Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nem lehet nagy esküvő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem lehet nagy esküvő, akkor inkább ne is házasodjunk?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről a gondolkodásról?

Baráti körömben több ismerős pár is van, akik azt vallják, hogy nagy esküvőt szeretnének/szerettek volna, ami nagyon drága lenne, így inkább össze se házasodnak, mert vagy nagy esküvő, vagy semmilyen.

Szerintetek valóban csak ez állhat a háttérben, vagy úgymond egy "kifogás"?

Személyes véleményem az, hogy a házasság elsősorban 2 emberről szól, és maguk miatt kellene összeházasodni, nem pedig a barátok, rokonok, család miatt, hogy nagy buli legyen, vagy fél milliós ruha stb.

Várok több véleményt, és tapasztalatot.:)


2017. jan. 5. 09:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én ezt kifogásnak tartom. Vagy nem biztosak még a kapcsolatban annyira, hogy ezt a lépést bevállalják, vagy tényleg csak a magamutogatás a lényeg náluk. Nem is tudom hirtelen melyik a szánalmasabb.


Persze alapvetően mindenki olyan esküvőt rendez amilyet akar, de én nem vagyok a nagy puccparádé esküvő párti. Pénzkidobásnak tartom milliókat kivágni az ablakon egy bulira.

Soha nem akartam ilyen esküvőt, és a férjem sem. Pici családias esküvőnk volt a legszűkebb családtagokkal és baráti körrel, és utána egy ebéd tortákkal. Még 100 ezer ft-ba sem került az egész, de életünk egyik legszebb napja volt. Az volt a lényege, hogy hivatalosan is egy család legyünk, és ezt a pillanatot megosszuk a szeretteinkkel. Nagyjából ennyi.

2017. jan. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

20


Ha házasságban szeretnél élni, és nem egyeznek a terveitek a pároddal, akkor miért alkudtál meg? Miért vagytok még együtt? Egész életedben keseregni akarsz és egy tüskét a szívedbe, hogy nem volt képes a törvény előtt felvállalni téged? :(

2017. jan. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#20 vagyok

A legelején megmondta, hogy nősülni nem akar már.Volt nős, elhunyt a felesége sajnos.

Figyelj, egyszer úgyis teljesen beletörődök ebbe, lényegében sokminden nem változna, csak lenne róla papír.

2017. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mi beszélgettünk erről párommal, és megmondtam neki, hogy semmiféle nagy felhajtást nem akarok. Csak egy 2 tanus kis esküvőt, utána családi vacsival. Egyrészt az anyagiak miatt, másrészt nem vonz az a sok idegeskedés, ami a szervezéssel jár. Egyetlen dologhoz ragaszkodom, egy kreatív, vicces fotózáshoz. Ez leginkább rólunk szólna, szórakoznánk, és ezt lenne, aki megörökíti. Nagyon tetszett neki az ötlet. Én is ragaszkodom a szép ruhához, mert sose volt rajtam, és egyszer szeretnék felvenni egy ilyet. De ehhez nem kell x rokon, meg haver. Csak mi ketten, bohóckodunk. Így van mit bekeretezni, amin folyton mosolyoghatunk, ha meglátjuk. Ez is némileg felszínes, nem is tagadom, de mivel neki is tetszik, és ezt finanszírozni sem nehéz, így nincs vele gond :)
2017. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi is "igazi, nagy esküvőt" szerettünk volna, ami sikerült is. De ha nem lett volna rá keret, akkor is összeházasodtunk volna, mert a házasságnak mégsem az esküvő a lényege. Aki emiatt inkább nem is házasodik az egy idióta már elnézést.
2017. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!