Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy komoly kérdés! Közös vagy külön kassza a jobb egy házasságban?
Közös. Értelmetlen külön pénzkupacon ülni, hiszen házasságban minden vagyon közös, akárki akárhogy pörög a hátán.
Aki nem bízik a másikban, az ne vegye el, ennyi. Nem kötelező, ez már a 21. század, nem égetnek el senkit azért, mert házasság nélkül él együtt valakivel. :D
A közös kassza egy időzített bomba a kapcsolatban. Gyűlnek a sérelmek, aztán egyszer csak robban.
Ha valaki fizeti a bevásárlásokat másik meg a nyaralást, akkor a pár mindkét tagjában megvan a jó érzés, hogy törődött a másikkal és részt vállalt a házasságban, anélkül, hogy adórevizorként viselkednének a párjukkal.
Én a most házasodó ismerőseimből kiindulva azt mondom, hogy ha az egyik jóval többet keres, mint a másik, akkor külön kassza!
Egyébként úgyis az lesz belőle, hogy egyik fizet itt, a másik ott, a végén úgyis közös lesz a kassza, vagy abból lesznek viták, hogy ki fizetett többet.
Szerintem ez kettőtök döntése.
Én nem bírok elviselni semmi közösködést. Csak azért mert bizonyos pontokon összekötöttük az életünket, attól még két külön független személy vagyunk.
Nálam a kassza sosem lesz az a pont, ahol összekötjük az életünket.
De ez csak az én véleményem, ez tényleg teljesen csak a két félen múlik :)
Külön kassza esetén addig tart a házasság, amíg valaki elveszti a munkáját vagy beteg nem lesz?
Ha pedig gyereket terveznek, akkor a feleség tegyen félre 3 évre tartalékot, hogy nevelje a közös gyereket?
Következő pont gondolom az, hogy a gyerekre beosztják a 13 ezer családit, mert az ő pénze, és semmi köze a szülei keresetéhez.
Ezt az életet az választja, akinek a pénz mindennél fontosabb. Fontosabb, mint a család.
Ilyen emberrel én nem házasodnék, nem terveznék közös jövőt.
De gondolom a hagyományos szerepek maradnak: a nő mos, főz, takarít, gyereket nevel. A fele-fele ilyenkor már nem érvényes.
Vagy divat lett az is, hogy apa 1-2 évet otthon van gyed-en, és minden második alkalommal ő megy a beteg ovissal táppénzre? Á, dehogy!
Elvégre a nő magának szül gyereket. Az ilyen külön kassza lényege eleve az, hogy ideiglenesen együtt élnek, és minél könnyebb legyen külön menni.
Nincsenek már családok a szó klasszikus értelmében, csak együtt lakó párok, egyedülálló anyák, meg nevelt gyerekek a mozaikcsaládokban, ahol pár évente változik a mostoha anya és mostoha apa.
#17: Külön kasszára szavaztam, de nem azt csinálnám, amit írtál. Ha a másik elveszti a munkáját, értelemszerűen én fizetek otthon mindent rá, amíg nem talál újat. De ha nem is keres, csak kényelmesen éldegélne az én pénzemből, akkor bizony nem fizetnék neki semmit.
A gyereknek meg közösen is lehet venni dolgokat.
Nem azért csinálnám a közös kasszát, mert a pénz fontosabb. Hanem azért, mert ha a másik fél gondol egyet és lelép, viszi a házat, pénzt, akkor évek munkája megy a kukába. És akárhogy is tervezgethetsz te, ilyen elég sok embernél beütött.
Részemről, a hagyományos szerepek sem maradnak. A házimunkát és hasonlókat is simán ellehet osztani a felek között. A mosás csak pár gombnyomás, sütni-főzni sem nagy ördöngösség.
A gyerekkel is simán maradnék gyedre. Részemről, imádnám a helyzetet! Táppénzre is simán mennék.
Abban igazad van, hogy sok az egyedülálló anya. Pl. az enyém is félrement jó párszor, persze, válás után nem kellett a szeretőinek. Apámat meg lehúzta anyagilag. De jól is járt a közös kasszával apám...
Félig közös kassza. Nálunk bevált.
A havi kiadásokat rezsi stb közösen fizetjük hisz egy háztartásban élünk. A fenn maradó saját fizetésekből mindenki azt vesz magának amit akar. Viszont a több tízezres vásárlásokat megbeszéljük. Pl egy nadrág vásárlást nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!