Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondthatja bárki, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondthatja bárki, hogy a papír nem számít?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem lesz boldogabb senki tőle, de azt állítani, hogy nincs értelme és jelentéktelen, az egyszerűen nem igaz.

És itt most nem csak a házasságra gondolok, hanem a vele egyenértékű élettársi papírokra is.


Egy esetleges szakítás esetén pont, hogy könnyebb ha az ember nincs kiszolgáltatva a másik jóindulatának nem? És itt inkább a 10 éves kapcsolatokra gondolok, nem az 1-2 éves járásra.


Sok házasulós kérdést olvastam, ahol sokan kifejezetten nem akartak semmilyen papírt. De ezt nem teljesen tudom megérteni, ha valaki tényleg holtomiglan kapcsolatot akar esetleg gyerekkel. Ti mit gondoltok erről?


2017. márc. 20. 12:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag szamit szerintem is.
2017. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%

A válásom után sokáig úgy gondoltam, soha többé nem akarok házasodni. Ha valakivel jól megvagyunk, ahhoz meg nem kell a papír.

Ez így logikusan is hangzik, de azért jobban belegondolva, csak ad egy plusz töltetet az egésznek.

Amikor hivatalosan és Isten színe előtt is kimondod, hogy igen, én ezzel az emberrel akarom leélni az életemet.

Ergo, egyértelműen kifejezed az elköteleződésedet a társad mellett.


Szóval, ismét oda jutottam hogy igenis számít az a "papír"

2017. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
33%

Amíg volt hitele a házastársi eskűnek addig igenis számított a házasság intézménye, de a mai világban már nem sokat. A mai világban szinte minden a pénzről szól, ennek rendeljük alá életünket, a felhalmozás a motiváció, jobban szeretnénk élni.

Így utólag azt mondom, hogy semmi értelme nem volt. Ha lett volna gyerekünk ,akkor valószínűleg mást mondanék, de gyerek nélkül tényleg úgy szűnnek meg kapcsolatok egyik pillanatról a másikra, hogy semmi értelme utána bíróságra járni és fizetni az ügyvédeknek. nem vagy jogosult adó visszatérítésre, családi pótlékra, szinte semmire, csak egy papír és egy átmulatott éjszaka.

2017. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmileg, kinek mit számít, az egyéni. Jogilag viszont sok mindent könnyebb intézni. Nálunk, érzelmileg nem lett volna fontos, de mikor minden hol falak, rohanás meghatalmazásért, csak ő, csak én intézhetek dolgokat, na ebből lett elég.
2017. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
55%

Van jelentősége, mert általában csak úgy nem mondja ki egy férfi sem, hogy hozzám jössz-e. Szóval nem egy Tudsz adni egy zsebkendőt? szintű dolog ez a papír.


Ez az érem egyik oldala.


És van egy másik. Amikor happy minden, házasság, gyerekek, ház, autó és eltelik 8 év és a nő bejelenti, hogy válik, mert rájött, hogy neki ez nem megy így. Tudok ilyen esetet.

Igaz itt is számít a papír, mert évekig járhattok ügyvédhez és tárgyalgatni a válási papírokról.


Szóval szerintem, ha két ember igazán egymáshoz van láncolva akkor az a papír tényleg csak egy cellulóz köteg.

Ha nincsenek igazán összeláncolva és elválnak akkor is egy papírmasé az egész. Nem az a lényeg.

F

2017. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom Kérdező, én viszont egyetértek veled. (Pedig már van mögöttem egy válás.)
2017. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nem érzelmi szempontból gondoltam első sorban, mert az valóban egyéni.

Viszont pl. ha egyik fél rokkant, akkor házasság (vagy együttélési papírok, amik erre kitérnek) nélkül gyakorlatilag a másik jóindulatán múlik a sorsom.

Házasságban amit alatta veszünk, közös pont. Enélkül szakításnál elő kell kotorni mindennek a blokkját, + figyelni is kell a kapcsolat alatt arra, hogy minden blokk meg legyen, + papírozni nagyobb kiadásnál, hogy ki milyen részben fizetett bele. Az élettársi kapcsolat vége is lehet undorító (láttam már ilyet), nem a papír dönti el, hogy ki hogyan válik, hanem a személyek. Hallottam olyanról, hogy pont azért voltak komoly perek, mert az egyik kirakta a másikat a lakásból és nem akart fizetni a bent maradó holmikért.

De több ilyen van, és ugye az ügyintézés, amit már valaki említett.

Azt csak részben kérdőjelezem meg, hogy valaki hogyan mer egyáltalán hosszú együttélésben gondolkodni biztosítékok nélkül, leginkább azt nem értem, hogy valaki milyen alapon mondja azt, hogy nem számít a papír (kiemelem nem az érzelmi részén van a hangsúly)

2017. márc. 20. 13:28
 8/36 anonim ***** válasza:
56%

Te úgy érzed, hogy "papír" nélkül egy komoly kapcsolatban kiszolgáltatott vagy... én meg úgy érzem, hogy egy komoly kapcsoaltban épp a papír tenne kiszolgáltatottá.

Én úgy gondolom, hogy a kapcsoaltot maga a kapcsolat léte szentesíti, hiszen ha nem a párommal képzelném el a jövőm, akkor már nem lennék vele.

Csak azért nem fogok aláírni egy szerződést, hogy ha tönkre megy a kapcsolat, akkor emellé a veszteség mellé még dróton is rángathasson az exem.

2017. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Részemről számat a papír, de csak akkor, ha van hozzá házassági szerződés.

Részemről, tartom magam a hűséghez. Pl. volt barátnőmnek is bármikor segítek, mert normálisan váltunk el. Viszont, ha elvennék valakit és megcsalna, részemről semmi kedvem nem lenne ahhoz, hogy az új életébe bármit is fizessek, amikor gerinctelenül viselkedett velem. Nincs kedvem ahhoz, hogyha pl. én veszek egy autót, amit ketten használunk, az közös vagyonnak számítson, amikor leakar vele lépni.

És a válási procedúrához sincs kedvem. Ha valaki megcsal, akkor azonnal viszlát. Senki gerinctelensége miatt sem akarok bíróságra járkálni, ügyvédet fizetni, papírokat intézni.

2017. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
84%

Maga az eljegyzés egy formális dolog amiben a pasi kifejezi hogy komolyan gondolja és hosszútávon tervez a partnerével. Tegyük hozzá, hogy azzal az emberrel tervez hosszútávra akit addig megismert. Aztán telnek az évek és változunk, tapasztalunk, és rájövünk hogy bizony nem voltunk elég figyelmesek, rosszabb esetben csalódtunk. Ha nincs gyerek, akkor szerencsésebb a helyzet,mert csak az osztozkodás megy, ha gyerek is van, akkor egy éveken át tartó jópofizás,rosszabb esetben acsarkodás kezdődik.

A házasság intézménye a pénzről szól, hogy védje a gyengébbik felet és aki ezzel gyakran vissza is él. Azalatt a 2év alatt amíg házasok voltunk többet költöttem tartós használati cikkekre, mint elötte-utána 5 év alatt, új tv, új hűtő, új klíma, új kerti medence, új mikro, új autó, mindenből újat vettünk (elég sok mindent hitelre)és bár keresetünk köszönőviszonyban sem volt egymással minden feleződött. A tárgyaláson tételesen szembesültem azzal, hogy valójában mennyit is költöttem az elmúlt 2évben, és mivel a nagyrésze beépítésre-felhasználásra került a saját ingatlanomba, így fizettem mint a köles. Az exem lakásába beköltözött a testvére, így az nem volt kiadva(mert nem kért tőle pénzt), abból nem származott bevételünk(mert az én lakásomban éltünk), de ezt persze nem veszik figyelembe ilyenkor. Szóval a válás után sikerült majd 3,5 millió forinttal távoznia az Exemnek, mindezt úgy, hogy 2 év alatt nem keresett annyit összesen. Ha nem lettünk volna házasok, akkor nyugodt szívvel elengedtem volna élje más balekkal tovább nyomorult kis életét, de így finoman szólva necces volt.

Legközelebb csak akkor megyek bele házasságba ha lesz gyerek, akkor mondhatja hogy valamit lerakott az asztalra, addig fizesse csak a saját rezsijét, vagy ha összeköltözünk a közös költségek felét.

2017. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!