Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért megdöbbentő és elfogadha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megdöbbentő és elfogadhatatlan egyeseknek, ha egy tanár házastársa lesz a volt tanítványának - ha a diák-tanár viszony alatt még nem volt közöttük semmi?

Figyelt kérdés

A saját történetemet már egyszer leírtam egy kérdésben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazass..


Nemrég megértem azt, hogy volt valaki, aki pusztán amiatt a tény miatt, hogy az egykori tanítványom lett a házastársam, nem akart velem beszélni, kapcsolatban maradni, mert ezt elfogadhatatlannak tartja. Korábban is találkoztam hasonló megdöbbenéssel. De vajon mi lehet ennek az oka - miért lehet elítélendő egyesek szemében a kapcsolat, ha a diák-tanár viszony alatt - mivel ez egyértelműen tabu - nem volt semmi?



2015. dec. 13. 08:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, azt hittem a kérdező válasza!!!


Csak olyan..furi, hogy másfél év után újra itt a dolog.Elvette.Nagyon helyes.De.. ha meg elvette,miért nem tudja elengedni a témát..?

2015. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
:)Igen szerintem sem kell mások vèlemènyèvel foglalkozni.Ha szeretik egymást ès öket nem zavarja a múlt.
2015. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Lehet,...hogy végül már a saját emésztő gondolatok zavarják meg a boldogságot..nem is annyira a külvilág.


:(

2015. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Csak egy- két hozzászólásra reagálva: a magam életével teljesen rendben vagyok, csak nagyon bántott valakinek a reakciója, ès igyekeztem keresni az okait. Nyilván nem kell mások helyett gondolkozni, pláne mindenkinek megfelelni, csak az adott helyzetben rosszul esett, ezért indítottam ezt a kérdést.
2015. dec. 13. 12:26
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha ti így boldogok vagytok, akkor ne foglalkozz mások véleményével.

Azt viszont sehol nem írtad le, hogy hány év korkülönbség van köztetek. Nem lehet, hogy sokaknak ez az alapprobléma, és nem a tanár-diák viszony?

Ha mondjuk 18 évesen tanítottad, és te voltál kb. 23-24 éves, az abszolút nem nagy korkülönbség, de ugyanez 40-50 évesen tényleg furcsa lehet.

2015. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14/15 :


Elsőre még pillanatnyi indulat..


és másodszor...?

2015. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok megértő választ ! A korkülönbség egyébként 9 és fél év. Igen, sokak szemében ez is furcsa, de aki megdöbbent, maga is egy idősebb nő a férjénél.
2015. dec. 13. 20:08
 18/18 anonim ***** válasza:

mert ez tipikus illúzió, és van is róla szó pszichológiában


tanár - diák

orvos - páciens

beteg - ápoló

beosztott -főnök

a postás esete.. :D


stb

csak téveszmés fellángolás

a tanár- diá körben pedig tiszta szégyen egy önmagát kereső(még tanul..) egyént és annak érzelmeit kihasználni tudatosan.


láttam már általános iskolában is érfitanárt, hogyan viselkedett a kislányokkal, pont addig ment el, míg ne lehessen mit jelenteni..

2015. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!