ígérettel vágtam bele a közös jövőbe, hogy ő abban a pillanatban dobja be a törölközőt, amikor a leginkább szükségem lenne rá. Ezek a nehézségek aztán konfliktusokhoz vezettek, ami nálunk úgy néz ki, hogy én őrjöngök, ő meg úgy tesz, mint aki nem is hallja (mindig is ez volt a konfliktuskezelési technikája), illetve a legújabb a ”jaj, hagyjál már békén”. Viszont vajmi keveset tesz azért, hogy ne boruljak ki időről időre. Iszonyú figyelmetlen, nemtörődöm lett, de ami a legaggasztóbb az egész történetben, hogy a viszonyunk is totál odavan. Ha kéthavonta egyszer van köztünk szex, akkor már lehet, hogy sokat mondtam. Gyöngéd megnyilvánulása ezeken kívül évek óta nem is volt felém, ugyanakkor a gyerekkel meg a kutyával úgy beszél, hogy nem egyszer könny szökik a szemembe, amikor rájövök, hogy ja, most nem is hozzám szólt. Azaz, feléjük képes kedvesen és szeretetteli módon közeledni, velem meg olyan, mint egy aszexuális lakótárssal. Eközben én (eddig, mert most már befejeztem), ha csak lehetett körbeugráltam, kiszolgáltam, a kedvét kerestem, és gyöngéd gesztusok tömkelegével közeledtem hozzá, amik pont úgy peregtek le róla, mint az időnkénti kiborulásaim. Persze igazságtalan lennék, ha közben megfeledkeznék arról, hogy ő meg rengeteget dolgozik, és a legtöbb dologból így is kiveszi a részét, ahogy ideje és energiája engedi. Csak épp olyan lett a kapcsolatunk, mintha nem is házasok, hanem, ahogy már írtam, lakótársak lennénk. Tudom, hogy nem csal meg, abban ugyanakkor nem lehetek biztos, hogy nem vágyik-e titkon valaki másra helyettem. A házasságunkból kilépni nem tud, mert nem lenne hova mennie. Én szeretem, és megtenném, ami megtehető a házasságunk megmentéséért, de amikor megpróbálom felvezetni a témát, kábé mintha süketnek vezényelném a filharmonikusokat.

És van még egy dolog vele kapcsolatban, ami oka és kiváltója lehet a fönt leírtaknak: napról napra egyre egyértelműbb, hogy függő. Ha van egy szabad perce, azt nem a velünk való kommunikációval tölti ki, hanem azonnal a telefonjáért nyúl és hol a fészbúkot, hol a youtube-ot vakargatja. Tényleg már-már beteges. A gyereket sem merem nyugodt szívvel rábízni, mert számtalanszor azon kapom, hogy a gyerek a háta mögött készül valami életveszélyes mutatványra, ő meg telefonozik.

Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben?


2016. dec. 28. 02:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem mindenki jobban járna, de főleg te, ha kilépnél ebből a rossz házasságból. Azért mert a gyerekeiddel normális többnyire, neked nem kell hogy rossz életeden legyen miatta, ahol nem becsülnek meg.
2016. dec. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Krukutyán Levente ***** válasza:
63%

Azért egy házasságot, pláne gyerekkel érdemes lehet meg próbálni meg menteni.


A fent leírt gondokat mond el neki nyugodt hangnemben, de kellőképpen komolyan is (mondjuk a függőség részét kihagynám, majd egyszer később kéne felhozni, nem mindent egyszerre, meg ha tényleg függő úgyse ismerné el és negatívan állna a többi elmondott dologhoz is úgy felbosszantaná lehet). Ne követelőzve, hanem kérve, hogy közösen oldjátok meg ezt a problémát. Kérd ki a véleményét, hogy ő hogy látja ezt a kapcsolatot.

2016. dec. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Azt írod, hogy nem tud kilépni, mert nem lenne hová mennie. Vagyis ő sem akar már veled lenni, csak kénytelen ott élni.

Te se akarsz már vele lenni, csak nincs szíved utcára tenni.


Attól, hogy elváltok, nem veszed el a gyerek apját, akár minden nap is találkozhatnak, és szoros kapcsolatot ápolhatnak, ezt te is tudod.

Inkább csak takaróztok a gyerekkel, mert a kényszerhelyzet miatt kénytelenek vagytok egymást megtűrni.


A gond az, hogy már sem tisztelet, sem szeretet nem maradt, anélkül pedig a házasságnak semmi értelme sincs.


Ülj le vele beszélni, hogy be akarod adni a válást, találjatok ki közösen valamit a lakhatására, pl. mennyit lehet félretenni, mennyi idő alatt, amiből ki tud venni egy albérletet, és ha X összeg gyerektartást fizet, akkor fenn tudja-e tartani.


Aztán szépen elválnak útjaitok, addig, amíg békésen, közös megegyezéssel tudtok elválni, és nem lesz belőle egy ronda válás pár év múlva.

2016. dec. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Hu ez alapjan amit leirtal...

Eloszor is : a terhessegi betegsegednek van egy neve : hipermeresis gravidarum, azaz veszes terhessegi hanyas. Nekem is ez volt, 9 honapig, 13 kilot fogytam a terhessegem alatt, 1 honap korhazban infuzion. Ez eletveszelyes sajnos az anyara es a babara nezve is. Ami viszont rosszabb, hogy szamos pszichologiai problemat vet fel a terhesseg alatt es utan is, mind az anya, mind az apa reszerol, ami sajnos csak terapiaval orvosolhato.

Tudom mirol beszelek, mert mi is atmentunk ezen. Szerencsere az en ferjem hajlando a terapiara, de ra kellene beszelni a tiedet is.

Reszedrol egyfajta depresszio es elhagyatottsagerzes a terhesseg alatt, hullafaradtsag es poszttraumas stressz a terhesseg utan ami sajnos mindenkinel mas tuneteket eredmenyez.

Ferjed reszerol szinten teljesen normalis reakcio (az enyem nagyon gondoskodo, de megis teljesen elveszettnek tunt es tavolsagtartonak a terhesseg alatt) ugyanis annyit lat, hogy barmit tesz, te rosszul vagy, segiteni nem tud, benne van a felelem, hogy elveszted a gyereket... Most azt is mondja a ferjem (mert megkerdeztem tole) hogy elhagyatottsagerzese volt, es nem igazan ertette, ami tortenik vele...


Szoval probalj meg errol beszelni vele, esetleg egy parterapias segitseget igenybe venni, ha szamodra fontos a hazassagod megmentese.

A telefonfuggoseg pedig egyfajta menekules, a problemak elol, nem mas.

2016. dec. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kiábrándult belőled, de ez nem teljesen a te hibád, az őrjöngés pedig tovább mélyítette benne ez az ellenszenvet. A netezés menekülés, így határolja el magát tőled, ha tehetné legszívesebben lelépne. Nagyon gyakori probléma ez. Statisztika szerint a férfiak egy része a terhesség alatt megy először félre vagy kezd el vad túlórába, mert a nő elkezdett hízni, vagy a te esetedben hányni, ami már nem olyan szexi. Sajnos ő nem realizálja, hogy minderről te nem tehettél, segítenie kellett volna ahelyett, hogy kvázi bele$zart az egészbe és feladta. Az ilyen emberek egyszerűen önzőek és éretlenek. Ilyenkor van az, hogy anya viccesen megjegyzi, hogy 2 gyereket nevel (az egyik a férje), mert egyesek úgy is viselkednek, kivonják magukat a forgalomból. Nem tudom, hogy meg lehet e menteni a kapcsolatotokat, higgadtan nyugodtan kellene megbeszélni egymás között, ki hogy gondolja, miért változott stb.
2016. dec. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Tényleg ennyire szükség volt a gyerek mellett arra a ku**a iskolára?
2016. dec. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Bocs téves.
2016. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te vagy a masodik feleseg..

Ez sokat elarul

Te leszel a 2.ex is

2016. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítőkész, őszinte és hasznos választ.

1-2 félreértést tisztázandó: a szeretet és a tisztelet nem hiányzik (még) a kapcsolatunkból, csak az intimitás, a figyelmesség és a fizikai/verbális gyöngédség. Eközben imádja a gyerekünket, szereti a családomat, és sok tekintetben kérés nélkül is számíthatok rá. Csak adottak a fent leírt konfliktusok, és a (kezdődőnek érzett) elhidegülés. Ha félreérthetően fogalmaztam, elnézést, vegyétek figyelembe az igen kései órát. :)

2016. dec. 28. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
bocs de hol itt a szeretet, meg főleg a tisztelet? az sincsen egy kicsit se ebben a valamiben, amit kapcsolatnak nevezel.
2016. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!