Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös vagy külön kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Mi van abban az esetben -külön kassza- ha az egyik fél 100e Ft alatt keres a másik pedig majdnem 400-at. Hogyan osztoztok a költségeken? Ilyen mértékű különbségnél -közös kassza- nem kapjátok meg azt ,hogy a mivel ti kerestek kevesebbet ezért a házimunka csak a tiétek? Ugyanabban a kapcsolatban kipróbáltuk mindkettőt. Én kerestem kevesebbet. Nagyon frusztrált ,hogy nem tudok úgy beszállni a költségekbe,mint az akkori férjem. ( albérlet, rezsi,kaja). Külön kasszán voltunk majd mikor kicsit jobban kezdtem keresni közösre váltottunk - én kezdeményeztem, mert úgy gondoltam ,hogy egy család vagyunk ha többet keresnék akkor én is szívesen megosztanám. Sosem vettem sok ruhát, nem járok gyakran fodrászhoz stb.. mégis a kapcsolatunk végén azért megkaptam ,hogy azért megy el a pénz mert én mandulatejet veszek...illetve én keresek kevesebbet nekem jár a házimunka..
2015. nov. 15. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha lenne valakim és én keresnék többet, akkor én nem szívesen mennék bele a közös kasszába. Nem azért, mert sajnálnám tőle a pénzt, hanem azért, mert attól tartanék,hogy elkezd vásárolgatni, mint általában a nők. Én pedig ezzel szemben nagyon takarékos vagyok.

Plusz nálam még az is szerepet játszik ebben,hogy nem igazán bízok meg az emberekben, így az lenne bennem,hogy mi van ha most elkezdi szórni a pénzem, majd később ha véget ér a kapcsolat,akkor jövök rá,hogy mennyire lehúzott.

Fordított esetben, ha a párom keresne többet, akkor se akarnék közös kasszát.


De egyik esetben sem úgy értem,hogy mindenki magának veszi meg azt, ami kell. Hanem pl. egyszer ez fizet, máskor az, vagy megosz

2015. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vagy megosztjuk a költségeket.

De amit említettél extrémebb példát,hogy 100-400, és én keresnék 400-at, míg a párom 100-at, akkor azért mégiscsak én fizetném a számlákat meg kaját.

2015. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk kulon kassza igy nincs vita igy annyit es arra kolgok amire szeretnem nem szolunk bele egymas dolgaiba:-)))
2015. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk külön kassza van. A költségeket keresetarányosan osztjuk meg. Minden fennmaradó, nem közös célokra (rezsi, albérlet, kaja, stb.) szánt pénz magánügy, arra költjök, amire akarjuk.


SOsem váltanék közös kasszára, nekem derogál engedélyt kérni a saját költségeimre, a saját pénzemből.

2015. nov. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk közös kassza van és szeretet, tehát nem nézegetjük, hogy ki mennyit hoz haza..közös minden.
2015. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy életközösségben a közös kassza teljesen alap kéne hogy legyen. Ha ennyire nem bízom a másikban, és nem vállalok felelősséget, akkor hova akarok jövőt tervezni?


Ugyanakkor a "saját dolgaimra a saját pénzemet költsem" elven én annak a híve vagyok, hogy a közös kassza ellenére maradjon mindenkinek saját "zsebpénze" is. Akár kiszámolva, hogy ki mennyit költ havonta (pl. én melóhelyre naponta veszek kaját az otthonin felül, párom ad a szüleinek is, stb...), és annak megfelelően kiosztani, ami a havin felül marad, vagy arányosan, a közös költőpénzt elosztani kettőnk között, a példádnál maradva egynegyed-háromnegyed arányban.

Így jut arra, ha meglepi ajándékot akarok, vagy tényleg ha olyan hobbim van, amire nem a párom pénzét költeném, de a közös életet nem veszélyezteti a garasoskodás, mert az közösben megy. :)


(Nálunk családban pl ez simán működött és működik: közös kassza, mamám kezel mindent. Viszont papámnak másodállása van, ami abból befolyik, az az ő kis zsebpénze, azt nem dobja be a közösbe - cserébe viszont a saját hobbijára nem is vesz ki a közösből.)

2015. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nalunk kozos kassza van, ebben megegyeztunk mar hazassag elott. Az elejen gondolkoztam, hogy fog mukodni, de azon az elven vagyunk, hogy mivel hazasok vagyunk, ezert mindenunk kozos.
2015. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenünk közös, a pénzünk is. A nagyobb kiadásokat mindig megbeszéljük előre, de alapjába a pénz én kezelem(mivel rám jut mindig a bevásárlás, csekkbefizetés, utalgatás). Sosem volt ezzel gondunk, még akkor sem, amikor a férjem fél évig alig keresett. Nekem már a házasság előtt volt félretett pénzem(1M), azt is hoztam a házasságba, mostmár közösen gyűjtögetünk.

El sem tudom képzelni a külön kasszát. Nincs enyém, tied. Ha az életemet meg tudom, sőt meg akartam/akarom osztani vele, akkor a pénzemet pláne hogy meg tudom.

2015. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. azonos pénzt hoztunk a kapcsolatba, 1-1milliót, ő autó formájában, én felújítottam a lakást, amiben laktunk (még a banké). Pár éve költöztünk össze, 2 év együttélés után házasodtunk, de már a házasság előtt közös kasszán voltunk. A férjem közben kezdett vállalkozást, az első fél évben én tartottam el. Nem kerestem soha 400at, csak 150et vittem haza, de sosem gondoltam, hogy ha kijön, nem vehetünk abból a vállalkozásához ezt meg azt. Azóta beindult a vállalkozása, többet is keres, mint én, de a közös kassza maradt és marad is. Nálunk nincs költőpénz, van viszont mindkettőnknek megtakarítási számlája (nekem 2 is) és havonta x összeget arra utalunk.
2015. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!