Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondthatja bárki, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondthatja bárki, hogy a papír nem számít?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem lesz boldogabb senki tőle, de azt állítani, hogy nincs értelme és jelentéktelen, az egyszerűen nem igaz.

És itt most nem csak a házasságra gondolok, hanem a vele egyenértékű élettársi papírokra is.


Egy esetleges szakítás esetén pont, hogy könnyebb ha az ember nincs kiszolgáltatva a másik jóindulatának nem? És itt inkább a 10 éves kapcsolatokra gondolok, nem az 1-2 éves járásra.


Sok házasulós kérdést olvastam, ahol sokan kifejezetten nem akartak semmilyen papírt. De ezt nem teljesen tudom megérteni, ha valaki tényleg holtomiglan kapcsolatot akar esetleg gyerekkel. Ti mit gondoltok erről?


2017. márc. 20. 12:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag fontos.

Pl. külföldön mindent sokkal könnyebb intézned (papírok), ha házasok vagytok.

Az intenzíven csak akkor látogathatod meg, ha van papírotok, amúgy nem, mert senkije sem vagy.


A pénz meg... hát, a válásnál lehetnek gondok, ha az egyik fél aranyásó, és le akarja húzni a másikat, de arra meg van szerződés.

2017. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy nem csak papír. Ez egy divatszöveg. Egyszerűen csak sokan nem akarják vállalni a felelősséget a döntéseikért. Félnek tőle, mert felelősségvállalás a kapcsolatodért, azért akit te magad választasz, és ha meguntad, vagy ő unt meg téged és szakítotok, nem annyira könnyű megszabadulni tőle házasság esetén, mint hogy összecsomagolsz és lelépsz. A döntéseidnek következményei vannak. Nem olyan mint akármelyik másik csajoddal/pasiddal akit kidobtál. Szóval normális esetben az ember jobban megválogatja kivel köti össze így az életét.


Jogilag marhára nem mindegy, hogy van az a papír, vagy nincs. Ha nincs, akkor senkije nem vagy a törvény előtt, ha van, akkor hivatalosan is egymás hozzátartozói vagytok, pl kórházban nem vágnak pofán azzal, hogy nem vagy családtag, senki vagy, és nem látogathatod meg, nem kaphatsz információt. (ismerek ilyen eseteket a környezetemből)

Gyerek esetén nyilatkozatot kell kitöltögetni ha nem vagytok házasok, hogy igen, xy az apa. Ez megalázó sokaknak, ha hivatalos ügyeket intéztek, hitelt, stb stb... Számít!


Aki a pénzecskéjét félti, az irasson alá házassági szerződést és ne kifogást keressen. Ma már kb mindent bele lehet foglalni. Ha nagy a különbség a fizetésetek között, szerintem még azt is, hogy az asszony ne költsön százezreket miközben 80-at keres, különkassza stb.

2017. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Ami a házassági szerződéseket illeti.....

nemrég olvastam egy tervezetet amit egy olyan srác ügyvédje fogalmazott, ahol a szülök milliárdosok. Olyan kemény volt, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Szó szerint az első 5 évben semmi nem járt volna a feleségnek (még megcsalás esetén sem), de az első 10 évre is csak 10% a házasságban szerzett vagyonból,amibe persze a ház és autó nem tartoznak bele, mert ügye cég névre megy. Akinek van pénze az vigyázz rá, nem hagyja, hogy az asszony jól járjon.

De hogy tovább menjek, ezért az arának vállalnia kellet a szexuális együttlétek mennyiségét és azt is,hogy nem utasítja el a férje ezen igényét. Igen, mert hát nem csak juttatások vannak, hanem követelések is. beleírták hogy az asszony milyen munkát kell végezzen és sorolhatnám. részletezték, hogy a férj milyen juttatásokban részesíti, a háztartás vezetése, gyereknevelés, nyaralások száma, stb.

Sokan igen megbotránkoznának, ha végigolvasnának ilyet.

2017. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem a pénzemet féltem és nem tartok a felelősségvállalástól, elköteleződéstől.

Egyszerűen taszít a házasságnak, esküvőnek a gondolata is, ódivatú, régimódi, túldíszített felesleges ceremóniának tartom, a lánykéréssel egyetemben. Remélem megadatik, hogy olyan barátnőm legyen, aki ezt képes elfogadni, hogy nem fogja fehér ruhában az anyakönyvvezető előtt kimondani az igent és nem fogom térden állva megkérni a kezét. Cserébe lehet hogy stabilabb embert "kap" maga mellé, mint sok boldog huszonéves menyasszony...

A hétköznapi ügyintézéshez pedig kell tartani magadnál egy papírt, hogy XY élettársad, ezt és ezt intézheted helyette, kb. mint egy meghatalmazás. Évente 2 darab A4 méretű lapra ki kell nyomtatni és voilá.

2017. márc. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Nem tudom sokan miért kötik össze a fehér ruhát, hercegnős lánykérést a házassággal:) de tényleg sok ellenző rögtön ezzel kezd.

Hát igen, ha én sokkal többet keresek a "páromnál" akkor tényleg fontos, hogy csak akkor házasodjak össze vele, ha azt jószívvel meg tudom osztani vele. Ellenkező esetben inkább tényleg ne.

Vagy házassági szerződés, hogy annyiban osztozkodok, amennyi az ő jövedelme.

Ezt mondjuk elismerem

2017. márc. 21. 10:37
 16/36 anonim ***** válasza:

#15-nek: azért, mert a nők legtöbbjének kiskoruk óta ez az álmuk, hogy "egyszer majd a párom a naplementében megkéri a kezem, utána összeházasodunk, milyen szép lesz amikor habos ruhában végigmegyek a tömegben a nagy napon, kimondjuk az igent" stb. stb. Kérdezz meg 10 random nőt, szerintem 7-8 így képzeli el az esküvőt, lány barátaimmal is beszélgettem, kivétel nélkül az élményt, az eseményt említették a top 3 házasság melletti érv között, megnézheted itt GYK-n is a közönséget (OK, ez nem biztos hogy reprezentatív), hogy mennyire ki tudnak akadni, ha a párjuk nem feltétlenül a megálmodott keretek között kéri meg a kezüket. Semmi baj nincs ezzel, csak nekem erre nincs affinitásom.

A másik sokat hangoztatott érv, hogy a "kapcsolat magasabb szintre lép". Őszintén bevallom, amikor ezt először hallottam, percekig nevettem, nekem valamiféle karakterfejlesztős játék ugrott be, ahol gyűjtögeted az XP-t, és egyszer csak fejlődik a karakter. Ne már... Nem a hivatalos rész miatt "lép magasabb szintre", csak hogy ragaszkodjak a kifejezéshez, hanem azért, mert mi ketten egymásnak deklaráljuk, hogy most innéttől együtt. Nekem sokkal többet jelent egy egymásnak kimondott mondat, kettesben, esetleg valami jelképes dologgal (vannak ötleteim, ha érdekel, PM please) feldobva, mint az hogy aláírjuk a nevünket és kapunk egy lapot hogy egy pár vagyunk.

2017. márc. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Utolsó te az érzelmi részéről beszélsz. A kérdésben kiemeltem, hogy a jogi része fontos, és nem is a HÁZASSÁG , hanem a vele egyenértékű ÉLETTÁRSI papírok is. És hogy egyik nélkül se szabad szerintem hosszútávon együtt élni valakivel.

De jó, hogy mondod, ok nem kérsz olyan csajból aki szeretne romcsi esküvőt. De te magát a jogi részét hogy gondolod? Élettársi papírokat is tagadod? Vagy csak a habot-babot. Mert ugye ma már a hazasságnak van alternatívája, akik házasodni nem akarnak azt sem akarják? Nem felelőtlenség ez?

2017. márc. 21. 11:18
 18/36 anonim ***** válasza:

Azért az egy vicc kb hogy ma màr szinte mindent szerződésbe foglalnak, ha kocsit veszel, lakàst, stb, ha elkezdesz új munkahelyen dolgozni , mindent mindent alàírsz, csak azt nem, hogy aki elvileg a tàrsad, az hivatalosan is a hozzàtartozód legyen. Nekem ez nagyon fura annàl aki azt àllítja, hogy szereti és a pàrjàval akarja leélni az életét, nem akar màsokkal lenni stb. Az embernek egy csomó hivatalos dokumentum van az életében : anyakönyvi kivonat, személyi, jogsi( akinek van) , szerződések, tényleg olyan nagyon zavaró az az egy amitől hàzastàrsak vagytok és nem pasim csajom típusú a kapcsolat? Miért? Csak a szerelmüket nem képesek egyesek felvàllalni törvényes úton?

Nem minden nő akar szaloncukor esküvőt ami milliókba kerül.pl ( nekünk sem olyan volt, mert utàljuk a puccparàdét, csak 95 ezer ft- os, és még vendégek és ebéd is volt:).

2017. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

#17: olyan szempontból van létjogosultsága az élettársi és egyéb papíroknak, hogy egyrészt a kapcsolat elmérgesedése esetén van egy (jó esetben) közös egyetértéssel elfogadott tervezet, hogy mi van pl. a közösen szerzett vagyonnal, ha válnak. Nyilván senki nem úgy áll neki egy kapcsolatnak, hogy előbb-utóbb válás lesz, de nem árt az óvatosság.

A másik része a hétköznapi ügyintézés, amit gördülékenyebbé tehet egy hivatalosan bejegyzett kapcsolat. Sajnos nem vagyok otthon a jogban-törvényekben, nem tudom, hogy egy egyszerű felhatalmazással meddig lehet eljárni a másik nevében, lehet hogy egy komolysági határ felett már nem elég ha egy sima lapot lobogtatsz. Ha ezekre gondolsz, akkor igen, én is szükségesenek tartom, hogy valami írott nyoma is legyen az egésznek.

P.S.: sorry #16-os offért így utólag, (sajnos) nekem is elsőre a kapcsolat hivatalossá tétele ugrott be és nem a szerződések. A véleményemet ettől még fenntartom abban a témában is.


#18-nak: igen, pont az az egy zavaró, mert számomra magánügy, csak rám és a szerelmemre tartozik.

2017. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

19 . Ok a te dolgod, csak ha összejössz egy csajjal akkor előre tisztàzd le hogy te sosem fogod feleségül venni, ha törik ha szakad te csak baràtnőt akarsz, és ne lapíts évekig, ne húzd az idejét.:) Mert amelyik pasi ezt csinàlja az elég gerinctelen. Hogy addig kussol amíg csak lehet és évek utàn amikor a nők többsége vàgyni kezd valami komolyabbra benyögöd hogy sose nősülsz.


Csak egyenesen:) màr ha tisztességes akarsz lenni.

2017. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!