Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mit tanácsoljak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tanácsoljak a férjemnek?

Figyelt kérdés

A férjem új munkahelyen dolgzozik majdnem egy éve. Sajnos azóta sem tudta sem megsozkni, sem megszereti, tömm műszakban kell dolgoznia, sokat délután és hétvégén, néha éjjel is. Sokszor napoig szinte nem is találkozunk, mert ő 12-ig dolgozik, éjjel 1 mire hazaér, én addigra elalszom, mikor reggel elmegyek dolgozni ő még alszik, mire hazaérek elment. Így telnek a napjaink, most is dolgozik éjjelig, és es már 2 hete így megy... De amúgyis nagyon stresszes meló, folyamatos csesztetések, ellenőrzések, bármilyen apró hibáért fizetéslevonás, most pl majdnem mindenkinek levontak 10 %ot egy hülyeség miatt Ünnepnapokon is dolgoznak, nyáron is csak 5 nap szabadságot lehet kivenni egyszerre, így nem tudunk elmenni nyaralni se... Szóval tényleg nem valami jó. De amúgy a fizetés elég jó. A férjem nagyon utája, minden nap kezdvtelenül megy be, szeretne visszamenni a régi munkahelyére, ahova valószínűleg vissza is vennék, ott csak 8tól 4ig dolgoztt, semmi stressz, semmi csesztetés, hétvége szabad, szabadság nyáron, ünnepnapokon, szóval nem rossz, csak a fizetés kevesebb jóval (kb fele az itteninek). A plussz pénz elég jól jön most, mert épp babát tervezünk, ami egyelőre nem is nagyon akar összejönni, szóval az is lehet hogy komolyabb kivizsgálásokra kell sor kerüljön, kezelésekre, ami enm olcsó. meg úgy amúgy a gyerekvállalás önmaga. Én jelenleg többet keresek, mint ő, és ha ez így maradna, akkor nem is lenne rossz, kijönnénk, de nekem az egyik munkahelyem véget ér szeptemberben (pályázat) és csak 130 ezret fogok kapni, ha csak nem alakul valami más plussz, dehát ezt nem lehet tudni, főleg, hogy gyereket szeretnék, nem szívesen keresnék most mást. De mivel már volt 2 vetélésem, az sem kizárt, hogy veszélyeztetett leszek, és akkor tényleg kevés lesz a táppénzt és az ő fizetése, ha visszamegy a régi helyre. Próbál már egy ideje új munkát keresni, ahol többet kapna, mint az első helyen, de nem nagyon talál, itt nincs valami sok munkalehetőség, ami sokat fizetne.

Szóval most tanácstalan vagyok, tudom, ha én azt mondanám neki, hogy hagyja ott és menjen vissza a régi helyre akkor gondolkodás nélkül visszamenne, de félek, hogy úgy nem jövőnk majd ki. De ezt sem bírom nézni, hogy szegény minden nap ilyen utálattal megy be, nagyon sajnálom és persze nekem is rossz mikor nem látom egész héten, de én még kibirom, sokan vannak így, de neki nagyon rossz. Nem tudom mit tanácsoljak neki, valahogy egyik sem jó :(


2015. ápr. 12. 16:06
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Jó, megértem azt is, hogy ne rögtön hagyja ott ezt a munkahelyet, még bírja ki pár hónapig. Már ha ő is úgy érzi, hogy képes kibírni.


De én eddig próbáltalak megérteni, viszont már másodjára írsz hasonlót:

"Nem az ellen vagyok, hogy ezt hagyja ott, hanem hogy esetleg ne most, pár hónap múlva és addig keressen mást, ne a régi helyére menjen vissza, mert az nem méltó hozzá, keveset keres, nincs fejlődési, előrelépési lehetőség, nincs motiváció, csak egy egyszerű láblógatós, lazsálós meló, aminél ő sokkal többre képes."


Te egy akkora zsarnok vagy! Csak az számít, amit te elképzelsz. Ami neki jó, az nem. Olyan vagy, mint egy rossz anya, aki a kisfián keresztül próbálja kiélni a saját vágyait úgy, hogy nem számít, ő mit akar.

2015. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Bence_ ***** válasza:
Igen, innen olyan mintha már anyuka lennél.
2015. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ilyen tempóban, meg szétesettségben nem nagyon volna jó a gyerek - a gyereknek.

Sz_r munkát sok pénzért se lehet sokáig csinálni, tönkreteszi az ember belsejét - az meg se a családnak, se a gyereknek nem jó.

Te hajtsál, amíg megvan a két munka, azután meg lazulj, és a gyerekre koncentrálj, ha meg sikerül, akkor ő is húzódjon vissza valami emberibb munkára, - legfeljebb szegények lesztek. Az nem öröm, de sokkal jobb, mint egy gyötrődő, stresszes, egymást ne látó család.

2015. ápr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Aztán majd írhatja ki a férjem az ilyen kérdéseket... http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


És ha ő visszamegy a régi helyére, akkor nem kétszer, hanem 3szor többet fogok keresni, mint ő. Lehet önző, zsarnok vagyok, de szerintem ez nem normális. Hogy a nőnek legyen 2 munkahelye, gürizzen, stresszeljen, túlórázzon, főleg, mikor gyereket akar, a férfi meg lógassa a lábát valahol (hiába háborogtok ez ellen, ez egy láblógatós meló, SEMMIT nem kell csinálni, csak ülni és ott lenni) minimálbérért kb.

2015. ápr. 13. 10:41
 35/38 anonim ***** válasza:

,,Lehet önző, zsarnok vagyok, de szerintem ez nem normális."


Épp ezért írtam, hogy neked is munkahelyet kéne váltanod. Vagy ha nem akarsz, mert bírod, akkor ne panaszkodj, s viseld el, hogy a férjed viszont nem bírja. Mindannyiunknak más a tűréshatára, nem kötelezheted a férjed arra, hogy kétszer annyit gürizzen mint amennyit bír, csak azért mert te is azt csinálod.


Ha háromszor annyit keresel mint ő, akkor pedig kényelmesen el tudtok ketten élni akkor is, kb ő kb 60 körül keresne. Az összesen már 240 ezer ft, ha nem vagytok tele adósságokkal, ennyi pénzből még bőven félre is lehetne tenni. (persze hangsúlyozom, a legjobb az lenne, ha mindketten munkahelyet váltanátok, legalábbis őszintén szólva a kommentjeidből ítélve te is elég stresszesnek tűnsz)

2015. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Szuper! Akkor dolgozzunk mindketten minimálbérért és a lakáshitelt meg az ovit meg majd fizeti a szomszéd :))
2015. ápr. 13. 15:12
 37/38 anonim ***** válasza:
Mióta kell fizetni az oviért?
2015. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"A gyerekvállalással biztos nem várunk, ígyis vártunk eleget, már 6 éve házasok vagyunk, és nem vagyunk már olyan fiatalok sem. Ígyse nagyon akar összejönni, nekem elég sok nőgyógyászati problémám volt már, szóval mi annak örülnénk a legjobban, ha jönne már, az a legfontosabb mindkettőnknek."


Az egy szép és fontos dolog a gyerek, de szerintem a kenyér fontosabb, bármilyen ridegen is hangzik. Az a gyereknek sem jó ha folyamatos nélkülözésben van része, a stressz, 5 műszak miatt megromló kapcsolat sem tesz jót neki.

2015. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!