Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mit tanácsoljak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tanácsoljak a férjemnek?

Figyelt kérdés

A férjem új munkahelyen dolgzozik majdnem egy éve. Sajnos azóta sem tudta sem megsozkni, sem megszereti, tömm műszakban kell dolgoznia, sokat délután és hétvégén, néha éjjel is. Sokszor napoig szinte nem is találkozunk, mert ő 12-ig dolgozik, éjjel 1 mire hazaér, én addigra elalszom, mikor reggel elmegyek dolgozni ő még alszik, mire hazaérek elment. Így telnek a napjaink, most is dolgozik éjjelig, és es már 2 hete így megy... De amúgyis nagyon stresszes meló, folyamatos csesztetések, ellenőrzések, bármilyen apró hibáért fizetéslevonás, most pl majdnem mindenkinek levontak 10 %ot egy hülyeség miatt Ünnepnapokon is dolgoznak, nyáron is csak 5 nap szabadságot lehet kivenni egyszerre, így nem tudunk elmenni nyaralni se... Szóval tényleg nem valami jó. De amúgy a fizetés elég jó. A férjem nagyon utája, minden nap kezdvtelenül megy be, szeretne visszamenni a régi munkahelyére, ahova valószínűleg vissza is vennék, ott csak 8tól 4ig dolgoztt, semmi stressz, semmi csesztetés, hétvége szabad, szabadság nyáron, ünnepnapokon, szóval nem rossz, csak a fizetés kevesebb jóval (kb fele az itteninek). A plussz pénz elég jól jön most, mert épp babát tervezünk, ami egyelőre nem is nagyon akar összejönni, szóval az is lehet hogy komolyabb kivizsgálásokra kell sor kerüljön, kezelésekre, ami enm olcsó. meg úgy amúgy a gyerekvállalás önmaga. Én jelenleg többet keresek, mint ő, és ha ez így maradna, akkor nem is lenne rossz, kijönnénk, de nekem az egyik munkahelyem véget ér szeptemberben (pályázat) és csak 130 ezret fogok kapni, ha csak nem alakul valami más plussz, dehát ezt nem lehet tudni, főleg, hogy gyereket szeretnék, nem szívesen keresnék most mást. De mivel már volt 2 vetélésem, az sem kizárt, hogy veszélyeztetett leszek, és akkor tényleg kevés lesz a táppénzt és az ő fizetése, ha visszamegy a régi helyre. Próbál már egy ideje új munkát keresni, ahol többet kapna, mint az első helyen, de nem nagyon talál, itt nincs valami sok munkalehetőség, ami sokat fizetne.

Szóval most tanácstalan vagyok, tudom, ha én azt mondanám neki, hogy hagyja ott és menjen vissza a régi helyre akkor gondolkodás nélkül visszamenne, de félek, hogy úgy nem jövőnk majd ki. De ezt sem bírom nézni, hogy szegény minden nap ilyen utálattal megy be, nagyon sajnálom és persze nekem is rossz mikor nem látom egész héten, de én még kibirom, sokan vannak így, de neki nagyon rossz. Nem tudom mit tanácsoljak neki, valahogy egyik sem jó :(


2015. ápr. 12. 16:06
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Azt már rég megbeszéltük, hogy maximum addig dolgozik itt, míg nem lesz gyerekünk, de addig marad, gyüjtogetünk, mert később kitudja mi lesz és a gyerekvállaláshoz azért kell egy jókora összeg, és jelenleg nincs sok megtakarításunk, mert mindig elment a pénz, amit összegyüjtöttünk, lakásra, autóra, esküvőre, felujjításra... De ha visszamegy a régi helyére és szeptemberben nekem is lejár a plussz munkám akkor nem nagyon tudunk majd félretenni. Én már várom, hogy csak egy munkám legyem, mert most nekem is stresszes és sok, de a pénz miatt megéri, peidg én se szeretem annyira, de kell a pénz.
2015. ápr. 12. 18:33
 22/38 anonim ***** válasza:
Írtam egy kedvesebb választ, de a válaszaidat olvasva nem bírom megállni, de igenis ellenszenves ez az élet nem habos torta szöveg, nem tudod mi folyik ott pontosan, és amúgy is mindenkinek más a teherbírási képessége. Szóval ha nem talál egy harmadik állást, és továbbra is ellenzed, hogy visszamenjen az előzőhöz, akkor marad az apuka gyesen variáció.
2015. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
19%

Csak nehogy pár év múlva kiírj egy kérdést, hogy a férjed szívrohamot kapott a stresszes munkahelye miatt, mit csinálj a két gyerekkel.


Hülye, önző nőszemély vagy.


Ha eddig is megéltetek a kevesebb fizetésből, akkor? Az egészsége tán csak fontosabb, ha szereted. Ugye?

2015. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

ha fele pénzért dolgozik akkor attol lesz idegbajos

ha te lebabázol és a te fizud kiesik a költrsaégek meg nönek te is idegbajos lesz és szét is mentek

amíg a gyerek téma nem fut ki addig itt kell kibirnija

2015. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Az én munkahelyem sokkal stresszesebb, ráadásul én túlórázom is sokat, ő soha. Én is szeretnék mást, könnyebbet dolgozni, de nem hagyom ott, mert kell a pénz. Sajnos ilyen világban élünk, ha az ember viszonylag jól akar élni akkor gürcölnie kell.

Szerintem is az lenne az idális, ha mindketten szeretnénk a munkánkat, csak 8 órát dolgoznánk és csak délelőtt, stressz nélkül, és közben jól is keresnénk, de ez sajnos nem adatik meg mindenkinek.

Nem tartom magam ettől se hülyének, sem önzőnek. Ha én itthon mereszteném, míg ő dolgozik, akkor az lennék, de legalább annyit dolgozom én is, ha nem többet, csak nem délután.

2015. ápr. 12. 20:20
 26/38 anonim ***** válasza:
56%

Na jó, akkor mondd már el, kérlek, mi a kérdésed?

Tényleg nem bántásként, de akárki akármit ír, el van döntve, hogy a férjednek maradnia kell ezen a munkahelyen, legalábbis, ha rajtad múlik.

Akkor miért kérdezed, mit tanácsolj? :)


Igen, rámehet a férjed egészsége erre a munkára és a kapcsolatotok is. De ha visszamegy a régihez, te fogod agyonszekálni, akkor meg arra mehet rá.

2015. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Én lennék a legboldogabb, ha találna másikat, mert utálok munka után az üres házba hazajönni, meg egész hétvégén egyedül lenni itthon, nekem sem jó. Nem az ellen vagyok, hogy ezt hagyja ott, hanem hogy esetleg ne most, pár hónap múlva és addig keressen mást, ne a régi helyére menjen vissza, mert az nem méltó hozzá, keveset keres, nincs fejlődési, előrelépési lehetőség, nincs motiváció, csak egy egyszerű láblógatós, lazsálós meló, aminél ő sokkal többre képes.

De úgy látom, hogy a legtöbben más véleményen vannak, mondjuk arra kíváncsi lennék, ha a ti férjetek akarná otthagyni a jól fizető munkahelyét, mikor ti is kigürizitek a lelketeket, 2 munkával, hogy tudjatok félretenni, akkoris ilyen bőszen támogatnátok-e.

Mindenesetre, köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 12. 20:41
 28/38 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem az lenne a legjobb, ha visszamenne a régi munkahelyére, s közben új állást is keresgetne délutánonként. Legalább addig is lenne ideje regenerálódni a ,,láblógatós" munka közben. Ha még az övénél is stresszesebb munkahelyed van, akkor neked sem ártana a váltás. Teljesen ki fogjátok magatokat zsigerelni, s az ötvenes éveitekre már életunt, motiváció nélküli depressziós emberekké is válhattok.


Fontos dolog a pénz, de soha nem szabad az egészség rovására mennie a túlzott munkának, márpedig amit eddig írtál, azokból eléggé úgy tűnik, hogy mindkettőtöket túlhajszolnak, nem is kicsit.

2015. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Bence_ ***** válasza:
Ebbe a kapcsolatba ki tesz bele többet?
2015. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Igen, az biztos, hogy mindketten túlhajszoljuk magunkat, ami nem jó, de én azt mondtam, hogy amíg nincs gyerek, addig gürizzünk, gyüjtsünk, utána vegyük lazábban, hogy több idő és energia jusson a gyerekre. Én is túlhajszolom magam, ez tény, de már megsozktam, egyetem alatt is dolgoztam hétvégenként, éjszakánként, hogy tudjak félretenni, saját lábra állni, ezt szoktam meg, a szüleim is szorgalmas, dolgos emberek, mindig sokat dolgoztak, erre neveltek. Lehet, hogy nem ártana visszavenni tényleg, hisz nem minden a pénz.


Amúgy a kapcsolatunk nagyon jó, nagyon szeretjük egymást és nagyon erős köztünk a kötelék, ezért is szenvedjük meg mindketten, hogy keveset vagyunk együtt. Ő is sokszor mondja, hogy főképp az a legrosszabb az egészben, hogy kevesebbet találkozunk. De mindig úgy gondoltam, hogy most ennek van itt az ideje, vettünk lakást, autót, most összespórolunk egy nagyobb összeget a babaprojektre, aztán lehet lazulósabbra venni.

2015. ápr. 12. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!