Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi a legideálisabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a legideálisabb sorrend a családalapítás szempontjából?

Figyelt kérdés

Mit tennél előre?

Házasság, gyerekvállalás, karrier, lakás és autóvásárlás esetleg egyéb dolgok?

Sokan azt mondják, előbb házasság, aztán gyerek. De elgondolkodtam ezen. Nem logikusabb lenne először kipróbálni a gyereknevelést együtt és csak utána összeházasodni? Mert ideális esetben azért gyerekvállalás előtt együtt élnek a párok, megismerik egymást, tudnak e együtt élni. Aztán kipróbálják, milyen a gyereknevelés együtt, de ha ezt megelőzi a házasságkötés-mert ugye úgy látják, hogy az együtt élés működik-, akkor kockáztatnak, mert azt még nem tudják, milyen lesz együtt nevelni a gyereket. Ha viszont először kipróbálják legalább egy évig, hogy hogy is néz ki a dolog, akkor biztosabban köthetik össze az életüket. Elég nagy sokk, stressz az első év az új szülőknek-na persze az után is..sőt:D

Hogyan vélekedtek erről?

Szerintetek mi az ideális sorrend?

A kérdés nem provokatív, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.


2015. nov. 6. 11:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy normális, bocsi. De egy gyereknevelés nem olyan, mint pl. hogy kipróbálom, hogy milyen ez a kocsi, aztán, ha nem tetszik, akkor lecserélem.


A gyereknevelés azért marad utoljára, mert ez teljesen más. Két szerető szülő szükséges hozzá, akik előbb megteremtik az anyagi feltételt, és utána, mikor már minden sínen megy, akkor vállalnak gyereket. Egyébként meg nem mindenki házasodik össze, tehát ez akár lehetne egy kívülálló dolog is, mert van aki csak élettársi kapcsolatban van.


És egyébként még az se biztos, hogy 5 év után is együtt maradnak a felek, ha nem ápolják a kapcsolatukat.


Sorrend számomra: jó kapcsolat a párommal együttélés révén (albérlet), karrier, lakás (saját), aztán ha minden sínen megy, csak utána házasság, és végül a gyerekvállalás. Az autó pedig mellékes dolog.

2015. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Egy házasság nem így működik. Aki így gondolja, az ne házasodjon. A gyereknevelés sokkal komolyabb dolog, mint a házasság. Amíg nem érett meg a kapcsolat egy házasságra, addig gyereket se akarjanak próbából nevelni.
2015. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem egy tárgy, amit csak kipróbálsz, hogy milyen nevelni, aztán ha nem kell akkor eldobod! A gyerekvállalás komoly felelősséggel jár, vagy mit gondoltál, hogy kipróbálod a gyereknevelést, aztán ha nem tetszik akkor elhagyod(?). Nem lennék a gyereked az biztos!
2015. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy utána elhajítják a gyereket, hanem sokkal könnyebb elválni házasság nélkül, minthogy elválni házasságból.
2015. nov. 6. 11:57
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
diploma, karrierepites(a leheto legjobban, mert a gyerek utan szerintem nem lehet rendesen csinalni), hazvasarlas, eskuvo, gyerek.
2015. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki köt házasságot, van, akik csak élettársi kapcsolatban vannak.


Az, hogy ki házasságpárti és ki nem, az téged mit érdekel, hogy ki köt és ki nem házasságot?

Mások élete téged mit érdekel?

Neked nincs életed, hogy ilyenekkel foglalkozol?


Egyébként a szülői válásnak a következményét mindig a gyerek issza meg!

2015. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

És tudom, hogy komolyabb a gyerekvállalás a házasságnál. A házasság nem változtat semmin. Egyik nap még élettársak vagytok, másik nap meg férj és feleség, de minden ugyanúgy megy tovább...már normális esetben. A gyerekvállalás meg nem csak egy kis szócska, hogy most már anya is vagy. Ha előbb összeházasodnak és utána vállalnak gyereket az emberek, de nem működik, akkor még pénzbe is kerül a tévedés. Ha meg nem hazasodtak össze, úgy vállalnak gyereket és utána derül ki, hogy nem működik a kapcsolat, legalább a válás költségeit megússzák. Így gondolom.

De persze elfogadom más álláspontját is. Ki így, ki úgy.

2015. nov. 6. 12:04
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen úgy gondoltam, hogy nagyjából 25 éves koromig elérem, hogy lesz legalább egy tartós párkapcsolatom (esetleg házassággal) és munkám, aztán jöhet a gyerek illetve közösen lakás.

Nem így alakult.

Betöltöttem a 30-at, és eddig karrier+lakás kipipálva, de egyedül, úgyhogy 30 fölött most már párkapcsolat/házasság, gyűjtögetés, gyerek (az én első lakásomat befektetésnek még akkor is megtartanám, ha nagyobba összeköltöznénk, amíg a gyerek felnő, vagy arra az esetre, ha a szüleimnek már sok lenne a mostani, és kisebbe költöznének).

2015. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem az érdekel, hogy ki házasságpárti és ki nem, hiszen a listámon nekem is ott van a házasság a kérdésben. Nem az volt a kérdésem, hogy összeházasodnál e vagy se, hanem, hogy mikor: Gyerekvállalás előtt, vagy után. De nem értem, hogy miért kell nekem esni, én csak véleményt kérdeztem. Direkt odaírtam, hogy nem provokatív kérdés. Az a baj, hogy mindenki egyből minden kérdést annak értelmez. Pedig csak símán érdekel, ki hogy gondolja. Ha valaki meg felháborodik a kérdésen, igazán nem értem, mért kell válaszolni. Nem akartam én senkit se felhúzni. Ti meg nekem estek.

Köszönöm szépen, van életem. Házas vagyok és van két szép kislányunk és boldogok vagyunk.

2015. nov. 6. 12:08
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tudod, hogy kell kipróbálni a gyereknevelést? Vesztek közösen egy hörcsögöt. Azok úgysem élnek sokáig, de gondoskodni kell róluk. Aztán ha hörcsöggel már megy, lehet kicsit hosszabb élettartamú kisállattal próbálkozni. Aztán ha megy 20-30... évig élő állatokkal is, akkor jöhet a gyerek. Ha ennyire bizonytalan vagy. :-) Csak nehogy közben megöregedjetek. :-) Akinek már gyerekkorában van kutyája/macskája/nagypapagája, az előnyben van, mert társkereső korára a kisállat már lehúzott 1-2 évtizedet mellette. :-)
2015. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!