Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek nem megalázó szó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem megalázó szó az hogy feleség?

Figyelt kérdés
Engem mindig is zavart az a szó hogy feleség mert olyan mintha csak a fele lennék a férfinak. Ő az egész én meg a fél. Régen amikor ez a szó kialakult még így is volt de ma már nem. Ha egyszer férjhez megyek nem is szeretném ha a párom ezzel a szóval illetne.

2016. aug. 2. 11:31
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek :)
2016. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
A feleség a másik felet jelenti. Nem felet, hanem a másik felet. Kiegészíti a ferfit, aki nélküle csak egy fél. Szerintem ez egy kifejezetten szép magyar szó.
2016. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

#20, a -ség egy főnévképző. Tudod, bátorság, bölcsesség, kedvesség, anyaság, stb. Teljesen jól tudja, aki azt mondja, hogy a "fél", illetve "fele" szó fedezhető fel a feleségben. Még a magyartanárom - az egyik legműveltebb és legintelligensebb ember, akivel valaha találkoztam - is ezt tanította nekünk gimiben.

Egyébként hogy a kérdésre válaszoljak, én is agyalok néha ilyesmin, de a végkövetkeztetésem mindig az, hogy ezek a szavak csak egy már lecsengett kor maradványai. Nem zavarna, ha a majdani férjem úgy hivatkozna rám, mint "feleségem" vagy "nejem". A -né más kérdés, mivel van választási lehetőségem, én sem szeretnék ilyen nevet felvenni.

2016. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 kíváncsicska ***** válasza:
82%
Mindenkinek más tetszik.Soha nem lettem volna "né".De kötőjelesen sem akartam felvenni a férjem nevét.Nekem sokkal jobban tetszik ha azt mondja hogy a feleségem,minthogy az asszony,a nejem,a házisárkány,és egyéb nem túl kedves jelzők.Én pl az asszony,és az urad kifejezéstől megyek falnak.Senki nem az uram és nem vagyok az asszonya
2016. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Noren1989 ***** válasza:
84%

Kérd meg, hogy majd az "oldalbordájának" hívjon!


26/F

2016. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Én is képzőként ismerem, de ha a kérdező gondolatmenete alapján a fele lenne egy feleség valaminek vagy valakinek, akkor annak meg kellene jelennie a szóban, hogy minek a fele, ebben az esetben pedig nem jelenik meg. Remélem, érthető, mire akartam kilyukadni. Szóval ez nem egy kisebbítő értékű szó, hogy te csak egy fél vagy csak egy része vagy egy "nagyobbnak" (mint a félpénz, félsziget, féldeci). Sokkal inkább köthető ez a szó ahhoz a kifejezéshez, hogy "a másik felem, akivel ketten együtt valami újabbat alkotunk, mint külön-külön egyébként teljes emberekként", ami pedig egyáltalán nem lealacsonyító.
2016. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Én úgy értem hogy fele, hogy a férj másik fele. De itt is a férfi van a központban mert hozzá viszonyítunk hogy az ő másik fele, tehát mintegy alkotó része a nő, tartozéka. Mintha a feleség nem önálló egység lenne, és ez szerintem lealacsonyító. Persze itt csak a konkrét szóról beszélek, nem a férfi-nő viszonyról.
2016. aug. 2. 13:56
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Most mit kell ezen fennakadni? Engem nem zavar. Örülök, hogy már nem "csak" a barátnője vagyok, hanem a felesége. Akkor téged is zavar, hogy úgy mondják a férjed vesz feleségül, te meg hozzámész feleségül? 😄 Vagy az is, hogy általában a pasi kéri meg a nő kezét? Emmyire ne legyünk már feministák.
2016. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
FELSÉG lett volna az, csak hibáztak a nyelvész professzorok, na :-)
2016. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Valaki írta, hogy mindig a nő veszi fel a pasi nevét, meg a gyerekek is a pasiét kapják. Hát ma már nem feltétlen. Én felvettem a párom nevét kötőjelesem, de nekem az már túlzás lett volna ha ő is felvette volna az enyémet. Ebben azért maradtunk a hagyományoknál. A gyerekünk pedig az apja nevét kapja, nem akarom, hogy már most ilyen hosszú neve legyen, főleg ha lány lesz és ő is fel szeretné venni a férje nevét. Elfogadom, hogy valaki igy csinálja, de ezt már kicsit túlzásnak érzem. Lassan már a nők akarják megkérni a férfi kezét. Ugyanakkor jó dolog, hogy mindenkinek van választása. A kérdésedre válaszolva, egyáltalán nem érzem megalázónak.
2016. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!