Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ciki lenne így felvenn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ciki lenne így felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Valaki az egyik kérdésnél azt írta, hogy manapság ciki X-né Y Z formában felvenni a férj nevét.


Most komolyan? Tényleg? Aki szerint ciki, az magyarázza már el miért, mert nekem elképzelésem sincs.. :D

Ez persze nem változtat azon, hogy én így fogom felvenni a párom nevét, de tényleg nem értem, hogy ebben mi lenne a ciki.


2016. márc. 24. 11:55
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Egyébként ugye feltűnt, hogy én nem a Kovács Béláné típusú névről beszélek, hanem a Kovácsné Szabó Tímeáról?!

Az előbbit már nagyon nagyon kevesen használják, mert sokakat zavar, hogy ebből nem derül ki az adott illető neve..nemhogy a vezetékneve, de a keresztneve sem.


Viszont a Kovácsné Szabó Tímeában még továbbra is ott vagyok én, csupán jeleztem a házas állapotot.


Ezt csak azoknak akik poénkodnak a Zoli néni és társai megszólítással, mert egyébként nem arról a típusról kérdeztem..

2016. márc. 26. 17:10
 32/38 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy nem erről beszéltél, csak leírtam, hogy saját meglátásom szerint ez a fajta névfelvétel szörnyű.


Nekem a Kovácsné Szabó Tímea fajta verzió sem tetszik, de ez egyéni, ha meg választani kéne a Kovács Béláné és Kovácsné Szabó Tímea között, akkor nyilván az utóbbi, de ha már választásnál tartunk, akkor egyértelműen a saját nevemet tartanám meg.

2016. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

#30 Én meg sírok tőled. De már kezdem megszokni, hogy itt nagyon nem megy a szövegértés. Hova írtam, hogy így, vagy úgy kell??? Érted te amit olvasol?

Még a kérdést is döbbenten olvastam, hogy vannak akik, valamilyen formát "cikinek" tartanak. Nyilván nem a kérdező az egyetlen. Ez is egy olyan probléma, amit a nők generáltak maguknak, unalmukban.


De elárulom neked, hogy engem nem is érdekelt, hogy milyen nevet vesz fel a feleségem. Így utólag visszagondolva, lehet hogy zavart volna, ha egy olyan nevet vesz fel, amiből hajadonnak tűnik, de akkoriban 15éve, ez még nem volt téma. Nem volt féjszbúúúúúk, és femina, stb..., így nem is volt ennyi agyrém. Azt is elárulom, hogy a feleségem neve: "Kovácsné Szabó Tímea". Egyszerűen a "né" toldalékkal a lánykori neve elé írta az én családnevemet. Ami a saját döntése volt.


#31 "Viszont a Kovácsné Szabó Tímeában még továbbra is ott vagyok én, csupán jeleztem a házas állapotot." Ez a lényeg szerintem is. Egy nő nevén, hacsak nem akarja, hogy állandóan kikezdjenek vele, látszódnia kell, hogy már házas.


A "Kovács Béláné Tímea", vagy a "Kovácsné Tímea" is tökéletes. Az a lényeg, hogy jelezze a házas állapotot, és benne legyen a feleség keresztneve is.


Viszont senkinek semmi köze nincs ahhoz, hogy ha a "Kovács Béláné" így akarja viselni a nevét. Aki meg meg akarja szólítani, az ne legyen szégyenlős, kérdezze meg, hogy hogy szólítsa! Ha rövid az esze, akkor akár többször is megkérdezheti.


És akkor arról még nem is esett szó, hogy nem mindenhova lehet kiírni akármilyen hosszú nevet, ezért nem célszerű nagyon elnyújtani.

2016. márc. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Ez egy anonim oldal tele trollal. Most komolyan bármilyen lélektani problémát kell abból gyártani, hogy itt névtelenül valaki mit böfögött oda az egyik témához?

Szerintem nincs semmi ciki abban, hogy ki hogy veszi fel a nevét, ez abszolút magánügy és elég sekélyes, aki emiatt bárkit megbélyegez.

Én mondjuk Kovács Istvánné Kiss Anna formában fogom felvenni, mert nekem ez szimpatikus. A Kovácsné Nagy Anna nekem kevésbé tetszik, mert a férjem nem csak "Kovács", hanem van keresztneve is... De semmivel sem lesz nagyobb ember valaki azáltal, hogy így veszi fel, mint aki pl. meghagyja, vagy fordítva.

2016. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyilván, ha valaki leírja a saját véleményét, ami nem egyezik a többivel, akkor rögtön le kell pontozni a fenébe. Szokásos téma, egyszerűen szánalom, ami itt folyik. (Nem csak ennél a kérdésnél, hanem úgy általában)
2016. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Horváth Béláné Kovács Tímea

és

Kovács TÍmeafi Horváth Béla


Én a tied, te az enyém.

2016. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"Kovács TÍmeafi Horváth Béla"


Lehetne, de a "fi" az a fiúnak a rövidebb alakja, tehát ez így értelmetlen... Hacsak nem a fiáról van szó.

2016. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
A Z-né XY verziót preferálom én is, így is vettem fel a férjem nevét. Látszik rajta, hogy férjnél vagyok és a lánykori nevem is benne van. Soha nem éreztem, hogy kínos lenne! Sőt, a férjem nagyon örült neki és ettől nem tekint a tulajdonának. Csak a nevünkben is egy család lettünk. Sok kolléganőm ment férjhez az utóbbi években és egy kivétellel mindenki így vette fel a férje nevét. Az egy kivétel a kötőjeles verziót választotta, de ott a férj is, nekem egy kicsit az furcsa. De semmi ciki nincs egyikben sem, csak ha a nevek együtt nem hangzanak jól, de akkor a kötőjeles verzióval is ua. lehet a probléma.
2016. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!