Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nem lehet nagy esküvő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem lehet nagy esküvő, akkor inkább ne is házasodjunk?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről a gondolkodásról?

Baráti körömben több ismerős pár is van, akik azt vallják, hogy nagy esküvőt szeretnének/szerettek volna, ami nagyon drága lenne, így inkább össze se házasodnak, mert vagy nagy esküvő, vagy semmilyen.

Szerintetek valóban csak ez állhat a háttérben, vagy úgymond egy "kifogás"?

Személyes véleményem az, hogy a házasság elsősorban 2 emberről szól, és maguk miatt kellene összeházasodni, nem pedig a barátok, rokonok, család miatt, hogy nagy buli legyen, vagy fél milliós ruha stb.

Várok több véleményt, és tapasztalatot.:)


2017. jan. 5. 09:31
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A kérdésem a kiváncsiságom indította, nem pedig az, hogy probléma lenne. Engem érdekel ez a téma jelenleg, ha téged nem, akkor megnyitni sem kell a kérdést. :)
2017. jan. 5. 10:13
 12/25 A kérdező kommentje:
(Az előző hozzászólásom a 8-as válaszolónak ment.)
2017. jan. 5. 10:14
 13/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk is lehetett volna anno 200 fő, akkora a rokonság szegről-végről, viszont mi kikötöttük, hogy csak olyan rokonok és barátok lesznek meghívva, akikkel tartjuk a kapcsolatot, és akikkel jól érezzük magunkat. Így lett 55 fő, az pedig végképp nem érdekelt, hogy az x. rokon akivel 10 éve nem is beszéltünk már megsértődött, hiszen egyrészt nem hiába nem volt ott, másrészt mivel amúgy sem tartjuk a kapcsolatot, végképp nem hatott meg, hogy 3 napig mondja a magáét a szomszédjának, hogy őt "kihagytuk."
2017. jan. 5. 10:18
 14/25 anonim ***** válasza:
29%

Nekem az az elvem, hogy akkor lesz esküvőnk, ha olyan lesz, amilyenre vágyunk. Ha valaki 200 fős lakodalomra vágyik, akkor ilyet tartson. Ismerek nem is egy embert, aki pénzhiány miatt kis esküvőt tartott és még mindig sír az álomesküvője után.

Mi alapból nem szeretnénk nagyot, ha összegyűlik a pénz a mi elképzelésünkre, megtartjuk az esküvőt. Nem a barátok, hanem magunk miatt. Szeretnénk úgy vissza tekinteni a nagy napra, hogy olyan lett, amilyennek mindig is elképzeltük.

Van akinek az esküvő, van akinek a házasság a fontos. Nekünk egyik se létszükséglet, boldogok vagyunk a papír és az álomesküvő nélkül is, és ugyanilyen boldogok leszünk akkor is, ha már meg lesznek ezek is.

2017. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki más. Lehet, hogy az ismerőseid tényleg csak a nagy esküvő miatt házasodtak volna, és nem kifogás. Másnál meg lehet, hogy csak az. Én nem akarok alapból nagy esküvőt, persze nálam is főleg az anyagiak az akadályok, de amúgy sem annyira vágyom ilyen habos-babos romantikus esküvőre. Annak örülnék, ha minden barátom ott lehetne, de össze számolva kísérőkkel, mindennel, az már simán kijönne egy ilyen 70-100 főre, az ismerőseink aktuális kapcsolati státuszától függően. Ennyi emberre pedig semmiképp nem lenne pénzünk, szóval hajlok afelé, hogy csak a legszűkebb család legyen ott, és kész. Nekem a házasság praktikus okokból fontos, könnyebb lesz házasként mindenféle ügyeket intézni, plusz a friss házasok valami pénzt is kapnak, nem nagy összeget, de ha már van ilyen, akkor miért ne használnánk ki. A barátom érzelmi okok miatt is akar, nekem mondjuk mindegy lenne, hogy férj vagy élettárs.

Szóval mindenkinek más a motivációja, ezt így nem lehet egységesen megmondani.

2017. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van kérdező, ne haragudj meg rám, hogy engem kiráz a hideg ezektől a manikűröshöz mikor mész és mennyi volt ez a ruha és stb., amikor annyi igazán fontos dolog van.

Tényleg nem lett volna szabad ideírnom realistaként.

2017. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő a fontos, vagy a házasság? A barátaidnak az esküvő, mert az egy jó buli, lehet róla posztolni facen, meg lehet versenyezni a barátnőkkel, hogy kinek volt szebb ruhája, szebb tortája, a pasik is tudnak versenyezni, hogy kinél volt több pia... Nekünk kis esküvőnk lesz, mert nincsenek elszórni való millióink, csak legközelebbi családtagokkal. Minket az sem érdekel, ha a rokonság megharagszik.
2017. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem az számít szerintem hany száz fős, és mennyibe kerül.Az számít, hogy ti ketten mit akartok.Egymást egy életre, vagy a rongyrázást.


Én egy farmerben is hozzámennék, de ő nem akar nősülni. :(

És bizony 32 éves vagyok.Már lemondtam róla.

2017. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ennyire szélsőséges, amit leírtál, de részemről én is "nagy" esküvőre vágyom. Mármint, a saját lehetőségeinkhez mérten. :) Sosem lesz száz gerlepár és fehér limuzin, mert az még álomnak is irreális, de szeretnék nagy esküvőt, ahol nem az alapján választok ruhát, hogy melyik a legolcsóbb, és nem kell azon sakkozni, hogy a harmadik nagynénit meghívhatom-e még, mert túl sok lesz a kaja...

Persze, két tanúval, farmerben esküdve is házasok lennénk ugyanúgy, de ismerem annyira magam, hogy csalódott lennék, és igen, irigy is másokra, akiknek összejön a "nagy nap".

Nyilván a házasság minősége nem az esküvőn múlik, de ha van egy dédelgetett álmom - és persze ez nem mond ellent a párom vágyainak - akkor miért ne akarnám megvalósítani? Lehet, hogy emiatt egy évvel később házasodunk, mert gyűjteni kell még, de legalább biztosan olyan lesz (oké, nem vagyok naiv, nagyjából :D), amit szeretnénk.


Nyilván, ha velem ellentétben a páromnak kétfős esküvő lenne az álma, akkor valamilyen szinten találnánk kompromisszumot. De ha csak az anyagiak állják útját a dolognak, akkor megéri várni - szerintem.

2017. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!

Elhiszed, hogy szeretem annyira a páromat, hogy igenis egy szál semmiben is hozzámennék?Pedig vágynék én is a szép ruhára, de ha csak egyszer, egyetlenegyszer azt mondaná az életbe, hogy "gyere hozzám", magasról tennék én minden külsőségre!!!


Ettől függetlenül a te álláspontod is megérthető, hisz mundenki másra vágyik.

Én Őrá, de ez álom marad.

32 évesen örüljek, hogy lyuk van a hátsómon, nemhogy férjhez menni...

Hol élek én...:(((

2017. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!