Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nem lehet nagy esküvő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem lehet nagy esküvő, akkor inkább ne is házasodjunk?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről a gondolkodásról?

Baráti körömben több ismerős pár is van, akik azt vallják, hogy nagy esküvőt szeretnének/szerettek volna, ami nagyon drága lenne, így inkább össze se házasodnak, mert vagy nagy esküvő, vagy semmilyen.

Szerintetek valóban csak ez állhat a háttérben, vagy úgymond egy "kifogás"?

Személyes véleményem az, hogy a házasság elsősorban 2 emberről szól, és maguk miatt kellene összeházasodni, nem pedig a barátok, rokonok, család miatt, hogy nagy buli legyen, vagy fél milliós ruha stb.

Várok több véleményt, és tapasztalatot.:)


2017. jan. 5. 09:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvő csak egy külsőség. Aki arra hivatkozva inkább nem is házasodik, mert nem tud kifizetni egy "álomesküvőt", az nagyon felszínes ember szerintem.
2017. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség szerintem és nagyon felszínes, ahogy az előző válaszadó is mondta.

Én sokkal jobban szeretnék egy baráti, családi hangulatú esküvőt, ahol csak a legközelebbi emberek vannak ott, utána elmennénk valahova vacsizni és jól berúgni :-)

2017. jan. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%

A házasság ilyen embereknél kifelé szól, és úgy érzi, hogy ha nem lesz hatalmas rongyrázás, akkor az "ciki". Meg persze ismerünk mind olyan rokont, aki szerint tényleg "ciki", ha csak szűk családi körben, koktélruhában mondják ki az igen, mert a "Manciéknál fehér Mercédesz vitte a fiatal párt, galambot is reptettek, volt nyolcféle sülthús, blablablabla". (Az ilyen rokont nem kell legalább meghívni, ha szűk körben esküsztök. ;)


Lehet, hogy valakinél kifogás, és sokan (elsősorban nők) gondolják úgy, hogy az esküvő lényege a lakodalom, a fehér ruha, és hogy mindenki őket irigyelje, micsoda esküvő volt az övék.

Aztán nem egy esetben az ilyen párok azok, akik még fizetik a nagy lakodalomra felvett hitelt, de már beadták a válást. :) Én legalább is több ilyen párt ismerek.


Meg olyat is, akik két tanúval mondták ki az igen, és több mint tíz éve együtt vannak, és pont úgy érvényes a házasságuk, mintha elvertek volna rá kétmilliót. :)

És persze ott az arany középút, és annak minden verziója.


Aki csak azért nem házasodik, annak nem az esküvő kell, és a házasság "szentsége", hanem a lakodalom és a rongyrázás.

2017. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy ha 2 ember valóban össze szeretne házasodni, akkor össze is fog, akár 2 tanús esküvővel, akár a szűk család jelenlétében stb. De kiváncsi lennék a "másik oldal" bővebb véleményére, nézőpontjára is, akik szintén ezért nem házasodnak, csak nyilván ismerősöktől nem akarok így direktbe rákérdezni, mert kényes téma is lehet, vagy akár sértődés.
2017. jan. 5. 09:38
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A másik oldal nem fog ideírni! Ott a nőknek fontos az "álomesküvő". Ők vallják, hogy ez a menyasszony nagy napja! Akkor is, ha már évek óta együtt élnek, esetleg még gyerek is van. Elfelejtik, hogy a házasság nem erről szól, és egyformán "nagy nap" a vőlegénynek is.
2017. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Mondhatom, hogy nekünk szerencsénk volt. Segítséggel ugyan, de szép esküvőnk volt, kisebb hibákkal bár és nem milliós, de olyan, amilyenre vágytunk. DE! Már a szervezésnek is úgy álltunk neki, hogy akkora lesz, amilyenre futja. Ha nem kaptunk volna segítséget és csak egy kisebbet vagy akár lagzi nélküli polgári esküvőt tudtunk volna összehozni, hát olyan lett volna. Ebből nem csináltunk gondot :)
2017. jan. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy persze, én is szeretnék gyönyörű, hatalmas esküvőt, habos-babos ruhával, hintóval, stb. de, egyrészt az nem én lennék, nem a mi kapcsolatunkat tükrözné, másrészt tudom, hogy nincs rá keretünk.

Olcsón is lehet nagyon szép és kedves esküvőket szervezni, hálistennek egyre jobban terjednek az ilyen DIY esküvők, amikor mindent személyesen csinálnak, készítenek a párok.

2017. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

Jóég, mekkora problémái vannak egyeseknek.

Mellesleg addig jó, amíg nem házas, onnantól már semmi sem ugyanaz.

2017. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
Én kicsit a màsik oldalról írok. Én is szeretnék szép menyasszonyi ruhában férjhez menni. De nem jön össze, erre nincs keret. Persze lehetne kéttanús is szūk családi körben, de az valahogy nem az igazi. Nem vàgyok milliós rongyràzásra. Jó lenne nekem a szūk csalàdi is. De az a baj, a szūk csalàd nagyon nagy. Sok a tesó, meg a partnereik, gyerekeik. Az én szüleim meg nem élnek, tesómmal meg nem vagyunk jóban.Az meg nem fair, ha párom részérõl van 20 ember, az én részemrõl meg senki. Erre lehet mondani, hogy akkor hívjak màs rokont. De ha nekem jön nagynéni, akkor neki miért nem...ha meg igen, akkor már nagyon-nagy lenne a létszám, nincs rá leret, meg felesleges pénzkidobásnak tartom. Megbàntam, hogy mikor külföldön voltunk, nem csinàltuk meg az igazi két tanus esküvõt. Itthon nem lehet, örök harag lenne anyósékkal, sógrokkal...
2017. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

nálunk hasonló a szitu-

100-110 fő lenne, három millióból, nos én ennyit nem akarok költeni, mert hülyeségnek tartom, így lesz egy kétfős külföldön. aki emiatt nem házasodik, az amúgy sem akar.

2017. jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!