Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi a legideálisabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a legideálisabb sorrend a családalapítás szempontjából?

Figyelt kérdés

Mit tennél előre?

Házasság, gyerekvállalás, karrier, lakás és autóvásárlás esetleg egyéb dolgok?

Sokan azt mondják, előbb házasság, aztán gyerek. De elgondolkodtam ezen. Nem logikusabb lenne először kipróbálni a gyereknevelést együtt és csak utána összeházasodni? Mert ideális esetben azért gyerekvállalás előtt együtt élnek a párok, megismerik egymást, tudnak e együtt élni. Aztán kipróbálják, milyen a gyereknevelés együtt, de ha ezt megelőzi a házasságkötés-mert ugye úgy látják, hogy az együtt élés működik-, akkor kockáztatnak, mert azt még nem tudják, milyen lesz együtt nevelni a gyereket. Ha viszont először kipróbálják legalább egy évig, hogy hogy is néz ki a dolog, akkor biztosabban köthetik össze az életüket. Elég nagy sokk, stressz az első év az új szülőknek-na persze az után is..sőt:D

Hogyan vélekedtek erről?

Szerintetek mi az ideális sorrend?

A kérdés nem provokatív, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.


2015. nov. 6. 11:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszol, főleg azoknak, akik úgy tudnak válaszolni, hogy nem húzzák fel magukat egy kérdésen.

Annak, aki írta, hogy így gondolta, de máshogy alakult.

Tulajdonképpen nekem is máshogy alakult, mint annak idején gondoltam, és így utólag jöttem rá, hogy ha most ezzel az élettapasztalattal lennék 18 éves, kábé így gondolnám, ahogy az életem alakult.

Én is úgy gondoltam 15-18 éves koromban, hogy előbb találok valakit, dolgozok, házat veszek, házasságot kötünk, majd gyereket vállalunk, de aztán felborult az egész. Megismerkedtem a párommal, pár év együttlakás után eldöntöttük, hogy belevágunk a gyerekvállalásba, megint pár év után vettünk házat, szinte egy időben ezzel összeházasodtunk, aztán úgy döntöttünk, jöhet a kistesó. Talán annyit változtatnék, hogy hamarabb vennék házat, mint vállaltam az elsőt, de akkor ez lehetetlen volt-nem anyagi jellegű kifejezetten. És csak most kezdem építeni a karrieremet-eddig is dolgoztam.

Az ember eltervez valamit, aztán nem úgy alakul.

2015. nov. 6. 12:15
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

Pontosan így van az ember eltervez valamit , aztán később mégsem úgy alakul. Ezért is felesleges szerintem nagyon előre tervezgetni.

A kérdésre válaszolva a mai eszemmel: előbb karrier , biztos anyagi háttér megteremtése, közben ismerkedés párkapcsolatok, ha megvan az igazi akkor összeköltözés, ha minden klappol akkor közös ház vásárlása, gyerek vállalás...házasságot nem írom mivel szerintem csak egy papír , és nem attól lesz jó valakinek a kapcsolata a partnerével, sajnos sok nő azt hiszi a házasság egy kincsesláda, de az az igazság csak akkor lesz az ha előtte bele is teszünk valamit...de ez egy masik történet

2015. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én nyilván a családi mintából indultam ki, csak mire én oda kerültem, rengeteg dolog megváltozott, mint a szüleim fiatalkorában. Tehát nem tudtam ugyanazt megvalósítani, amit anno ők. Nem tudták, mi az a munkanélküliség, ilyen testközelből, természetes dolog volt, hogy egy nő is el tudott helyezkedni, most egy rakás kifogást találnak a munkáltatók, miért nem.

Ha kezdő, nincs tapasztalata, ha van tapasztalata, nem tudják úgy "betörni", ha még nincs gyereke, majd lesz, ha nem akar, miért nem, ha van, akkor a gyerek beteg lesz, ha még nem házas, még nincs párja, majd akar, és ez hozza a többit... stb. Ja, és ha férfiszakmát tanul, nem veszik úgy komolyan... :-) Na, én még ezt is megkaptam.


Nem tudom, lenne-e lehetőségem bármit is másképp csinálni, ha újrakezdhetném. Talán a lakáskasszát hamarabb indítanám el. A szüleimre nem lehet ilyen értelemben tervezni, ők nagyon nehezen vették tudomásul, hogy már nem olyan, mint az ő fiatalkorukban, hogy nulláról adósságspirál nélkül megoldották csak úgy, hogy volt munka és vállaltak két gyereket és kaptak kölcsönt 64nm-es, akkor új építésű lakásra, és adósság nélkül mennek nyugdíjba mindketten.

2015. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tennék hozzá, hogy gyerekkel mindenképpen macerás szétmenni, akkor is, ha nem házasok a felek. Egy rokonom házasságon kívül szült, és folyamatosan pereskednek az apával, már 10 éve.
2015. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%
Mindenféleképpen 30 előtt szeretnék gyereket,úgyhogy a gyerekvállalást előrébb is hoznám,mert a házasodásnak nincsenek egészségügyi kockázatai,míg a 30 utáni szülésnek már azért van,legalábbis lehet.A másik,meg hogy nem arra van kitalálva az emberi szervezet,hogy 30-40 után szüljön egy nő.Le lehet engem hurrogni,de előbb szülök,mintsem házasodjak,mert olyan környezet úgy se lesz,ami ideális a gyerekvállalásra meg a házasodásra egyaránt.Úgyhogy nálam így is kinézhet a dolog:lakás,gyerek,kocsi,házasság,karrier.
2015. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a másik, amit én is gondoltam, hogy azért öregszik az ember lánya és azért úgy kéne szülni, hogy erőben és egészségben fel tudjam nevelni, ehhez meg ugye segítség az, ha az ember fiatal. Na nem azt mondom, 40 évesen és utána is lehet szülni, de csak jobb fiatalon gyereket nevelni, nem pedig 53 évesen az 5 évesemnek azt mondani, hogy nem ülhetsz a hátamra, mert fáj, nem játszunk fogócskát, mert nem bírok futni....és ezt úgy állandó jelleggel. Már csak magamból indulok ki:D

Sajnos a megfelelő pár találása is nehéz.

2015. nov. 6. 16:04
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, és ahogy mi csináltuk:


1. Karrier

2. Házépítés/vásárlás (albérletezőknél ez kiesik)

3. Házasság

4. Gyerekek


Azért így, mert:

- ha van gyerek, már nem tudunk úgy a karrierre koncentrálni

- házasság ELŐTT egyszerűbben tisztázható szerződéssel a házon a részesedés, befektett pénz arányában, nem lesz automatikusan minden fele-fele, mint akkor, ha házasságban vesszük. Nekünk ez fontos volt.

- azt szerettük volna, hogy olyan helyre érkezzen a gyerek, ahol életünk végéig élni akarunk. Tehát előbb otthont teremteni, utána gyereket vállalni.


Persze a házépítés előtt együtt éltünk jópár évet :)

2015. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk az volt ideális ahogy a mi kapcsolatunk alakult (nyilván),


járás

lánykérés (ezek alatt még iskolába jártunk)

munkaszerzés

összeköltözés

esküvő

5 év kettesben, házasságban, majd utána gyerekvállalás volt a terv, de abból nem lesz semmi, már régóta tudjuk. Maradunk kettesben.:)


- Mi azért házasodtunk össze, mert szeretjük egymást, és együtt akarjuk leélni az életünket házastársakként, egymás hivatalos hozzátartozóiként.

- Nem akartam házasságon kívül szülni, hivatalba szaladni és megalázóan bizonygatni, papírt kitöltögetni, hogy igen, a "párom" az apja a gyereknek.

- Plusz, ha arra vártunk volna, hogy legyen gyerek, utána meg házasság, sose lett volna esküvőnk...

2015. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk mivel ilyen kis régi módi lány vagyok ebben:) előbb házasság volt gyerek még nincs .

A házasság pedig szerintem az alkalmazkodásról szól és ha ez nem megy tök mindegy hogy van papír vagy nincs.

2015. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Kedves utolsó előtti: Remélem ha ti is akarjátok, mégiscsak csoda történik és lesz gyereketek!

Jó olvasni, hogy többen is azt írjátok, hogy úgy alakult, ahogy jó nektek!

2015. nov. 7. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!