Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Így bevállalnátok egy babát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így bevállalnátok egy babát vagy sem? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Kettőnknek kb. 400 ezer ft a havi bevételünk. Van félretett pénzünk, pár millió ft. Lakásra gyűjtünk, de még albérletben lakunk. Saját lakás még pár év mire kilátásban lesz.
2015. szept. 20. 15:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Ha eleg idosnek tartjatok magatokat, szeretnetek babat, egeszsegesek vagytok, van felreteve penzetek es szeretitek egymast akkor miert ne!?

Sok sikert!

18/L

2015. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
Nem, mert a legideálisabb saját lakásba szülni. Pár év igazán kibírható, egy babával pedig még tovább húzódik az a pár év, ismerek pár embert, akinek az "1-2 év múlva kész a lakás"-ból 5-6 év múlva sem lett semmi, mert gyereket vállaltak, ami elvitte a pénzük és idejük nagyobb részét. Márpedig igazán otthon szerintem csak a sajátjában lehet az ember. Ilyen keresetből szerintem próbáljatok inkább mihamarabb lakást kihozni, nektek nincs beláthatatlan távolságban a cél, van értelme a türelemnek. Persze ha nem tervezetten teherbe estél, akkor megoldható a helyzet kisebb átszervezéssel, tervezetten viszont szerintem jobban jártok, ha vártok.
2015. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a magyar átlagnál jobban áltok. Szerintem az albèrlettel csak az a baj, hogy feleselegesen megy rà ugyanannyi pènz mint egy törlesztèsre, viszont sokkal mobilabb. Pl gyerek màr nem lesz baba jobb lenne màsik lakàs kert stb tudtok váltani könnyen
2015. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :-) tudom, hogy sajátba könnyebb lenne, csak már most nagyon szeretnék babát, nem tudom, hogy még 3 évet szívesen várnék-e vele, mert kb akkorra lesz aktuális egy saját lakás.
2015. szept. 20. 16:19
 5/23 A kérdező kommentje:
Persze elkésve semmiről sem vagyok, mert még csak 27 leszek.
2015. szept. 20. 16:20
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék még, ha ilyen jól álltok, hogy pár év múlva tervezhettek saját lakást. Nem tudom, valamilyen lakáskassza megtakarításotok van-e, nekem sokat segített (én most veszek lakást). Több olyan esetről is hallottam, hogy albérletből mennie kellett az albérlőnek különböző okokból, most egy kollégáméknak is labilis lett, már a főbérlő közölte velük, hogy menni kell hamarosan, hogy mikor, azt még nem tudják pontosan, de most nagyon paráznak, már elkezdtek más albérleteket nézni. Nekik még nincs gyerek, de úgy még nehezebb dolguk lenne.
2015. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os a választ. Van Fundamentánk még 3 év és lejár. 4 év 4 hónapra lett kötve.
2015. szept. 20. 16:58
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
Én 27 évesen nem várnék, főleg, ha többet is szeretnétek, van stabil bevételetek, ami hitelre vásárolt lakásnál, háznál ugyanolyan probléma, mintha az albérletnél esik ki. Ha rendes a főbérlőtök, és van szerződés, plusz van B terv is (pl. félretett pénz, avgy szülők besegítenek) ha bármi van, akkor szerintem bevállalható. Sokan hangoztatják a saját lakást, de jelenleg 200 000ft/fő/nettó fizuval a felső 10%-ba tartoztok Magyarországon. Ki vállaljon akkor, ha nem ti?
2015. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
Ha gyerek mellett is tudjátok fizetni a lakáskasszát, akkor nyugodtan jöhet a baba, hiszen a kassza lejárta után meglesz a lakás is. Ezt nektek kell kikalkulálni.
2015. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és mellé felvehető a CSOK is (régi szoc.pol.). Előző voltam.
2015. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!