Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondthatja bárki, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondthatja bárki, hogy a papír nem számít?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem lesz boldogabb senki tőle, de azt állítani, hogy nincs értelme és jelentéktelen, az egyszerűen nem igaz.

És itt most nem csak a házasságra gondolok, hanem a vele egyenértékű élettársi papírokra is.


Egy esetleges szakítás esetén pont, hogy könnyebb ha az ember nincs kiszolgáltatva a másik jóindulatának nem? És itt inkább a 10 éves kapcsolatokra gondolok, nem az 1-2 éves járásra.


Sok házasulós kérdést olvastam, ahol sokan kifejezetten nem akartak semmilyen papírt. De ezt nem teljesen tudom megérteni, ha valaki tényleg holtomiglan kapcsolatot akar esetleg gyerekkel. Ti mit gondoltok erről?


2017. márc. 20. 12:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
#20: ha szóba kerülnek a jövőbeni terveink, biztosan nem fogom elhallgatni. De ahogy fentebb is írtam, nekem a komoly kapcsolat nem a házasságnál kezdődik, tényleg annyira egyértelmű, hogy ha valaki nem akar házasodni, akkor már csakis komolytalan lehet és valaki jobbra vár? Nem értem miben jelent többet egy "mostantól házastársakká nyilvánítalak benneteket" egy külső ember szájából, mint egy egymásnak elmondott "csak veled, mindhalálig".
2017. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Ahogy neked és a hozzàd hasonlóknak semmit nem jelent ( vagy van aki fél tőle), úgy vannak olyanok is akiknek ez fontos ès komoly dolog ,a jogi alapú összetartozàs az érzelmi mellett. Én pl nem óhajtottam életem végéig baràtnő lenni, elvi kérdés. Ezzel sok màs ember is így van. Végső soron az őszinteség a fontos, hogy ne legyen sunnyogàs, és hogy olyan pàrja legyen mindenkinek akivel ilyen téren is passzolnak egymàshoz.
2017. márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Vagy lehet, hogy valójában akik nem házasodnak, azok a romantikusabbak. Mert ők aztán tényleg semmilyen módon nem terveznek szakítással, még gondolatban sem. Kivéve, ha elraknak minden blokkot és számlát, de ők ugye nem abba a kategóriába tartoznak.

Lehet, hogy mi akik házasodunk, mi nem bízunk a partnerünkben, és abban, hogy szakítás esetén nem akar majd megszivatni, akik pedig biztosítekok nélkül élnek bele a vakvilágba, ők az igazi lányregényes szerelmesek:)


Mondjuk én nem élettárs kontra házasság vitát akartam, mert a kettő között csak érzelmi különbség van.

Hanem a pasim, csajom 10 évig kontra élettársam/házastársam beszélgetést:)

(És itt kiemelném, hogy ha együtt élek valakivel, az az élettársam, de a házassággal a bejegyzett 20 féle képpen lepapírozott élettársi viszony egyenlő-említette is valaki, hogy meghatalmazást meg mindent lehet külön írni, mintha házasok lennének)

2017. márc. 21. 21:31
 24/36 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem a sose foglak elvenni, nem is reménykedj dolgot már az első randin érdemes megpendíteni, én pl. nagyon megszívnám, ha beleszeretnék valakibe aki nem házasulós. Az az igazi szívás. Olyan érzés lehet, mint egy kinticicának aki benticicának hiszi magát:(
2017. márc. 21. 21:34
 25/36 anonim ***** válasza:
24. Igen, màr az elején le kéne tisztázni. Nàlunk is így volt. Mire az első éjszakàt együtt töltöttük, màr beszéltünk róla, általànossàgban, hogy mindketten hàzasságban képzeljük el az életünket. Ès amúgy nem én hoztam fel a témát, hanem a férjem, mert ugye jó pàr éve elindult màr ez a nemhàzasodunkmertazcsakegypapír divat. És kíváncsi volt. Plusz nem pazarolta volna el az idejét olyanra aki nem hàzassàgban gondolkodik, mert neki fontos volt, hogy a szerelme a feleségelegyen.
2017. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
#24, melyik első randira gondolsz? Amikor még csak ismerkedik az ember a másikkal, vagy amikor már mint pár mennek közös programra? Szerintem egy ismerkedési fázisban felesleges teljesen random bedobni, hogy "figyelj, ha összejönnénk, akkor soha az életbe nem foglak elvenni", alapból nem biztos hogy lesz folytatása a dolognak. Szerintem ilyen dolgokról elég beszélni akkor, amikor már látszik, hogy ebből több elsz, mint egy 3-4 hónapos járás, ott már úgyis előkerülnek olyanok hogy mit szeretnénk kezdeni az életünkkel, milyen jövőt tervezünk stb., valamint már ismerjük egymást annyira közelről, hogy el tudjuk dönteni, hogy kötünk-e kompromisszumot, vagy elbúcsúunk egymástól. Amit fentebb írtak az évekig tartó hitegetésről, az szerintem is aljas dolog, egy komoly kapcsolatban a házasságról alkotott elképzelésnek (nem időpontnak) 3-4-5 hónap után elő kell kerülnie.
2017. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Mondjuk a hányadik randin életkor függő is. 17 évesen mondjuk nem, de 23-24 felett azért már még a szerelem előtt jó, ha tisztáznak ilyen fontos dolgokat (4ik feles után könnyebb :D). Ez általában pont egy olyan dolog, amiben nem jó ha kompromisszumot köt az ember, mint a gyermekvállalás kérdésében. Szóval ha az első randin elijeszti a fiú a lányt, azzal mindenki jobban jár, mintha hónapok múlva a lány hullaszerelmes és azt hiszi ez jó így neki. Aztán már olyan komoly lesz a kapcsolat, hogy beletörődik és kinticica lesz belőle:(
2017. márc. 22. 00:11
 28/36 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönök minden eddigi és további kommentet, nagyon örülök, hogy ilyen kultúráltan tudunk erről beszélgetni!

:)

2017. márc. 22. 00:12
 29/36 anonim ***** válasza:

#27, ezzel nem feltétlenül értek egyet, mint kifejtettem #26-ban, ismerkedéskor nem biztos hogy annak kell lennie a fő témának, hogy akarsz-e házasodni. Gondolj bele, egy kb. totál idegennel ülsz szemben (hiszen azért vagy ott, hogy megismerd), első 2-3 randin magamtól nem beszélnék ilyenről. Amikor érezzük, hogy komoly lesz, akkor úgyis szóba kerül, lehet előjönni az elképzelésekkel. A másik az, hogy ha ismerjük egymást, könnyebben kötünk kompromisszumot (akár én is), nyilván aki elvből nem akar barátnő maradni, azzal nem egymást keressük, ez esetben volt jól eltöltött idő, de el kell köszönni egymástól. Szerintem ezzel sincs semmi különösebb baj, kivéve ha valakit sürget az idő, hogy családot alapítson. Aztán, végeredményben ki tudja. Ha ismerkedéskor éppen arra terelődik a beszélgetés, lehet ilyesféle dolgokról is tárgyalni. A te nézőpontod sem rossz, hogy még az érzelmek kialakulása előtt meg kell beszélni, csak én nem látom, hogy minek beszélni róla ha még az sem biztos hogy valaha lesznek érzelmek. Egyetértünk abban is hogy hitegetni nagyon szemét dolog.

P.S.: én is köszönöm a vitát, olvasgatva itt GYK-n igen ritka az olyan eszmecsere, amely ilyen modorban képes folyni.

2017. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Végül is....a diploma, nyelvvizsga, forgalmi engedély, jogosítvány is csak egy "papír" Mi értelme van igaz?


Ezek az emberek majd ne legyenek felháborodva, ha a lányukért jött lovag jogsi nélkül, iskolai végzettség nélkül és lejárt forgalmi rendszámú gépjárművel beesik elvinni egy körre a kislányukat, hiszen a papír nem számít semmit! Az ilyen felfogású embereket mindig ilyen 8 általánossal rendelkező személyeknek képzelem el, mert ha a papír nem számít nyilván se érettségije, se jogsija se semmije..ha meg mégis miről beszél és vajon neki miért vannak papírjai? Idióták......

2017. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!