Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Menni vagy nem menni? Szerinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menni vagy nem menni? Szerintetek?

Figyelt kérdés

26 éves leszek lassan és egy ideje fontolóra vettem,hogy lehet,hogy jó lenne pár évet külföldön dolgozni. Idén nyáron volt az esküvőnk,a férjem 27 éves lesz,viszonylag mondhatni jól keres a korához képest. Én diplomás vagyok,de alig 100 ezer Ft felett keresek. Kettőnk jövedelme kb havi szinten nettó 280 ezer Ft. Albérletet tartunk fenn,ami havonta 90-100 ezer Ft mindennel együtt. Sajnos alig tudunk valamit félretenni,mindig van valami hirtelen kiadás,amire nem számítunk,meg ugye néha szórakozni is kell.

A végzettségemből kifolyólag sajnos ilyen keveset keresek,míg a férjemnek nincsen diplomája,csak okj-ja mégis jóval többet keres,mint én.

Az a baj,hogy én itthon nem látok arra lehetőséget,hogy pár év alatt összespóroljuk egy lakás árát,hiszen van olyan hónap,mikor kb semmit sem tudunk félretenni,pedig még pl. autót sem tartunk fent.

Megmondom őszintén én annyira kilátástalannak látok itthon mindent,nincs kedvem diplomával havi 100-at keresni. Persze a párom elvan a mostani munkahelyén és nki be is jött ez,de mégis a kettőnk fizetéséből fenn tudjuk magunkat tartani,de arra nem elég,hogy viszonylag "gyorsan" vegyünk belőle lakást.

Már többször beszéltem a férjemmel erről,de rajta nagyon úgy tűnik,hogy nem akar kimenni. Igazából nem tudom miért,mert Ő is jóval többet kereshetne kint és én is és havi szinten többet tudnánk félretenni,ami nem lenen mindegy. Ha szóba kerül mindig kitalál valamit,hogy csak miért ne kelljen kimenni,de nem értem miért. Nem szeretnék letelepedni vagy ilyesmi,csak 2-3 évre gondoltam,amíg gyűjtögetnénk a lakásra,aztán felőlem haza jöhetünk. Csak amit kinn 2-3 év alatt félretesszük,azt kb. itthon csak 4-5-6 év alatt.

Mivel úgyis szeretnénk várni a babával,így most lenne célszerű kimenni. A férjem anyukája csak azt mondta erre,hogy Ő mindenképpen kimenne a helyünkben,főleg úgy,hogy a babával még várnánk úgyis,meg azt mondta még,hogy a fia nem akarja most feladni ezt a fene nagy kényelmet azért,hogy kimenjen külföldre és sajnos én is ezt érzem. Pedig a férjem is "szereti" a pénzt,szeret utazgatni,a szép autókat,akkor nem értem ez miért nem motiválja,hogy kimenjünk és megteremtsük magunknak. Az a baj,hogy Ő is csak az a tipikus álmodozó fajta,de tenni nem tesz az álmai megvalósításáért.

Meg azt várja,hogy feljebb kerüljön a mostani munkahelyén,ami rendben is van,de mivel nincsen diplomája és már a jobb pozíciókban azt kérik,így nem látok arra sok esélyt,hogy pl. vezető legyen vagy akármi más. Szóval szerintem ha erre vár,akkor nagy pofára esés lehet belőle és anyukája is egyet ért ezzel.


Ti mit gondoltok erről?

Mit tennétek?

Nem értem Őt,hogy 2-3 évbe miért halna bele?

Mikor az a jövőnk szempontjából lenne fontos...


2014. dec. 16. 19:21
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Igen,nagyon nehéz ebben kompromisszumra törekedni.

Mert oké,hogy itthon maradunk,de itt is mindkettőnknek ugyanúgy kellene magunkat képezni,mert szerintem az Ő okj-ja kevés lesz hosszú távon,az én diplomám ahogy írtam semmit nem ér itthon. Nehéz ügy. Hát nekem eddig van Fundamentám,neki is most szeretnénk kötni,hátha ezzel is előrébb leszünk egy picit.

Amúgy már pályáztam a cégéhez,de nem jutottam be.

Nem zavarna,ha ennyiből élnénk,ha már meglenne e közös otthonunk,mert most az elkövetkező pár év nehéz lesz az biztos,amíg megteremtjük azt ami kell.

Amúgy a Férjem nagyon ért a számítógépekhez,az irodában is azzal dolgozik és szereti. Mondtam neki,ha érdekli az IT akkor miért nem csinálja meg levelezőn,de azt meg nem akarja. Mert ha kompromisszum,akkor itthon maradunk,én tanulok nyelvet/nyelveket,Ő meg mehetne IT-t tanulni,de annak sem jár utána,pedig ez meg érdekli.

Nem tudom,hogy Őt mi motiválhatná jobban. Engem az,hogy legyen saját házunk,autónk,gyerekünk és tudjunk néha néha utazgatni,ami amúgy szerintem nem nagy elvárás,de itthon nem könnyű ezt sem megteremteni.:(


Szerinted mit tegyünk?

Te mit tanácsolsz ebben a helyzetben,ha itthon maradunk?

2014. dec. 17. 11:55
 22/23 anonim ***** válasza:

Leírtam már.) Képezd magad át te. Arról írsz, hogy a férjed miért nem keres többet, miközben neked nem felel meg az anyagi helyzetetek, ő jól érzi magát így, akkor miért nem te képezed át magad?:)

Én azt csinálnám, hogy megnézném, hogy milyen állásajánlatok vannak, és azokkal milyen színvonalú fizetést lehet elérni. Megbeszélném a férjemmel, hogy zavarná-e, ha én többet keresnék, mint ő, és mit szólna ahhoz, hogy átképezném magam, hogy több legyen a fizetésünk, és előbb 1-ről a 2-re jussunk.

Akkor átképezném magam, de mint írtam, ezt már el lehet kezdeni előbb is. Ott van az internet, csak arról nem tud ma már tanulni az ember, amiről nem akar. Az IT azért jó terület, mert rengetegféle munka van, és ezeknek egy jó részét meg lehet önerőből tanulni, ráadásul hiányszakma is van közöttük rendesen, és bármelyik munkát végezheti nő is. Soknál rugalmasak, és lehet részbeni otthoni munkavégzést kérni, ami nem hátrány, ha majd gyereket akartok.


Egyik ismerősünknek már volt szakmája, családja miatt hitele, és munkája, amit muszáj volt végeznie, mert rossz volt nagyon az anyagi helyzetük. Munka mellett levelezőn befizette magát az egyetemre (a maradék ksi spórolt pénzét erre költötte), és az egyetem 3. féléve alatt már felvették teljes állásba egy multihoz, ahol most tök jól keres. Így is lehet csinálni.


Én nem várnék a helyedben a férjemre ebben, viszont persze mindenképpen megbeszélném vele, hogy én többet szeretnék, ezért ezt és ezt szeretném tenni. Ismerem a büfészakos diplomások helyzetét, nekem is ilyen van:) Én egy két hónapos gyorstalpalón képeztem át magam, mellette minden este gyakorltam, olcsón vállaltam munkákat, hogy legyen több gyakorlatom, a tudásom legnagyobb részét netről szedtem fel, gyakornoki munkával kezdtem, de már van rendes állásom.


Javaslok neked is valami hasonlót. 300 nettót egy IT-s hiányszakmával, pár év tapasztalattal nem nehéz megkeresni, és ennél többet sem lehetetlen. Azért havi 480 nettó már nem kevés, abból már ki lehet fizetni egy normálisabb törlesztőt, ami nem 20 éves, és nyaralni isel lehet belőle menni.

2014. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Bocs,de igazából úgy néz ki,a kérdező már rég döntött,csak még nem sikerült a férjet rámotiválni.

Szerintem,a néhány millió Ft.elég lenne lakáshitel kapásához,és akkor a lakásra -albérletre- adott pénz nem a levegőbe menne.

Nehéz a férj helyzete;feleség is,anya is ellene.

2014. dec. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!