Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza esetén hogy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza esetén hogy van az ajándékozás?

Figyelt kérdés
Férjemmel közös kasszán vagyunk, ami eddig nem is volt gond. De most gyesen vagyok, tehát a közös kasszát szinte teljesen a férjem adja. így végül is az ő pénzéből vennék neki ajándékot. Nem lenne furcsa?

2015. nov. 18. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem ... Ha közös kassza van, akkor nincs ő pénze, meg te pénze, hanem ti pénzetek van ... erről szól a közös kassza.
2015. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk közös kassza van a közös dolgokra (kocsi, lakbér, nyaralás, rezsi, kaja), illetve mindenki kap valamennyi "zsebpénzt", amit arra költ, amire szeretne (ruhák, kütyük). Ez utóbbihoz nem kell a másik beleegyezése. Ha valami drágábbról van szó, és a másik is egyetért vele, akkor az akkoris a közösből megy, ha csak egyikünknek lesz.


Az ajándékozást így a zsebpénzből oldjuk meg, amit annak arányában kap mindkettőnk, hogy mennyi a fizetése, hogy aki épp többet hoz a konyhára, az érezze n is ebből egy kicsit.


Teljesen közös kasszánál gondolom hozzáférsz a pénzhez, szerintem akkor úgy működik, hogy abból veszed meg. Mi viszont már tavaly azt csináltuk, hogy inkább költöttünk egy közös élményre (tavaly wellness-hétvége volt), mint tárgyi ajándékra. Idén meg én szimplán megkérdeztem, hogy mit szeretne, illetve én már meg is kaptam tőle karácsony címszóval egy olyan használati tárgyat, amire amúgyis szükségem volt, de a zsebpénzemből drága lett volna fedezni.

2015. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Mi vagy apróságot veszünk a másiknak, vagy ha drágább dologról volt szó, akkor azt "elosztottuk" több ünnepre.

Pl tavaly karácsonykor vettünk egy robotporszívót, az betudtuk közös karáncsonyi-szülinapi-névnapi ajándéknak.

Ez az utóbbi ritkán fordul elő, inkább apróságokkal szoktunk kedveskedni a másiknak.

2015. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is én adom a "közös" kasszát. Már 10 éve. De ebből még nem volt gond. Lehet, hogy a saját pénzéből veszel neki ajándékot, de ne így fogd fel. Hidd el tudja, és nem zavarja. Sokkal többet számít neki, hogy gondolsz rá. Ha kérned kell tőle a pénzt, akkor elég, ha annyit mondasz, hogy ajándékokra kell, úgyis tudja, hogy neki is abból veszel. Ezen ne agyalj, csak neked fura, őneki nem.
2015. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Látom fájt az igazság.
2015. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy ajándékot így nem vennék (pl. 100ezer körüli tévét és hasonlókat), mert a nagyobb kiadásokat gondolom megbeszélitek, de ha egy átlagos ajándékösszegről van szó, akkor ne áérezd magad rosszul miatta.
2015. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!közös számlánk van, szóval a hozzáférés nem gond.
2015. nov. 26. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!