Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meddig tartható fenn egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tartható fenn egy olyan házasság, ahol anyós napi szinten jelen van és irányít?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem vagyok féltékeny nővéremre, csak félek, hogy hamarosan így vége lesz a házasságának..:( Nővéremről van szó, édesanyám nagyon nyomulós fajta, folyton tanácsokat osztogat, mindenbe beleszól, kéretlenül bírál. Nekem sikerült tőle függetlenednem, illtve elintézem egy rendben, jól van legyintéssel a tanácsait, de nővérem véresen komolyan veszi őket, mindent megcsinál, amit anya tanácsol.

Ennek köszönhetően nővérem rendkívül zárkózott lett, nem mer kiállni magáért, önbizalma a béka feneke alatt. Barátai nincsenek, nagybátyáméknál érzi csak jól magát, illetve társaságban csak akkor, ha anyukánk is ott van.

Másfél éves az unokahúgom, születése óta gyakorlatilag hármasban nevelik a picit - szüleim és nővérem; nővérem férje alig vesz részt benne. Ő napi 8-10 órát dolgozik irodában, este ér haza, és sajnos egyre többször maradozik el, 8 körül ér csak haza, mert sörözött, ezután már csak olvasni van kedve, a gyerekkel semmit nem foglalkozik szinte... Egy hétvégét minden hónapban a szülővárosában, 100 km-re innen tölt, mert hiányoznak neki a régi barátai. Nővérem csak szombatra, vagy vasárnapra csatlakozik be a picivel, vonattal, mert a férje már elvitte a kocsit.

Ráadásul egy másik hétvége pedig valamilyen csapatépítés, ahova szintén egyedül jár a férje...

Nővérem nem mer szólni, neki meg se fordul a fejében a konfrontálódás, vagy veszekedés, vagy bármi ilyen:( Úgy sajnálom őt! Próbáltam neki segíteni, hogy beszélek a férjével, hogy legyen többet a családjával, de nővérem annyira félti a kapcsolatát, hogy megtiltotta, hogy beleszóljak.


Gyanítom, hogy anyukám viselkedése riasztja el a sógoromat, mivel anyum tényleg napi 4-5 órát ott van náluk, vagy apum. Állandóan az unoka foglalkoztatja őket, mindet megvesznek neki, nevelik, szeretik :)


Mit lehetne tenni ebben a helyzetben, volt már valaki ilyen szituációban?

Félek, hogy nővérem férje lelép vagy elhidegül és azt nővérem nem tudná elviselni :(


2016. aug. 4. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hú, ez a házasság több sebből vérzik! ideje elbeszélgetned a nővéreddel, mert a házassága így nem fog sokáig tartani.
2016. aug. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ideje elbeszélgetned a nővéreddel és a szüleiddel is. A férje legyen az ő gondja! Teljesen természetes, hogy a nagyszülők szeretik az unokájukat, és kényeztetni akarják. Van is tapasztalatuk gyermeknevelésben, így adhatnak tanácsot a nevelésben - ha ezt kérik tőlük. De ha az embernek gyereke születik, onnantól felnőttként kell kezelni, és tisztelni annyira, hogy odafigyelünk rá, az érdekeire. Nekem van egy kisfiam. Szoktam tanácsot kérni, ha valamit nem tudok, de a gyereket ÉN nevelem, és persze a feleségem! Abba beleszólni nem kell és nem szabad kéretlenül. A nővérednek pedig nehéz vagy nem, de igenis a sarkára kell állnia, mert a férje mellett a helye, a szülőkről meg le kéne végre szakadni. Ezt a konfliktust ő tudja egyedül rendezni, illetve te segíthetsz neki. A sógorod hiába családtag, nem a gyerekük, így a helyzete sem ugyanolyan.
2016. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a nagy büdös helyzet, hogy te itt egy területen kaptál szavazati jogot: finoman, jóindulatúan szólhatnál anyádnak, hogy kicsit hagyja már fellélegezni a fiatalokat, és nem üljön a nyakukon.

A nővérednek segítség lenne, ha néha kimozdítanád otthonról, pl. addig tényleg vigyázhatna a nagyi a kicsire, amíg ti ketten csináltok valami közös, csajos programot. Nagyon magányos lehet.

Másrészt, az is éltetően hatna a kapcsolatra, ha esetleg kettesben mehetnének el a férj szülővárosába, és addig a kicsire ti vigyáztok.

A nővéred az a tipikus "inkább hallgat, és tűr" feleség. Ő is látja, hogy ez így nem jó, és a fene tudja, hogy hol jár a férje estig meg hétvégenként, de amiről nem tud, nem fáj.

Mire észbe kap, együtt él egy alkoholistával (már ha tényleg sörözni volt).


Azon kívül, hogy néha beszélgetsz vele, adsz pár tanácsot, és meghallgatod, és tudsz titkot tartani, nem tehetsz érte sokat.

Mindenkinek jogában áll elbaltázni az életét úgy, ahogy akarja, de ha sokat beleszólsz, a végén könnyen megkaphatod, hogy miattad.

2016. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elbeszélgettem már mindkettőjükkel - anyumék és nővérem -, akkor kicsit rendeződni látszott a dolog, vagyis anyum nem ment át minden nap, "csak" nővérem átvitte a családi házunkba a picit pár órára. Ennyit tudtam elérni, azóta ez megint borult, napközben anyum, nővérem és a pici hármasban strandra járnak vagy szinte egész nap az udvarunkon pancsol (engem nem zavar !), de még mindig nagy a szimbiózis nővérem és anyum között.

Esténként viszi nekik anyukám a bevásárolt ételeket (kéretlenül), múltkor még meg is sértődött sógoromra, hogy nem érdeklődött felőle, hogy mi újság anyummal, hanem ahogy meglátta őket, mikor hazaért, egyből ment a hálóba olvasni.

Ha belegondolok, hogy én vagyok a férfi és a feleségem egész nap az anyjával lóg, hát én is ezt csinálnám - menekülnék.

2016. aug. 4. 11:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Ebben igazatok van, elhíívom a nővéreméket valamelyik este, hogy mozduljunk ki!
2016. aug. 4. 11:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Ami még aggaszt, hogy a pici csak a nagyszülőkkel meg az anyukájával érzi csak jól magát, pár perc után elkezd szegény sírni, ha nem látja őket a közelben, és ez igaz rám is, meg a sógoromra is :(
2016. aug. 4. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Hát azért meg lehet érteni a sógorodat is. Gyakorlatilag azt érzékeltetik vele, hogy ő volt a spermabank, innentől le van sz.rva. Igenis a nővérednek kéne kiállni érte, és magáért. El se hiszem, hogy nem zavarja, hogy a gyerek sír az apja mellett, vagy úgy tekint rá, mint egy idegenre. Szervezzen ő programokat. Nem azt mondom, hogy a sógorod nem törődhetne többet a kisgyerekekkel, de gondolj bele milyen lehet neki. Melózik egész nap, hazaér, mire vágyna? Nyugalomra. Ehelyett ott van asszonypajtás, aki dirigál, beleugat mindenbe, helyette neveli a gyerekeket. Meg még hétvégén is gondolom mindig ott voltak, szóval hármasban egy perc nyugtuk nem volt. Nagyon sürgősen el kellene beszélgetned a nővéreddel, nem anyáddal, hogyha nem akarja elveszíteni a férjét, akkor változtasson. Nem tudod gondolom, hogy nemi életük mennyi lehet, de valszeg ott sincs topon a helyzet. Beszélj vele mindenképpen!
2016. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Meg tudom érteni abszolút a sógoromat, hogy "menekül", legutóbb anyum szülinapjára sem jött el, mondván, sokáig tartott a munka, szóba se hozták nővéremék, olyan, mintha teljesen homokba dugnák a fejüket, hogy hát sógorom dolgozik, ezt mondta, majd csomagolunk neki vacsorát és tovább megy a mosolygás...

Hát én nem tudnék így élni, csodálom, hogy nővérem ezt hogy bírja ki így...

2016. aug. 4. 12:35
 9/11 anonim ***** válasza:
A nővéred a kulcs. Amíg benne nem alakul ki az igény a függetlenedésre, ez nem fog javulni. Ráadásul ő az, aki elsőkézből, közvetlenül alkothat véleményt. A férje, ha beleszól, jó eséllyel örökre ellenséggé válik, ha te szólsz bele, nem vesz komolyan. A nővérednek kéne felfognia, hogy az anyuka elpusztítja a kapcsolatukat, házasságukat, és ezt közölnie is. Ha a nővéred tényleg félti a kapcsolatát, akkor ezt próbáld meg megértetni vele, akár nagyon keményen.
2016. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Anyukám mai ötlete: menjenek el ötösben nyaralni úgy, hogy: nagyszülők 2db, nővérem és a picije. Férj a képben sehol. Félelmetes!

Már arra is gondoltam, hogy anyukám direkt csinálja, ki akarja sajátítani magának a gyereket, mert legutóbb nővérem anyósára (sógorom anyjára) féltékeny lett, amiért 2 napot náluk töltött nővérem... :/

2016. aug. 4. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!