Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért megdöbbentő és elfogadha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megdöbbentő és elfogadhatatlan egyeseknek, ha egy tanár házastársa lesz a volt tanítványának - ha a diák-tanár viszony alatt még nem volt közöttük semmi?

Figyelt kérdés

A saját történetemet már egyszer leírtam egy kérdésben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazass..


Nemrég megértem azt, hogy volt valaki, aki pusztán amiatt a tény miatt, hogy az egykori tanítványom lett a házastársam, nem akart velem beszélni, kapcsolatban maradni, mert ezt elfogadhatatlannak tartja. Korábban is találkoztam hasonló megdöbbenéssel. De vajon mi lehet ennek az oka - miért lehet elítélendő egyesek szemében a kapcsolat, ha a diák-tanár viszony alatt - mivel ez egyértelműen tabu - nem volt semmi?



2015. dec. 13. 08:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam az elözmènyt is.Szerintem ne rágd magad ezen.Sok beszükült ember van,lègy boldog a többivel ne törödj.Semmi rosszat nem tettèl.
2015. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Talán azt feltételezik, ez a viszony,talán már alapból nem kiegyensúlyozottan indul.

"Úgymond előnyből".

Tanár-diák viszonynál alapból feltételezhető, az erőviszonyok nem egyenlőek, mivel korábban sem egyenlő felek voltak,még az iskolában.

Meg szúrja a sok gyökérnek nyilván, hogy egy nálad 6-8-10-20 évvel fiatalabb csajt szúrsz, ez már önmagában is sok embernek elfogadhatatlan.

Valakinek etikailag sem okés.

Szerintem, ha semmi nem volt köztetek, amíg tanár-diák viszonyban voltatok,akkor nincs semmi gond.

Én sem tartom szerencsésnek,amíg a tanár tanít valakit,addig ne jöjjenek össze.

2015. dec. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Progressziv a kèrdező a nő a tőrtènetben.
2015. dec. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja,sorry.

Most olvastam el a másik kérdést,a kiegészítő kérdést.

Te vagy a nő:D

Szerintem egyértelműen kevesebb rosszalló véleménnyel fogtok szembe találkozni.

Itt is fennáll, amit az előbb írtam,ez az alá-fölé rendeltségi viszony.

Normális ember szerintem megérti ezt.

Közbeszólhat esetleg még a nevelés, egy ultra konzervatív embernek szerintem nehezen veszi be a gyomra.

Mindketten független, felnőtt emberek vagytok,mindenki bekaphatja,ha nem tetszik neki.

Család?

Nehezebb kérdés.

Őket csak úgy nem lehet lecserélni,ha látják, a kapcsolatotok normális, idővel belenyugszanak.

2015. dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Korrekt válasz😀
2015. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Miért foglalkozol "egyesekkel"? De most komolyan kérdezem, miért akarsz mindenkinek megfelelni? Nem fog menni. Az egy dolog, hogy te tanár vagy, az egy másik dolog, hogy valamikor tanítottad, de miért kell ezt összemosni?

Miért rágódsz ezen? Azért, mert az ismerőseid közül páran ezt elfogadhatatlannak tartják? Egészségükre. Döbbenjenek le, hüledezzenek, álljanak tátott szájjal a csodálkozástól és botránkozzanak kedvükre.


Ha ahhoz bátor voltál, hogy kialakíts egy ilyen kapcsolatot, ahhoz már nem vagy bátor, hogy a képükbe nevess a ledöbbenőknek? Felvállaltad? Akkor meg? Nem teljesen mindegy, hogy mások mit gondolnak, ha ti jól érzitek magatokat együtt?


Merjed már a saját életedet élni, és merd már magad jól érezni egy kapcsolatban, és tökmindegy, hogy milyen viszony volt köztetek x évvel ezelőtt.


Ne keresd az okokat, hogy ki miért úgy reagál, ahogy. Ne akarj mindenkinek megfelelni. Boldog vagytok együtt? Ha igen, akkor ezzel foglalkozz, és kész.

2015. dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha már ilyen helyzet van, akkor jobb lenne ezt diszkréten, titokban kezelni, mert úgy mindenkinek jobb: a párocskának is, a többi tanítványnak is.
2015. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézzünk egy férfi-nő, tanár-diák viszonyt.

Elvileg a nő a gyengébbik fél,és nem fizikailag értem,hanem a papíron könnyebben irányítható.

Átlag ember asszociációja mi erre?

Na a "vén fax" behülyítette a "kislányt",alapból nem egyenlő feleket feltételez,ez egy normál kapcsolatban, ahol a felek nem ismerték egymást korábban.

Erre jön rá,a tanár-diák viszony, ami még inkább felbillenti a mérleg nyelvét,még inkább azt az érzetet adja egy kívűlálló számára,a tanár visszaélt a "hatalmával",a diákja felett.

Ezért talán a sok rosszindulatú ember.

Attól most tekintsünk el ebben az esetben,hogy valakinek a pénz ugrik be elsőnek,tanári fizetésnél ez kizárva.

Esetleg, ha zsíros örökség van zsebben:D

Az nincs senki arcára írva,úgyhogy hagyjuk is.


Nézzük a fordított felállást.

Nő-férfi, tanár-diák viszonylatban.

Mi jut eszembe erről, mire asszociálhat egy ember?

10-20 évvel idősebb a nő?

Hűha?

Mivel foghat meg egy fiatal srácot?

Biztos jól tartja magát.

Talán ez az első, ami eszembe jut.

Tanár-diák.

Itt is előjön a párkapcsolat kiegyensúlyozatlansága, a korábbi alá-fölé rendeltségi viszony.

Szerintem kevesebb ember nézi ezt rossz szemmel, már csak amiatt is, oké tanár-diák,de ha egy férfit hülyére tud venni egy nő,"az talán meg is érdemli",természetesen leegyszerűsítve,és nem is értek ezzel egyet kapásból.

Itt kisebbnek érzem a tanár-diák viszony miatti egyenlőtlenség kidomborodását,ezért talán kevesebb rosszalló arccal fogtok találkozni.

Lehet még vesézgetni, hogy gyerek szempontjából hogyan néz ki,akkor a férfiak átlagban hamarabb halnak meg,stb...stb...

Hirtelen ezek jutottak eszembe, nem tudom jó helyen kapizsgálok-e?

2015. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"a kérdező a nő a történetben"


Nem írod így le magad, ha te vagy a kérdező.


Te is elhatárolódsz a tettedtől, vagy ez egy " gerjesztett " téma?


ez egy feldobott téma,nem privát tapasztalás

2015. dec. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez nekem szól, mègsem?
2015. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!