Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg tud változni a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg tud változni a férjem?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttünk, összeházadodtunk, akkor sem volt az a társaság szíve típus, de akkor azért a csöndesebb, de beszélgetős volt, magabiztos, határozott, de most még zárkózottabb lett, és úgy látom, egyszerűen azt a régi magabiztosságot felváltotta egyfajta teszetoszaság. Ha elmegyünk egy baráti társaságba, mindenki mindenkivel beszél, őt kivéve. Olykor 1-2 mondat, amit produkál. Mostanában velem szemben is azt látom, hogy csak amolyan bólogató jános, nem konfrontálódik, nem mondja el a véleményét, inkább, ha zavarja valami, magába fojtja. Mindig én tépem a számat, ő max bólogat, vagy hallgat akkor is.


Ezt a mintát otthonról hozza, ott is mindig ezt látta.

Nagyon szeretem őt, ne amikor látom, hogy más férfiak mennyire határozottan tudnak fellépni, beszélni, vállalni, mit gondolnak, kommunikatívak, akkor összeszorul a szívem, mert én is arra vágyom, hogy ő ne legyen ilyen kuka.


Ő el szeretne menni párterápiára, és ilyen analitikus önismereti csoportba, csak félek, ez is csak egy fellángolás, és a végén megint marad minden a régiben.


Nem arról van szó, hogy azt szeretném, teljesen más ember legyen, nem kell, hogy ő legyen a társaság vezéralakja, meg egy szószátyár, de azért nyíljon ki, és legalább azt mutassa meg, amilyen.



2016. júl. 5. 08:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%

A hazassag pont arrol szol ,, elfogadlak eletem reszenek testestul lelkestul nem probalak megvaltoztatni sajat igenyeimre izlesemre es en is ezt varom toled,,

Szeresd es fogadd el igy ot

2016. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Megtud, ha tényleg akar és tesz is érte...

Van olyan téma ami érdekli, amiről szívesen beszélgetne? esetleg a hobbija?


23F

2016. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

"Mindig én tépem a számat, ő max bólogat, vagy hallgat akkor is."


Talán ez a gond. Belefáradt már a vitákba. Van ilyen. Nem mindenki bírja ugyanolyan jól ha otthon van egy veszekedős felesége. Ilyenkor lesznek a férfiak zárkózottabbak, magukba fordulósok stb. Gyakorlatilag az amit leírtál. Teljesen tipikus tünetegyüttes.

Ha pedig még szóvá is teszed milyen "kuka" lett stb. akkor még jobban be fog zárkózni... ez egy ilyen dolog. Ha változást szeretnél, magadon változtass. Talán még ki tud ebből jönni.

2016. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem veszekedős feleség vagyok, pont hogy nagyon türelmes, empatikus, és azt várnám, hogy ő is mondja el, mit gondol.

Nem veszekedősen tépem a számat, de én elmondom, ha van vmi. Vagy hallgassunk mind a ketten folyton?

2016. júl. 5. 08:39
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

ismered az 5 szeretetnyelvet? lehet el kéne olvasnod az erről szóló könyvet, valószínűleg sokat tanulnál belőle...

de itt nem párkapcsolati problémaként van jelen, hanem egyénre vonatkozóan...

viszont abban meg van említve ez a típus, a családból hozott dolgok is...lehet mindkettőtökre jó hatással lenne, mert felismernétek a problémákat és a megoldásokat...és talán motiválna is a változtatásban...


Gary Chapman: A szerelem pszichológiája

(vagy az Egymásra hangolva című könyve, szinte 1:1-ben ugyanaz csak az egyik későbbi kiadás)


23F


23F

2016. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

A másik problémám, hogy bármi van, nem vállaja fel, hogy nem intézett el valamit, és azt hazudja inkább, hogy igen, csak hogy kikerülje az esetleges konfliktusokat. én már nagyon sokat bizonyítottam, hogy mellette állok mindig, minden esetben, ő mégsem képes felvállani a dolgokat.

Sokat analizáltam ezt a helyzetet, és tudom, hogy ez is, a hazugságok, a titkos, a problémák magába fojtása és ez a zárkózott viselkedés mind összefüggnek. Ezért gondolom, hogy ha ezeket a gátlásokat valahogy fel lehetne oldani, vagy a régi, gyerekkorban rögzült sémákat át lehetne írni, akkor ezek is megszűnnének.

Itt egy kérdésem, ami árnyalja a helyzetünket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazass..

2016. júl. 5. 08:49
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
4, Ha valóban türelmes, kedves, szerető sosem vitatkozó stb feleség vagy(nekem nem így tűnik, de ez csak magánvélemény), akkor máshol van elnyomva. Lehetséges, hogy a munkahelyén vannak gondok és ezért lett visszahúzódóbb.
2016. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, jó lenne, ha mielőtt ítélkezel, elolvasnád a kérdésemet, amit linkeltem...nem hinném, hogy lehetek ennél is odaadóbb.
2016. júl. 5. 08:55
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon megértelek, az én férjem is ilyen. Nem akarlak elkeseríteni, de nem. Azt írod, ez az otthoni minta, valószínűleg ilyen a személyisége. Most még csak zavar, de az évek múlásával elviselhetetlenné válik. Mikor gyereknevelés problémák jönnek, és rád marad minden, mert nem fog szólni. Felneveltünk 2 gyereket, tudom miről beszélek.

Eltelt közel 30 év, de nem változott. Most ott tartunk, hogy találtam magamnak lelki társat, akivel meg tudom beszélni a problémákat, örömöket, vagy csak úgy dumálunk. /Hűséges feleség vagyok/ Ez persze nem tetszik a férjemnek,beletörődött, de még ez sem bírta rá tartós változásra.Egyszerűen képtelen a lelki életre, és ez nagyon zavar.

Nem alapjaiban kell megváltoznia, csak egy kis figyelem kellene, értem a gondodat. Azt kívánom sikerüljön.

2016. júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

9-es vagyok, elolvastam az előző kérdésed, annyiban szerencsém van, hogy ő nem hazudik, ilyen gondjaink dósság stb nincsenek.

Ezek ismeretében itt nagyon komoly gondok vannak, és soha nem fog változni semmit. Bocsi, de bármennyire szereted, vagy elengeded, vagy szenvedni fogsz egy életen keresztül. Sajnálom.

2016. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!