Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg tud változni a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg tud változni a férjem?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttünk, összeházadodtunk, akkor sem volt az a társaság szíve típus, de akkor azért a csöndesebb, de beszélgetős volt, magabiztos, határozott, de most még zárkózottabb lett, és úgy látom, egyszerűen azt a régi magabiztosságot felváltotta egyfajta teszetoszaság. Ha elmegyünk egy baráti társaságba, mindenki mindenkivel beszél, őt kivéve. Olykor 1-2 mondat, amit produkál. Mostanában velem szemben is azt látom, hogy csak amolyan bólogató jános, nem konfrontálódik, nem mondja el a véleményét, inkább, ha zavarja valami, magába fojtja. Mindig én tépem a számat, ő max bólogat, vagy hallgat akkor is.


Ezt a mintát otthonról hozza, ott is mindig ezt látta.

Nagyon szeretem őt, ne amikor látom, hogy más férfiak mennyire határozottan tudnak fellépni, beszélni, vállalni, mit gondolnak, kommunikatívak, akkor összeszorul a szívem, mert én is arra vágyom, hogy ő ne legyen ilyen kuka.


Ő el szeretne menni párterápiára, és ilyen analitikus önismereti csoportba, csak félek, ez is csak egy fellángolás, és a végén megint marad minden a régiben.


Nem arról van szó, hogy azt szeretném, teljesen más ember legyen, nem kell, hogy ő legyen a társaság vezéralakja, meg egy szószátyár, de azért nyíljon ki, és legalább azt mutassa meg, amilyen.



2016. júl. 5. 08:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Menjetek el szerintem párterápiára. Addig, amíg ezt nem teszitek meg, képtelen leszel bármerre tovább lépni és te is rámész a dologra. Már így is rengeteg minden van a válladon.

Legalább megnyugszol és valamerre elindulnak a dolgok.


Én is voltam párterápián az volt férjemmel, meg akartuk menteni a házasságunkat. Azt kell mondjam, annak ellenére, hogy elváltunk, nagyon jó volt a terápia, mert külső segítséggel a mélyére tudtunk hatolni a dolgoknak, olyanokat láttattak meg velünk, amit mi már képtelenek voltunk. Segített a terápia abban, hogy békében váljunk el.

Lehet, nálatok nem ez lesz a helyzet, de már az is megoldás, ha valamerre indultok és nem minden teher rajtad van.

2016. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ezt még olvasni is szörnyű,sajnálom a ferjedet,de akkor hogy telnek a hetkoznapok?hogy beszélitek meg a mindennapi gondokat?sex hogy működik?
2016. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Hát pont ez a baj. A hétköznapokban én évekig azt hittem, hogy nyíltan megbeszélünk mindent. Én így is tettem, mindent elmondtam neki. Mindig kikértem, mi a véleménye.

Az meg, hogy ő nem mondta, hogy figyelj, baj van, beszélnünk kell, csak előadta, hogy minden sinen van, csak akkor derült ki, mikor összedőlt a kártyavár. Jött a hidegzuhany, hogy én csak képzeltem, hogy egy csapat vagyunk, és közbe meg nem...


Pl montdam neki, hogy én kitakarítom a lakást, addig el tud-e menni postára meg boltba? Mondta, hogy persze. Én kitakarítottam, ő visszajött, megkérdeztem, sikerült-e elintézni a dolgokat, azt mondta, igen. Nem volt okom kételkedni... A végén kiderült, hogy ilyenkor sokszor csak azt mondta, hogy el van intézve vmi. De nem volt.


Én abban a hitben voltam, hogy tökjó együtt, jól tudunk a hétköznapokban is egy csapatban működni, szeretjük egymást, és valamennyire ki is egészítjük egymást. Ő a csöndesebb, és határozottabb férfi, én meg a beszédesebb és határozatlanabb, lekizősebb (mint sok nő).


A szex mindig is jó volt, bár ott is volt olykor, mikor kevésbé volt kezdeményező, de azért 80%-ban a szex remek volt a 12 év alatt. Még most is kézen fogva megyünk, csókolózunk, ölelkezünk.

2016. júl. 5. 12:06
 24/29 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de egy álomvilágban élsz, és ragaszkodsz is hozzá. A párod profi hazudozó, évekig megvezetett téged is, és nem vetted észre, te magad írtad.Ha elmegy veled terápiára, azt fogja mondani, amit a terepauta hallani akar, te meg várod a csodát.

Lehet, hogy gödörben van, de ahogy előzőekben írtad, mellé álltál, segítetted, ezt teszed most is. Erre mi volt a reakció? Újabb hazugság. Milyen dolgokban? Posta, bevásárlás....(semmi kis ügyekben is hazudik). Feltenném magamban a kérdést, nagyobb dolgokban mi a helyzet.

Azt írod, hogy határozott, kedves, közben meg retteg a konfliktustól. Te meg határozatlan vagy véleményed szerint, de te intézel mindent, meg lelkileg is támogatod. Nekem ez annyira nem kerek, nagyon ellentmondásos.

2016. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Alapvetően én egy bizonytalanabb típus vagyok, sokszor gondolkodom el magammal kapcsolatban, vajon honnan jöttem, hová tartok, mit miért csinálok...stb. Nem voltam soha az az intézkedős típus, mert nem értettem igazán a pénzügyekhez sem, persze igen, most én rajtam van a legtöbb felelősség, de hát valakinek el kell intéznie a dolgokat, ezért most én csinálom őket.


Szeretem őt, úgy érzem, nélküle semminek se lenne értelme. Csak vele tudom elképzelni pl hogy családot alapítsak. De most ebben is elbizonytalanodtam, mert félek, hogy valójában nem is illünk össze.


Igazából nekem eddig ő volt a legjobb barátom, a támaszom, a szerelmem, a legfontosabb, a mindenem.

És régebben tényleg ő volt az, aki határozott volt, aki megvígasztalt, ha bántott valami, akire mindig számíthattam.


Úgy érzem, most őneki van rám szüksége, hogy leszámoljon a múltból fakadó elkerülő, konfliktuskerülő magatartásokkal, és hogy úgy vállalja fel önmagát, meg a véleményét, vagy azt, ha esetleg nem intézett el valamit, vagy problémája adódik, hogy őszintén elém áll, és elmondja azokat. Felvállaja, ha nem azt gondolja, amit más, és nem azt teszi, hogy csöndben megtartja magának a véleményét, aztán megcsinálja azt, amit nem akar, csak mert nem akar vitát. Igazából, nem is az zavar abban sem, hogy társaságban csöndes, hogy ő egy ilyen típus, hanem az, hogy mindenki más elmondja mit gondol bizonyos dolgokról, vagy milyen gondolatai vannak, ő viszont nem, holott én őrá lennék a legkíváncsibb, és olyan jó lenne látni, hogy ha különböző állásponton vagyunk is, de önálló, különálló személyiség, aki nem kell, hogy erősebb, karakánabb legyen, de legyünk egyenrangúak. Nem kell, hogy mindenki ugyanolyan legyen, de az viszont kell nekem egy házasságban, hogy 100%-osan bevállaljuk azt, hogy milyenek is vagyunk. Talán ezen segíthetne a párterápia. Neki meg talán abban segíthetne az önismereti csoport, hogy szembe tudjon nézni önmagával, megismerje magát, aztán bátran fel is vállalja. Én azt érzem, ha engedné, hogy megismerjem, mi rejlik ott legbelül, amiket eddig ő sem ismert, mert elfojtotta őket, akkor még jobban szeretném, és nekem is könnyebb lenne, ha tudnám, a férjem olyan, amilyen, de legalább tudom, milyen.


Amúgy a férjemre gondolva valahogy mindig Mr. Big jut eszembe, aki szintén nem akarta sose megmutatni magát.

Ez csak beugrott.

2016. júl. 5. 13:44
 26/29 anonim ***** válasza:

Tartom a velemenyem ne akard megvaltoztatni megszoksz vagy megszoksz

Fogadd el ot ugy ahogy van minden hulyesegevel es gyengesegevel egyutt Ha mar idegesit akkor regen rossz neked.

Nezz magadba es szeresd ot fogadd el ugy ahogy van akkor boldog leszel es nem fog zavarni

2016. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, az, hogy sosem tudhatom, hogy amit mond, igaz, vagy csak azért mondja, hogy ne legyen vita, arra hogy tudnék egy jövőt alapozni?

Itt nem arról van szó, hogy elegem van abból, hogy folyton sportol, vagy horgászik, vagy tudom is én. Itt arról van szó, hogy mindent magába folyt, és sosem tudhatom, ha ez továbbra is így megy, hogy mikor robban a következő bomba.

Az adósságspirálnál az öngyilkosság is sokat foglalkoztatta. Hogyan tudnám ezt elfogadni?

2016. júl. 5. 13:54
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ėvekbe telt, mire råjöttem, nincs ėrtelme megadni az utolsô utåni esėlyt.Mi voltunk pårteråpiån is, a 4.alkalom utån nem jött el,de īgėrgetett, nem våltozott semmi.Nålunk gyerek is van, azėrt is prôbåltam küzdeni, hogy egy csalåd maradjunk.Menekülj, amīg van esėlyed måssal egy jobb, boldogabb életre!
2016. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem fog valtozni, az en ferjem is ilyen tipus. Az ilyen emberek igazabol nem is akarnak megvaltozni, nem is tudnak. Ha elmegy partetapiara azt is csak azert, mert te intezed, te akarod o meg ugy van vele hogy ez is tok mind1 neki. Kenyelmes, minden ugy jo ahogy van. Az ilyen emberek par nelkul is jol elvannak, mert az is mind1 nekik, hogy van mellettuk valaki vagy nincs. Ha elhagynad lehet kiakadna, de par het es ugy is jo lesz neki. Altalaban ezek az emberek lesznek alkoholistak, szerencsejatek fuggok stb., mert gyenge jellemek. Kb mintha az anyukaja lennel. Nalunk mar van gyerek es igy is sokat gondolok sajna arra, hogy elhagyjam e, pontaz erdektelensege miatt, mert mar nagyon unalmas a kapcsolatunk. Ha te ennyire ki vagy akadva rajta meg most konyebben tudsz lepni meg ha nehez is. Sajnos erkolcsileg se lehet sokat varni az ilyen embertil, mert nemigen vannak erkolcsi normai, mar a hazudozasok is ezt mutatjak.
2016. júl. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!