Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ciki lenne így felvenn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ciki lenne így felvenni a férj nevét?

Figyelt kérdés

Valaki az egyik kérdésnél azt írta, hogy manapság ciki X-né Y Z formában felvenni a férj nevét.


Most komolyan? Tényleg? Aki szerint ciki, az magyarázza már el miért, mert nekem elképzelésem sincs.. :D

Ez persze nem változtat azon, hogy én így fogom felvenni a párom nevét, de tényleg nem értem, hogy ebben mi lenne a ciki.


2016. márc. 24. 11:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
8%
6: Nálunk a férjem is felvette az én nevemet kötőjellel, húgoméknál ugyanez a helyzet.
2016. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
28%

9-es: XD


Egyébként igaz, -néről nekem is idősebb nő ugrik be.


A hozzátartozást aláírnám, ha ő is felvenné az én nevem. Hogy mi egymáshoz tartozunk. Mert oké, az én nevemen látszik, hogy hova tartozom, de az övén nem? Szégyelli?


Ez olyan, mint mikor a kutyák nyakörvén rajta van a gazdi telefonszáma.

2016. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Na en minden nap tanulok itt valamit... Most tudtam meg, hogy a hátam mögött állandó jelleggel röhögnek rajtam a hivatalokban, mert kötöjellel vettem fel a ferjem nevet. Nekem konkretan azert nem tetszett a -né, mert en nem valaki felesegekent akartam definialni magam. Mert nekem a -ne ezt jelenti. En meg akartam tartani a lanykori nevem a ferjem az akarta hogy vegyem fel az övet. Igy lett a köztes megoldas a kötöjel.

Amugy marha vicces lett volna -nekent felvenni. Apukamnak eleg különleges vezetekneve van. Anyukame tucatnev, ugyanaz mint a ferjeme. Pl. Anyukam Vadvizine Szabo Amalia. En lettem Vadvizi Irma, a ferjem meg Szabo Ferenc. Ha ezek utan anyukam Vadvizine Szabo en meg Szabone Vadvizi, hat kösz... inkabb nem.

2016. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát én továbbra sem érzem, hogy kevesebb lennék a -né taggal, de ezt mindenki maga érzi.

Gyakorlatilag ez az egy indok hangzott el ellene (valaki tulajdona), oké. :)

2016. márc. 24. 19:34
 25/38 anonim ***** válasza:
Baratnom nem vette fol a ferje nevet. De kotojellel sem... O Szabo. A ferje Varro :DDD Szabo-Varro Klara... Hihi Vagy Varrone Szabo Klara :)))
2016. márc. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Én nem tartom cikinek, csak szerintem borzalmas a hangzása. Én ezért nem választottam volna soha a né-s verziók egyikét sem.

Én kötőjeles vagyok, de csak azért mert rövidek és összepasszolóak a vezetékneveink. Ha ez nem így lenne, csak vezetéknevet cseréltem volna. Sok nő nagyon el tud szállni ennél a verziónál is. Egymáshoz nem illő, túl hosszú vezetéknevekkel. Borzalom!

2016. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

25


A Szabó-Varró még jópofa is:) szerintem.

2016. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
42%

Csak döbbenten nézek, hogy a feminizmus hova jutott, és rettegek, hogy mi lesz ennek a vége. Egyes nők annyira "függetlenek", "szabadok" akarnak lenni, hogy egyedül kéne őket hagyni egy lakatlan szigeten. Ott legalább nem tennék tönkre a normális nőket, nem csinálnának már az alsós kislányokból is férfigyűlölőt.

Ha már ez is probléma egyes nőknek, és még szóvá is teszik...

Ez a ciki, nem az, hogy kinek, mi a neve.

2016. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
7%

Engem a hideg ráz ezektől a "né"-s nevektől. A legborzasztóbb, amitől tényleg a falat kaparom, mikor pl bemutatkozik, hogy 'Jó napot, Nagy Zoltánné vagyok'. Köszi és hogy szólítsalak, Zoli néni? :DD


Én nem akarok férjhez menni, de tegyük fel, ha igen, akkor megtartanám a sajátomat, mert nagyon szeretem a nevem, semmiképp nem venném fel másét. Ráadásul apukám külföldi, így nagyon ritka és különleges nevem van, ami így egyben az igazi, hülyén hangzik magyar vezetéknévvel, mint pl. Kovács, Szabó, Nagy stb..

2016. márc. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
35%

28-as en jot nevettem a valaszodon. Ha en szeretnem eldönteni, hogy hogy hivjanak es nekem hogy tetszik a nevem, akkor ronda feminista vagyok es ferfigyülölö? Ez mekkora vicc mar. Gondolom te megköveteled, hogy a nejed Kovacs Belanekent eljen, csak hogy tudja hol a helye.

Amugy elarulom, hogy pl. a feminizmussal semmikeppen nem vadolhato arab orszagok közül többen a nök nem veszik fel a ferjük nevet, maradnak egesz eletükben a születesi nevükön. Jöhetnek ök is a szigetre? :))))

2016. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!