Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ciki lenne így felvenn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ciki lenne így felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Valaki az egyik kérdésnél azt írta, hogy manapság ciki X-né Y Z formában felvenni a férj nevét.


Most komolyan? Tényleg? Aki szerint ciki, az magyarázza már el miért, mert nekem elképzelésem sincs.. :D

Ez persze nem változtat azon, hogy én így fogom felvenni a párom nevét, de tényleg nem értem, hogy ebben mi lenne a ciki.


2016. márc. 24. 11:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
És miért foglalkozol vele, hogy ki szerint ciki? Kicsit régiesebb hangzású, de ha nektek így tetszik, rajta!
2016. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a "Kovács Jánosné"-k gázabbak. Ráadásul az ilyen majdnem mindig nyugdíjas.


Akkor gáz felvenni a férj nevét, ha gáz vezetékneve van: Buzogány, Büdös, Paraszt, Czigány, Gyurcsány, Farok stb.

2016. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
46%
Én szerintem az. Egyértelmű: egyfajta tulajdonviszonyt jelez. Nagyon gáz. Csak ugye a megszokások, szinte teljesen az emberekbe ivódott, hogy így kell és kész...
2016. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy ez az én véleményemen nem változtat, és ha később valaki idiótának gondolna emiatt, az sem érdekelne.


Ettől függetlenül érdekel, hogy aki szerint az, az miért gondolja ezt.

Én például egyáltalán nem gondolom régies hangzásúnak. A Kiss Józsefné-t például igen, illetve úgy soha nem is venném fel a nevemet, mert ebből senki nem tudja, hogy engem hogy hívnak.

A Kissné Nagy Viktória pedig szerintem egy nagyon jó köztes megoldás.

2016. márc. 24. 12:00
 5/38 A kérdező kommentje:
Én nem tulajdonviszonyként tekintek rá, hanem egyfajta hovatartozásként. Örülök neki és büszke vagyok rá, hogy a páromhoz és az ő családjához is tartozom.
2016. márc. 24. 12:02
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is "né" párti vagyok. A kötőjeltől falramászom, az emberek nagy részének iszonyú hangzású neve van kötőjellel, de most ugye ez a divat. :)


Aki meg azzal jön, hogy a "né" tulajdonviszonyt feltételez, az a kötőjelest is vesse el, mivel a férfiak ilyenkor nem szokták a kötőjeles formát felvenni. Akkor ez mivel kisebb tulajdon, ha csak a nő változtat miatta?

2016. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb ha úgy veszi fel, hogy xné y z. Megvan, hogy férjezett, és megvan a születési neve is. Ahol leánykori nevet kérnek, ott praktikus mert ott van az is. :) 29/f
2016. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

#7 Igen, én is épp így gondolom.


#6 Az még sose jutott eszembe, hogy a kötőjeles is tulajdonviszony, mivel a férj nem szokta felvenni. Teljesen jogos felvetés és igazad van. Ez így gyakorlatilag nem jelent különbséget, ugyanolyan "tulajdon", csak így egy kívülálló nem tudja eldönteni, hogy ez most a leánykori, vagy a férjezett neve.

Ilyen értelemben ez még képmutatás is lehetne.

2016. márc. 24. 12:25
 9/38 anonim ***** válasza:
42%

#6


Van pár dolog amiről az ilyen avas avíttságok jutnak eszembe egy régi korról ami úgy a sárga padlószőnyeg, azok a tipikus gyenge szocreál bútorok, a "né"-zés, a kiskegyed, azok a béna rejvényújságok, a "narancssárga TV újság" ( [link] - hihetetlenül GAGYI) és a "ridikül", mint szó. Meg még talán a horoszkóp rovat, ezotévé és a gagyi szappanoperák is ilyenek.


Ezeről kivétel nélkül elavult nyugdíjasok ugaranak be akik leragadtak a '60-as évek elején.

2016. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Sunshinedoll ***** válasza:
58%
Ez max az ilyen fehér feministáknak ciki, akiknek a feminizmus abból áll, hogy a mellbimbójukat mutogassák meg ne vegyék fel a férjük nevét meg ugyanolyan gyökerek lehessenek ítélkezés nélkül, mint egyes férfiak. A másik ok, ami miatt esetleg cikinek tarthatják az az, hogy olyan "régies" vagy konzervatív hangzású, nem túl modern, de hát ez ne nagyon zavarjon téged, szerintem. Manapság már megvan a szabad döntési lehetőség, hogy fel akarod-e venni, illetve milyen formában akarod felvenni a párod nevét, és bármelyik döntés jó döntés, mert TE úgy akarod. Nem kell foglalkozni másokkal.
2016. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!