Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek nem megalázó szó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem megalázó szó az hogy feleség?

Figyelt kérdés
Engem mindig is zavart az a szó hogy feleség mert olyan mintha csak a fele lennék a férfinak. Ő az egész én meg a fél. Régen amikor ez a szó kialakult még így is volt de ma már nem. Ha egyszer férjhez megyek nem is szeretném ha a párom ezzel a szóval illetne.

2016. aug. 2. 11:31
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
A -né nekem se tetszik (férfi vagyok, és nem akarom, hogy az én vezetéknevem + -né legyen majd a leendő feleségem), de a feleséggel nem értek egyet, hogy gond lenne vele.
2016. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a feleség szónál elég nehéz volna nem a férfi szemszögéből nézni a szitut. Elvégre a férfi házastársa a feleség, nem a nőé. Egyébként pedig onnan ered, hogy a férfi azzal az adott nővel lesz teljes egész, ez egy kimondottan elismerő kifejezés a nőre nézve. Persze meg is lehet érte sértődni, reméljük, nem lesz nagyobb gondod az életben.
2016. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
86%

Matekkal hogyan állunk? Ha a nő a fél, akkor a férfi nem lehet egész, mert az már 1,5. :)

A kifejezés arról szól, hogy a két fél kiad egy egészet, és egymás nélkül csak félemberek. A férfi is csak fél a másik fele nélkül. De nyilván nem kötelező használni a szót, ha neked nem tetszik.

2016. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem. Én inkàbb azt éreznèm megalàzónak, ha csak valaki csaja lennék 30-40-50 évesen is. Szerintem a feleség és a férj is nagyon szèp kifejezés.
2016. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
79%

Engem nem zavar, ha feleségének hív a férjem, inkább ez, mint a párom...abban nincs benne, hogy házasok vagyunk, így aki nem tudja, azt hiszi, hogy csak az épp aktuális barátnője vagyok.

Abban viszont igazad van, hogy mindig a férfi a mérvadó. Elég megnézni a kettős mércéket is ezen a oldalon. Ha a nő lép félre, akkor roh@adt r°banc, de ha a férfi, akkor biztos nem volt elég szex, odafigyelés, konyhatündérkedés, esetleg nem tudott akrobatikát nyújtani az ágyban. És mindez miért? Mert a férfi felsőbbrendű.Nekik minden JÁR. A nő meg kussoljon akkor is, ha a férjecskéje annyira puhap°cs, hogy hozzá sem nyúlt hónapok óta.Na ez az, ami nagyon nincs rendben.

2016. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
84%

Ha a fenti logikát követed, akkor gyorsan el lehet jutni odáig, hogy az egész házasság intézménye elavult, hiszen tulajdonképpen az egész a férfi szemszögéből van. A férfi veszi el a nőt, nem te veszed férjedül a pasast; és már eleve a legelején, a férfi kéri meg a kezedet.

Ilyen formán tehát teljesen jogos a feleség kifejezés még azzal a felhanggal is (mmint hogy a férfit helyezi előre), amit írtál, hiszen az egész házasság erről szól - legalábbis a fent említett kifejezések alapján.

Így tehát, ebben a formában az sem jogos, hogy férjhez akarsz menni, mert azzal már hatalmat adsz a férfinak, és akkor miért ne hívhatna úgy, ahogy akar?


(Ui: részemről kifejezetten házasság-párti vagyok, nem díjazom a szájhabzós "legyünk modern nők" elvet, így a fenti írásomban magukat a kifejezéseket tessék figyelembe venni, mert arról szólt a dolog, nem arról, hogy ne lennének egyenlők a felek egy egészséges kapcsolatban, az elnevezésektől függetlenül.

Részemről büszke leszek rá, ha egyszer a párom feleségként hivatkozik rám barátnő helyett. ^^)

2016. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Engem mondjuk nem zavar ez a megnevezés,bár kicsit túl hosszúnak érzem magát a szót...Ezért is szoktam inkább a "nej" szót használni főképpen...
2016. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Valójában azt gondolsz bele a szó jelentésébe amit akarsz.


Szerintem baromság, teljesen máshogy érzem a dolgot.

2016. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Használd helyette a házastárs szót. Az teljesen szimmetrikus viszony. Nem baj, ha nincs házatok, nem arra utal, hanem a házasságra, mint speciális kapcsolatra.
2016. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
63%
Micsoda álfeminista baromság ez a kérdés :) 26/N
2016. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!