Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek nem megalázó szó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem megalázó szó az hogy feleség?

Figyelt kérdés
Engem mindig is zavart az a szó hogy feleség mert olyan mintha csak a fele lennék a férfinak. Ő az egész én meg a fél. Régen amikor ez a szó kialakult még így is volt de ma már nem. Ha egyszer férjhez megyek nem is szeretném ha a párom ezzel a szóval illetne.

2016. aug. 2. 11:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
71%

Vagy beteg femináci vagy, vagy nagyon unatkozol, és kamu.

Mondom ezt lányként.

Semmi megalázó nincs benne, ez csak egy szó...

2016. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
A selejtező elég gáz szó, egyetértek azzal, aki felhozta.
2016. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
73%

Habzószájú vérfeminista rovatunkat látták, hallották.


Köszönjük

2016. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Nem vagyok feminista csak kifejtettem a véleményem egy nekem nem tetsző dologról. De láthatjátok volt akinek ez szintén nem tetszik, férfiaknak sem. A né-zés is undorító szerintem. Egyébként igen, zavar hogy a világ változik, hála istennek, de a névviselési szabályok nem. Az sem tetszik hogy mindig a nő veszi fel a férje nevét, hogy az apja nevét a gyerek stb.
2016. aug. 2. 12:09
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező így hívni a másikat, de igazából házasodni sem muszáj. Mindenki döntse el maga.

Egyébként meg régebben sem volt rosszabb világ, mikor még mindenki -né volt. Akkor is voltak olyan férfiak, akik becsülték és szerették a feleségüket és voltak akik nem. Ma is vannak szerető férjek és olyanok is, akik lepattannak, mikor gyereket vár a feleségük vagy a szülés után egy másik nő miatt, mert már nem tetszik nekik és kell a friss hús. Na, ez mennyivel jobb?

2016. aug. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
74%
# 13: Itt még csak a te szádat lehetett habozni látni, a kérdező egy érdekes kérdést vetett fel, megosztotta a saját véleményét, amivel nem bántott meg senkit. Ellenben te igen, bántóan nyilatkoztál.
2016. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:09

Mi az, hogy mindig? :D Egyre több gyerek kapja kötőjelesen mindkét szülő nevét, és egyre több nő nem veszi fel a férje nevét.

Ezek 100%-ig az adott pár döntéseitől függnek, nincs ebben semmi "undorító". Ugyan nekem se szimpatikus a "Kovács Jánosné" formula, de ha valakinek az tetszik, akkor mi a baj vele? Mi az, hogy undorító?? :DDD

2016. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 fru_ ***** válasza:
100%

A férjednek - az is visszataszító szó, nem? - megtilthatod, de azért az utcában esetleg lesz, aki úgy beszél rólad, hogy az XY felesége - azt meg pofán vágod?

A nyelv tele van ilyen régi fordulatokkal, azt mondja a 10 éves lányom, hogy "felhúzom az órát" - és elkezdi nyomkodni a telefonját... :D

Én még legalább láttam felhúzós órát működni!

2016. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
"-né" nem leszek, ha férjhez megyek, akkor sem, de maga a feleség szó nem zavar.
2016. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként ha a "feleség" szóból neked az jön le, hogy valaminek vagy valakinek a "fele" vagy, akkor elmagyaráznád, hogy mit jelent az a szó, hogy "ség", vagy melyik szóból csökevényesedett így el az évezredek során? Ugyanis ha ez tényleg valaminek a felét jelenti így egyben, akkor a "ség"-nek kell, hogy legyen önálló jelentése.
2016. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!