Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondthatja bárki, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondthatja bárki, hogy a papír nem számít?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem lesz boldogabb senki tőle, de azt állítani, hogy nincs értelme és jelentéktelen, az egyszerűen nem igaz.

És itt most nem csak a házasságra gondolok, hanem a vele egyenértékű élettársi papírokra is.


Egy esetleges szakítás esetén pont, hogy könnyebb ha az ember nincs kiszolgáltatva a másik jóindulatának nem? És itt inkább a 10 éves kapcsolatokra gondolok, nem az 1-2 éves járásra.


Sok házasulós kérdést olvastam, ahol sokan kifejezetten nem akartak semmilyen papírt. De ezt nem teljesen tudom megérteni, ha valaki tényleg holtomiglan kapcsolatot akar esetleg gyerekkel. Ti mit gondoltok erről?


2017. márc. 20. 12:10
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Sorry #30, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Végzett mérnök vagyok, két nyelvet beszélek és külföldre készülök. De örülök hogy felvilágosítottál, hogy a lelkem mélyén kb. maltert keverni vagyok csak jó.

A diploma bizonyos munkakörök beteljesítésére jogosít fel, szakképzettséget ad, ahogy egy szakmunkásbizonyítvány is. Logikus, egy pékkel nem terveztetsz házat, és egy vegyésszel sem burkoltatod le a fürdőszobát. A forgalmi engedély az autód használatához szükséges, tanúsítja hogy megfelel a szabványoknak (nincs jogosítványom, nem tudom pontosan), a jogosítvány pedig téged jogosít fel járművezetésre. A nyelvvizsga jelen állapotában már szerencsére tényleg csak papír, ahol a nyelvet használnod kell, ott úgyis idegen nyelven interjúztatnak, és ott kiderül, ki mit tud.

Ezekkel szemben házasságkötéskor elismerik hivatalosan a kapcsolatotokat, és kész. Néhány esetben eljárhattok egymás helyében, ezen kívül nem ad semmi pluszt. A jogi/vagyoni helyzet stabilizálására pedig ott vannak a megfelelő szerződések, amiket össze lehet állítani és aláírni.

2017. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

25. vagyok, és kb így képzelem el a tisztázást.


"Szóval ha az első randin elijeszti a fiú a lányt, azzal mindenki jobban jár, mintha hónapok múlva a lány hullaszerelmes és azt hiszi ez jó így neki. Aztán már olyan komoly lesz a kapcsolat, hogy beletörődik és kinticica lesz belőle:("


Jobb még érzelmek nélkül tisztázni az alapokat, mint hogy halál szerelmes legyél és aztán derüljön ki x év után, hogy a másik leszarja a törvényes kapcsolatot miközben neked fontos, és neki kényelmes úgy ha nincs.

Nyilván nem 15 éves tiniként kell ezen gondolkodni, de ha már elmúltál 20, és nem csak azon jár az eszed, hogy ezen a héten kivel bújj ágyba, és kivel a másikon, akkor el kell kezdeni előre gondolkodni. Pl mi lesz ha éveket veszítesz az életedből a semmi miatt azért, mert nem kommunikáltok a pároddal időben.


Egy csomó nő megspórolhatná azt, hogy évek után eljegyzésre vár tök feleslegesen, ha pl ne adj isten beszélgetne a párjával, vagy ha nem hajlandó beszélgetni a delikvens, akkor az adott hölgynek leesne, hogy a párja nem akar házasodni, csak nem meri megmondani, ezért nem kérte meg. Vagy épp eltereli a témát az illető. Ezeket mind észre kellene venni.


Én azt mondom, akinek ez fontos, annak nem szabad megalkudni, mert egész életében tüske lesz. És az se alkudjon meg aki nem akar házasodni. Kizsarolni és belemenni sem szabad ebbe, ha az ember nem akarja. Az őszinteség lenne a kulcs, de ez rengeteg férfiból hiányzik. A másik meg a nők butasága ilyen téren, hogy hagyják elmenni az éveket és csak várnak, vagy célozgatnak.

Olyan társat kell keresni akivel passzoltok ilyen téren is, és egyet értetek. Ha ez házasság akkor az, ha együttélés akkor az.

2017. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Egyetértek #32, abban hogy évekig halogatni a házasság téma tisztázását inkorrekt dolog, mindkét félnek csak az ideje megy el. De még mindig nem gondolnám, hogy ez első randis beszédtémának feltétlenül fel kellene hogy jöjjön, ráér 2-3-4 hónap múlva, amikor tudjuk, már hogy lehet valami, nem csak ismerkedünk. Pluszérv emellett, hogy addigra lehet, hogy könnyebb olyan megoldást találni, amely mindkét félnek megfelel.
2017. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Milyen papir? Mert, több is van......
2017. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

34

Ha az egyik fél hàzassàgban akar élni, míg a másik ellenzi, ott nem létezik kompromisszum ami mindkét félnek jó. Vagy az egyik mond le a vàgyairól, vagy a màsik megy kényszerből bele olyanba amit valójàban nem akar. Egyik sem jó egyik félnek sem, valaki sérül ilyen esetekben. Szerintem egyszerűen az ilyen pàrok nem illenek össze, és kàr erőltetni.


Egyébként ismerek olyat aki lemondott a hàzassàgról mert a pasija nem akarta elvenni. Nem igazàn boldog, csak nem mer màst keresni. Neki ez olyan, hogy míg ő àldozatot hozott, addig a pasija nem. Úgy érzi nem kell neki eléggé így, hogy nem akarja elvenni.

Olyat is ismerek aki férfiként belement egy kizsarolt hàzassàgba. 2 év utàn elvàltak.


A lepapírozott élettàrs sem olyan mint egy hàzassàg annak aki erre vàgyik.

2017. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
#35, igazad van abban az esetben, ha valaki elvből házasodik, ahogy valamelyik válaszoló itt nem akar örökre barátnő lenni. Nekik tényleg nem lesz kompromisszum, mert mással ezt nem lehet kiváltani. Sokan vannak azonban (vagy csak én találkozok sokkal?), akik "szokásból" házasodnak, mert azt táplálja beléjük a környezet, hogy egy párkapcsolatnak előbb-utóbb házassággá kell érnie. Az ilyeneknek viszont - szerintem - fel lehet ajánlani egy alternatívát, ami mégis valami félig hivatalos, félig szabad megoldás.
2017. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!