Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?
6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.
28/F
Ez egy "érdekes" mondat a kérdező párja részéről: "ő azt mondja neki mi jut ha elválunk és ő háztartásbeli lesz közben"
Én 30 elmúltam, dolgozom évek óta, soha nem merülne fel bennem, hogy a páromat kihasználjam, vagy rátegyem a pénzére a kezemet, de fordított helyzetbe sem szeretnék kerülni. A jövedelem alapú esetleges felosztást vállalnám házassági szerződésben a közös vagyonra (a különvagyon más kategória), ha ilyen gondolat egyáltalán felmerül, a százalékosat nem igazán tartom jónak, mert nincs rá garancia, hogy mondjuk 5-10... stb. év után is ez marad az arány, és természetesen bíznék benne, hogy erre soha nem kerül sor, és egymás mellett fogunk megöregedni.
59: "ő azt mondja neki mi jut ha elválunk"
ahammmm szoval benne is felmerult ugyanugy a lehetoseg (sot), de azert benned kelti a buntudatot hogy hogy mersz erre meg csak gondolni is?
Hogyhogy mi lesz vele, az lesz, hogy megall a sajat laban mint mas felnott ember, ugy ahogy azelott hogy osszejottetek, ennyi.
Ha neki eletbiztositas kell hogy mostantol mar soha semmikor se kell dolgoznia, arra meg keressen mas balekot.
#40-es vagyok.
Tudom, hogy nem bútorokra meg hasonlókra gondoltál. Azt is tudom, hogy jelentősen elnagyoltam a hasonlatokat, de SZERINTEM a házasság semmi más, mint egy bizalmi "egyezség".
Egyszerűen nem látom értelmét enélkül összeházasodni? Mi fog változni az egybekelés alkalmával? Az egész házasság lényege a bizalom. Ha nem érzed ezt a párod felé akkor ne vedd el.
Az, hogy elveszed a barátnődet az nem egy buli, egy lagzi, hanem egy fogadalomtétel és a bizalom maximális kijelentése még ha manapság csak a 8000$-os esküvői ruhákról szól is. Ha ezt nem érzed akkor nem kell összeházasodni.
Másrészt amíg te dolgozol és a feleséged esetleg gyermeket nevel azt hogy számolod el? Te keresel évi 10M-t, ő pedig átadja a gyermeketeknek a megfelelő erkölcsi normákat. Neki mennyi jár ezért? Felnevel 3 gyereket mondjuk, míg te dolgozol, zenélsz, akármi. Mennyi nettóval ér fel?
Az én házasságom miatt ne aggódj, nem fogunk elválni, de ha így történne sem sírnék a pénz miatt.
Szerintem ilyen mértékű jövedelemkülönbségnél már indokolt a házassági szerződés.
Mindenki azt vigye amit hozott - és amit hozzátett közben.
Még mindig nem jött válasz arra, hogy a kérdező elvárja-e a feleségétől, hogy htb legyen, ő intézzen mindent a házimunkától az ilyen-olyan elintézendőkig. Ha ez az elvárás, akkor neki nem lesz jövedelme, azaz semmit sem kap válás esetén, a munkaerőpiacról is kiesik. Miközben x éven keresztül olyan tevékenységet végez, amihez egyébként fel kéne venni egy bentlakó házvezetőnőt és egy titkárnőt (valamint rendszeresen prostit fizetni a szexuális szolgáltatásért, de ettől tekintsünk el.:-)). Ha a szerződésetekben biztosítasz számára megfelelő ellentételezést ezért, amiből válás után is jövedelme van, és nem csak azt veszed észre, hogy a te munkád mennyit ér, akkor oké - szerintem ez esetben ő sem habozna aláírni.
Az az érzésem, hogy nem a te pénzedre hajt (azt eléri akkor is, ha szül neked egy gyereket, meddig tart), inkább az a gond, hogy az elvárásaid felé megvannak, de az ellentételezés nudli. A szerződésedből és az egész szövegedből süt az, hogy te felsőbbrendűnek tartod magad nála, mert most éppen egész jól keresel, ez eleve rossz alap egy kapcsolatra.
Mellesleg nekem egyszer említené meg a párom, hogy ő eltart, másodszor nem lenne rá alkalma - igaz, nincs is szükségem rá.
minek kéne htb-nek lennie?
dolgozhat nyugodtan. vagy talán shoppingolna egész nap?!
Csak vissza kellene lapozni pár oldalt...:
"A kérdező kommentje:
én azt szeretném amit ő szeretne, ha ő dolgozni szeretne akkor tegyen úgy, segítek a házimunkába, nem akadályozom meg benne, ha otthon szeretne maradni akkor megteheti, csinálja, szabad kéz, nem döntöm én el hogy ő mit akar. ha hozzátesz a vagyonhoz mert úgy szeretné akkor az teljes mértékben őt illeti ha kenyértörésre kerül a sor. Én azt írom alá anyakönyvvezetőnél hogy minden megadok neki, ételt fészket biztosítok, jó és szerető férj leszek. Azt nem írom alá hogy ha meggondolja magát akkor elvisz mindent. Ez nem az én forgatókönyvem.
# 47 Időpont ma 14:03"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!