Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok bevállalnátok 5...

Mit gondoltok bevállalnátok 5 gyereket? A párom szeretné.

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 18:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Ha az anyagi háttér biztosítva lenne, akkor mindenképp bevállalnánk a férjemmel!

Én mindig is sok gyereket szerettem volna, de most örülhetünk, ha ezt a 2-t fel tudjuk nevelni érdemben :S

2010. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 4 van..de azért 5. babát már biztosan nem vállalnék. Igaz, 38 éves vagyok.. ha anyagilag megtehetitek és mindketten szeretnétek, akkor szerintem mindegy, hogy 4 vagy 5 gyerek van egy családban. :)))
2010. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Ha lenne annyi pénzem, és olyan biztos hátterem, hogy fel tudjam őket nevelni, akkor én is bevállalnám, de a mai bizonytalan világban szerintem kétszer is meg kell gondolni:((
2010. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy előttem is írták, ha anyagilag megtehetném, akkor igen. De azért, hogy segélyből nevelgessem egyik napról a másikra... arról nem beszélve, hogy 1-2 gyereket még úgy ahogy útnak tud indítani az ember, taníttatni tudja, esetleg még lakásügyben segíteni. Emiatt nekem is valószínűleg max. 2 gyerekem lesz. Csodálatos dolog anyának lenni, de azért nem szülnék, hogy utána nyomorogjunk!
2010. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom milyen anyagi körülmények közt éltek. A mi helyzetünk nem a legjobb, de panaszra nincs okom, mert nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévők is vannak, sajnos. Egy fiunk van, egyenlőre nem is tervezünk második gyerkőcöt, elsősorban az anyagiak miatt, Neki szeretnénk mindent megadni és ha lenne második akkor ez nem lenne kivitelezhető. Arra is gondolni kell, hogy a fiunkat nem "csak" felnevelni kell, hanem valamilyen szinten elindítani az életben, iskoláztatni, lakáshoz segíteni, ez nem 2 Ft és ebben a világban ez egyre nehezebb. Talán ha jobb lesz a helyzet vállalunk még egy gyereket, de min. 10-15 év múlva. Ez még a jövő zenéje. Lekésve nem leszünk 10 év múlva sem semmiről mert fiatalok vagyunk. Úgyhogy ez nem lehet akadály, a többi majd eldől. Ember tervez, Isten végez.

Most nem tudom elképzelni, hogy valaha 5 gyerekem legyen. Nem azért mert sok lenne mint gyerek, hanem mert sok lenne mint kiadás és a már meglévő gyermekem hátrányára válna ha 4 tesója lenne.

2010. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
33%
én még hármat sem vállalnék be akkor sem ha lenne miből felnevelni.nemhogy 5-öt....
2010. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én hármat szeretnék, de majd meglátjuk. Anyagiakon múlik, és azon, hogy mennyire futja majd az időnkből, ui. elég későn szültem az elsőt. Szerintem kettő mindenképpen "kell", nem jó az egykéknek. (Tanítok, látni egy gyereken, ha nincs testvére.) Az öt azért tűnik soknak, mert (egyelőre) nem tudom elképzelni, hogyan tudnék annyi időt szakítani mindegyikre, amennyit igényelnének. De ha megtehetitek, szerintem nyugodtan vállald, sok nagyon boldog nagycsaládot ismerek.
2010. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen! :-) Nagyon szívesen, ha megtehetnénk.
2010. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
Nem, eszem agaban sincs. Majusban jon a masodik, es ez az utolso. Nekem es a ferjemnek is csak 1 testverunk van, egyket nem akartunk a lanyunkbol.. de azert 5 gyerek! Es nem a penz miatt! Ha mondjuk 2 eves korkulonbsegekkel tervezel, akkor is 10 eved megy ra. En csak 2 eve vagyok itthon, de ugy erzem teljesen kiestem a vilag folyasabol.. es azert 5 gyerek mellett a ferjeddel kettesben lenni, elmenni valahova, vagy csak levegot is venni szerintem eleg nehez!
2010. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
Talán bevállalnánk. Az előző válaszadónak gratulálok a hozzáálásához :D Én meg megveszek a kislányomért mire a bölcsibe mehetek érte délután, csak úgy repülök érte minden nap...más meg idővesztegetésnek nevezi a saját gyerekét...remélem, változni fog a dolog, mikor munkába kell visszamenned. Ott jön rá az ember, hogy a családnál nincs jobb, őszintébb.
2010. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!