Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek nem megalázó szó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem megalázó szó az hogy feleség?

Figyelt kérdés
Engem mindig is zavart az a szó hogy feleség mert olyan mintha csak a fele lennék a férfinak. Ő az egész én meg a fél. Régen amikor ez a szó kialakult még így is volt de ma már nem. Ha egyszer férjhez megyek nem is szeretném ha a párom ezzel a szóval illetne.

2016. aug. 2. 11:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
71%
Én sem szeretem. Férfi vagyok. A nejem is gáz szerintem.
2016. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon rosszul tudod.

Ez a szó onnan ered, hogy te vagy a férfi másik fele. Tőled lesz egész, ami addig csonka volt.


De ha téged ez zavar, majd leszel neki a "zasszony", vagy a házisárkány. :)

2016. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 fru_ ***** válasza:
89%

Elég messze még az az esküvő.

Az asszonyt régen se vágták félbe, azt rosszul gondolod.

A legtöbb szavunk elég régi, és mindenféle dolgokat bele lehet magyarázni.

Esetleg egy néma gyerek?

2016. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
37%

Akkor mondd majd meg neki, hogy ne úgy hivatkozzon rád, hogy a "feleségem".

Egyébként egy egész meg egy fél az már másfél, tehát ebből az következik, hogy a férj is egy fél. De a viszonyítási helyzet tényleg a férj részéről indul, így meg simán lehet egy rossz mellékíze a szónak. Bevallom, nekem mondjuk az a felfogás sem tetszik, hogy két félemberből lesz egy egész.

2016. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%
Ezek csak szavak. Nem jellemzi a kapcsolatot. Felesleges lovagolni rajta, úgy érzem.
2016. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. Bár én sem úgy hivatkoznék rá, h feleségem, hanem Kedvesem, vagy Párom. Így szoktam mindig.
2016. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Igen az a baj hogy megint a férfi szemszögéből van nézve az egész. Ugye a feleség az ő másik fele, akkor a nő csak a férfi tartozéka amitől egész lesz? Ráadásul nagyon elavult hangzású szó.
2016. aug. 2. 11:47
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a SELEJTEZŐ az egyik legundorítóbb szó amit használnak a "sporteseményeken". Mi ez a szó? Mi az hogy "selejt-ező"? Aki ott kiesik az "selejt" mind? Udorító, mégsem tiltakozik ellene senki.
2016. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel az erővel, akkor már hozhatnám Csernus példáját is, hogy ő meg ezt mondta: XY-né, hagyd el belőle az "n" betűt és akkor lesz

XY-é...


Egyébként kár a szavakon lovagolni, ha a párkapcsolatban egyenlő felekként viselkedtek, akkor édesmindegy, hogy most feleség, vagy nej, vagy asszony -ként szólít téged..stb.

2016. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!