Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme huszonévesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme huszonévesen megházasodni?

Figyelt kérdés

Szerintem írtó hülyeség.:D

Mi abban a jó, hogy a legszebb éveimben elvesztem a szabadságomat? Valaki el tudná ezt magyarázni, hogy mik a pozitív velejárói? Mert én pl. nem azért akarok csajt, mert nincs pénzem és akkor két fizu lesz, stb mint egyesek. Jól állok anyagilag és saját lakásom is van. Gyereket se akarok mert még túl fiatalnak tartom magamat hozzá és az se biztos, hogy később szeretnék, az még elválik. Tehát az OK, hogy lenne egy állandó csajom, ha megnősülnék, de az lehetne házasság nélkül is, minek ahhoz megházasodni, hogy legyen? Vagy van akinek ezt feltételbe szabja a barátnője, hogy vegye feleségül, különben szakítás,stb és sokan azért házasodnak meg olyan korán? Valaki elmagyarázná ezeket a dolgokat, hogy megértsem? 25/F



2016. szept. 21. 00:41
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
97%
Ha ilyen sötét vagy, akkor neked kár is magyarázni. Aki nem akar ne házasodjon, láthatóan neked (sem) való. Fogadd el, hogy más meg máshogy gondolkodik. Te ezt sosem fogod megérteni. Kicsit uncsi már ez a sok erre irányuló kérdés. Had ne magyarázkodjon már aki érti a házasság lényegét, az ilyeneknek mint te, mert úgysem fogod fel. Én sem megyek oda a motorosbandához cseszegetni őket, hogy magyarázzák már el mi a jó a motorozásban, mert szerintem marhaság és semmi értelme. Valószínűleg az érzelmi intelligenciád nulla. Van egy rossz hírem, ezt pénzen nem tudsz venni.
2016. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Látom, megragadtad a dolog lényegét, kedves kérdező! Elég sokatmondó, hogy az anyagi javakkal kezdted a felsorolást, és csak utána említetted, hogy klassz, ha van állandó "csajod", mintha az valami tárgy lenne. Hogy gyereket még nem akarsz, azt nem kellett volna írnod, amúgy is tudjuk. A házasság, gyerekvállalás, felelősség olyan dolgok, amikhez fel kell nőni. Nem korfüggő. Nem gondolom, hogy egy ember csak házasságban, gyerekkel lehet boldog, de nekem például erre van igényem, az én életem így vált teljessé.

Hogy mikor van értelme házasodni, az nem az évek számától függ. Te még menőnek tartod ezt a házasságellenességet, de hidd el: nem az. Nem kell ám elhinni minden f**zságot, amit a média közvetít: a legnagyobb tetovált lázadók közül is sokan hazamennek szépen a családjukhoz, és sokkal többet ér nekik a biztos háttér, mint hogy újabb és újabb random luvnyát próbálhassanak fel az öregedő pöckükre. Jó dolog ám a szabadság, csak az ember egyszercsak észreveszi, hogy a kortársai már kikoptak mellőle, és olyan suttyókkal haverkodik, akik a fiai lehetnének. Persze van, aki nem gondolkozik el ennek a fonákságán...

2016. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
95%

Ezt nem elmagyarázni kell, hanem megélni. Majd ha találkozol a megfelelő emberrel, megérted.

Ha meg nem igazán vagy spirituális alkat, és érzelmi síkon kevésbé tudsz dolgokat értelmezni, akkor sosem érzed át azt, amit az igazán boldog házasságban élők éreznek.

De ez nem baj, csak a "magyarázás" totál felesleges.

2016. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Nekem legfőképpen az a bajom vele, hogy javarészt hazugságokra épül az egész. Egy nagy humbug, semmi több. Már magában az is komolytalan, hogy a pap előtt olyan dolgokról kell esküdnöm, aminek semmi realitása. Mi az, hogy örökre szeretni, foglak, meg jóban-rosszban együtt leszünk, meg hasonló baromságok?


Olyat, hogy örökké szeretni foglak, még az anyámnak vagy apámnak se mernék mondani nyugodt szívvel, mert mi van, ha tegyük fel 5-10 év múlva tenni fog ellenem valami olyat, amiért egy életre meg fogom gyűlölni? És akkor lőttek a fogadalmamnak..:D


Ilyet épeszű ember nem gondolhat komolyan szerintem, ez nem több mint önáltatás. Hazudik önmagának és a társának is. Nem értem mi ebben a jó? Ha most nagyon szeretek is valakit, azt semmi nem garantálja, hogy ez nem fog változni, mivel emberek vagyunk, bármilyen történés változtathat ezen. Ráadásul az esetek nagyobb részében szokott is történni valami gebasz. Nem véletlenül van annyi válás..

2016. szept. 21. 11:39
 25/47 anonim ***** válasza:
96%

25-40 éves vagy. Van pár gyereked és egy normális házastársad, aki nem iszik, nem agresszív, nem drogozik, nem megcsalós és kiveszi a maga részét a pénzkeresésből, a háztartás fenntartásából és a gyereknevelésből.


Akkor inkább szedd szét ezt az egész családot a szerelemért. Komolyan van bárki, aki ezt így gondolja?


24:

A család funkciója az, hogy mondjuk 20 év alatt felneveljen pár gyereket, akik tovább hordoznak téged és a másik szülőjüket az örökkévalóságba. Ha ezt te valami kötelező feladatként fogod fel, az baj.

Nem lehetünk halhatatlanok úgy, ahogy a filmek mutatják hogy lelőnek és nem halunk meg, de lehetünk úgy halhatatlanok, hogy felnevelünk pár gyereket, akik tovább hordozzák a génjeinket. Ha neked erre nincs vágyad, akkor ne "családozz"...


Szomorú ha valaki szerint az egész élet értelme az a szerelem és ha az éppen nincs meg, akkor muszáj azt őrülten harcolni. Na ez a pillanatnak élő ember.

2016. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem mondja, hogy könnyű elköteleződni egy életre. Még azok is pánikolhatnak, akik a fülig szerelmes stádiumban házasodnak össze. Én mielőtt lánykérésre adtam a fejem, végiggondoltam, hogy el tudom-e képzelni azt a pillanatot, amikor már nem akarom Őt magam mellett tudni. Nem arra kel koncentrálni, hogy örökké, meg soha többé, mert az ijesztő.

Te még nagyon éretlen vagy. Ne haragudj, de az írásod alapján a komoly párkapcsolathoz is. Komoly ember nem ír olyat, hogy a házasság "írtó hülyeség"...

Pozitív velejárója, hogy az ember megtalálja a helyét az életben, hogy nem egyedül kell szembenéznie minden problémával, és nem utolsósorban, hogy van mellette valaki, akivel kölcsönösen szeretik egymást. A gyerek pedig... sok fáradsággal, nehézséggel, bosszúsággal jár, de tapasztalatból mondom, hogy semmihez nem hasonlítható, ahogy az ember a gyerekét szeretni tudja.

2016. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
96%

Haver ha lekerul rolad a pelus egy szep nap akkor megerted

De ha nem ezt uzenem neked

,,boldogok a lelki szegenyek mert ..,, egyenlore lelkileg szegeny vagy de nagyon

2016. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
88%

25L vagyok.


Jelenleg nem akarok házasodni, de azért remélem belátod milyen bugyuta vagy ezzel a kapálózással, amit itt levágsz a házasság ellen.


Az emberek többsége nem hülye. Tudom, te úgy gondolod igen, de hidd csak el, hogy nem. Ők is tudják, hogy lehet gebasz igen. Jöhet újabb szerelem, elmúlhat a mostani, meghalhat a társunk, bármi. Azt hiszed, hogy te vagy az egyetlen kib.szott ember a földön aki rájött, hogy egy házasság nem feltétlenül tart örökké? Gratulálok...


Az emberek, akik a házasság mellett döntenek, akár huszonévesen, azért teszik, mert ők eldöntötték, hogy a társukat akarják választani egy életre, és bíznak benne, hogy ez így is lesz. Ők hisznek benne, és hidd el, hogy nem számít nekik, hogy te most itt fröcsögsz, mert nekik a társuk több pozitív élményt tud adni, mint egy bulis éjszaka utáni egyéjszakás kaland.


De - és itt jön a csavar - ha te nem akarsz házasodni, mivel szabad országban élünk, senki nem kényszerít rá. Élj nyugodtan egyedül, ha ez téged boldoggá tesz, de ne próbáld már meg a saját gondolataidat kivetíteni másokra, mert ők másképp gondolkoznak...

2016. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Húúú te mekkora butaság vagy!!

Ha akkora hülyeség gyereket csinálni, mondd téged miért csináltak meg??

A szüleid valamit tönkretettek benned úgy látom, ha nem hiszed hogy mindig szeretni fogod őket. Hogy jöhet valami ami miatt megváltozik benned az érzés irántuk. Lehet. De az is lehet hogy kimész a lakásból és elüt egy kocsi. Lehet. Sok minden lehet, de ebbe a szóba bele is lehet halni, annyira idegesítő.

Azért mert te nem így látod nem biztos hogy a másik a hülye!

A saját elveimet nem fogom rád erőszakolni, semmi esetre se, nem ez a szándékom. Értsd meg hogy mindenkinek más a fontos. Autószerelés, futás, munka, tökmindegy mi. Ha valaki nem látja magát elkötelezve, nem gond, viszont nem lesz kerek az élete. Aki azt mondja úgy szeretni senkit nem lehet mint a saját gyerekét, igaz. Nincs még egy olyan érzés senki iránt, ha hibázik is, megbocsajtassz, ha megbánt, megbocsájtassz, az élet értelme életet adni. Nem arra vagyok büszke hogy feleség vagyok, mert ebbe igazad van, valtozhat, elmúlhat, ANYA vagyok és ennél csodálatosabb dolog nem történhet az ember életében!! Sem pénz, sem álom munka, semmi nem pótolhatja ezt az érzést! Te se próbáld bemagyarázni az elveidet itt senkinek, fogd fel hogy máshogy látjuk a dolgokat. Egyébkent kérdezhetek valamit? A te szüleid elváltak? Vagy miért beszelsz úgy a házasságról mintha ördögtől való lenne?

2016. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Aki úgy gondol a házasságra, mint a szabadság elvesztésére, annak kár is elkezdeni magyarázni az előnyeit.

Kérdező, nem mondom, hogy rossz ember vagy, és ezt most nem leszólásból fogom írni, de ilyen mentalitással egyszerűen nem fogod megérteni, mi a jó benne. Fölösleges volt kiírnod a kérdést.

2016. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!