Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme huszonévesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme huszonévesen megházasodni?

Figyelt kérdés

Szerintem írtó hülyeség.:D

Mi abban a jó, hogy a legszebb éveimben elvesztem a szabadságomat? Valaki el tudná ezt magyarázni, hogy mik a pozitív velejárói? Mert én pl. nem azért akarok csajt, mert nincs pénzem és akkor két fizu lesz, stb mint egyesek. Jól állok anyagilag és saját lakásom is van. Gyereket se akarok mert még túl fiatalnak tartom magamat hozzá és az se biztos, hogy később szeretnék, az még elválik. Tehát az OK, hogy lenne egy állandó csajom, ha megnősülnék, de az lehetne házasság nélkül is, minek ahhoz megházasodni, hogy legyen? Vagy van akinek ezt feltételbe szabja a barátnője, hogy vegye feleségül, különben szakítás,stb és sokan azért házasodnak meg olyan korán? Valaki elmagyarázná ezeket a dolgokat, hogy megértsem? 25/F



2016. szept. 21. 00:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanaz, mint harminc vagy negyvenévesen. A 2 fél jónak látja és így döntenek a dolog előnyeire alapozva.

Hogy megértsd: Ők egymással akarnak lenni elvileg örökké, gyereket akarnak meg hasonlók. :D

2016. szept. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Milyen előnyeire gondolsz? Konkrétan csak hátrányai vannak szerintem.:)
2016. szept. 21. 00:47
 3/47 anonim ***** válasza:
85%

24 vagyok, de még nem akarok megházasodni. Viszont látom, ha valaki a dolog előnyeit szereti! :D

- Jobb pénzügyi helyzet. Egyből közösen keresnek, egy házat fizetnek, így spórolnak. Nem kell 2 külön albérletre költeni.

- Személyes biztonság. A házasságtól úgy érzik, hogy teljes mértékben számíthatnak egymásra.

2016. szept. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
#3-as. Én is úgy látom a környezetemben, hogy sokan haszonból csinálják. Nekem az albérlet fizetés kilőve, mert van saját lakásom. Más fizujára meg nem fenem a fogam. Meg tudok élni a sajátomból is. Akkor kb. ennyi az összes előnye?
2016. szept. 21. 01:07
 5/47 anonim ***** válasza:
95%

Akkor érdemes, ha mind a két fél már megérett egy családalapításhoz, össze szeretnék kötni az életüket végleg és nem akarják kiélni magukat. Ekkor sem muszáj, de akiknek ez megnyugtatja a lelkét, azok összeházasodnak.


Amúgy ez a szabadság, meg kiélés dolog: házasság nélkül is ha van valakid (komoly kapcsolat), akkor kb. ugyanolyan szerelmet, hűséget fogadsz felé, mintha házasságban élnétek. Csak ennek a kicsinyített mása a kapcsolat. Úgyhogy tényleg akkor érdemes házasodni, ha tudod, hogy vele akarsz maradni örökre, mert amíg kapcsolatban vagytok, addig ott a kiskapu, hogy bármely kötelezettség nélkül le lehet lépni.

2016. szept. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
2%
Én se értem ezt a fiatalon házasodás dolgot, én még bulizni akarok, kiélni magam, mellesleg kapcsolatok állandóan tönkremennek, szóval egyszerűbb hogy csak szakítasz és nincs semmi kötelezettség stb. A gyerek gondolatát se értem én 35-40 éves koromig biztos nem akarnék még akkoris kérdéses. Anyagi előny nem igazán származik belőle, hiszen attól mer a másik fél keres az a pénz az övé, az albérlet olcsóbb, de ha gyereket akar sokkal rosszabb lesz.
2016. szept. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%
A házasság nem halál, te tyúkagyú kis idióta (idéztem, ne pampogj). Élsz még utána is.
2016. szept. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
98%
Ez a legnagyobb problémád? Neked nem mindegy? Te úgy csinálod, a másik meg máshogy. Na és? Akik házasodnak neked szögezhetnék a kérdést, miért nem tudsz/akarsz megállapodni. Ha jön az igazi, érezni fogod, te is azt akarod majd. Örülj hogy meg van mindened, más részen meg lehet hogy neked hiányoznak dolgok
2016. szept. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%
20 évesen nem látom értelmét, 25 már el lehet gondolkodni, 29 már erősen el lehet gondolkodni. 30 vagyok, úgy alakult, hogy mostanra tök egyedül, nem rossz így se, bár ennyi idős koromra már házasnak gondoltam magamra anno. Nem egetverő, ha van valakid apró előnyök vannak, de ezek össze képesek adódni elég durván. Keménynek kell lenni mint a beton. Teljesíthető, de rohadt fárasztó. Könnyű kiégni.
2016. szept. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

A házasság egy gesztus a másik felé, hogy elkötelezted magad mellette. Egy stabil párkapcsolat is hasonló, annyiból a házasság nagyobb dolog, hogy jogilag is összekötötted a másikkal az életedet.


Ha valaki a házasságot rabságként éli meg, akkor nem neki való az egész. Sokan viszont fel tudják fogni kalandként és egy új élet kezdeteként. Pl. nálunk is ez van, soha nem gondoltam a házasságra úgy, mint szolgaságra. Igaz, igényem sincs a "kiélésre", se a pasik havi rendszerességű cseréjére, ezt a szokást valahogy 16-18 éves koromban elhagytam. Azóta már inkább stabilitásra és családra vágyom.


Egyébként azért is célszerű fiatalon házasodni (nem kora húszas évekre gondolok, hanem 25-27 év körül), mert fiatalként könnyebb alkalmazkodni a másikhoz, mint harminc-, negyvenévesen, amikor már megszokta az ember az egyedüllétet, szabadabb életet és jól begyökeresedett rigolyái vannak.

2016. szept. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!