Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Menni vagy nem menni? Szerinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menni vagy nem menni? Szerintetek?

Figyelt kérdés

26 éves leszek lassan és egy ideje fontolóra vettem,hogy lehet,hogy jó lenne pár évet külföldön dolgozni. Idén nyáron volt az esküvőnk,a férjem 27 éves lesz,viszonylag mondhatni jól keres a korához képest. Én diplomás vagyok,de alig 100 ezer Ft felett keresek. Kettőnk jövedelme kb havi szinten nettó 280 ezer Ft. Albérletet tartunk fenn,ami havonta 90-100 ezer Ft mindennel együtt. Sajnos alig tudunk valamit félretenni,mindig van valami hirtelen kiadás,amire nem számítunk,meg ugye néha szórakozni is kell.

A végzettségemből kifolyólag sajnos ilyen keveset keresek,míg a férjemnek nincsen diplomája,csak okj-ja mégis jóval többet keres,mint én.

Az a baj,hogy én itthon nem látok arra lehetőséget,hogy pár év alatt összespóroljuk egy lakás árát,hiszen van olyan hónap,mikor kb semmit sem tudunk félretenni,pedig még pl. autót sem tartunk fent.

Megmondom őszintén én annyira kilátástalannak látok itthon mindent,nincs kedvem diplomával havi 100-at keresni. Persze a párom elvan a mostani munkahelyén és nki be is jött ez,de mégis a kettőnk fizetéséből fenn tudjuk magunkat tartani,de arra nem elég,hogy viszonylag "gyorsan" vegyünk belőle lakást.

Már többször beszéltem a férjemmel erről,de rajta nagyon úgy tűnik,hogy nem akar kimenni. Igazából nem tudom miért,mert Ő is jóval többet kereshetne kint és én is és havi szinten többet tudnánk félretenni,ami nem lenen mindegy. Ha szóba kerül mindig kitalál valamit,hogy csak miért ne kelljen kimenni,de nem értem miért. Nem szeretnék letelepedni vagy ilyesmi,csak 2-3 évre gondoltam,amíg gyűjtögetnénk a lakásra,aztán felőlem haza jöhetünk. Csak amit kinn 2-3 év alatt félretesszük,azt kb. itthon csak 4-5-6 év alatt.

Mivel úgyis szeretnénk várni a babával,így most lenne célszerű kimenni. A férjem anyukája csak azt mondta erre,hogy Ő mindenképpen kimenne a helyünkben,főleg úgy,hogy a babával még várnánk úgyis,meg azt mondta még,hogy a fia nem akarja most feladni ezt a fene nagy kényelmet azért,hogy kimenjen külföldre és sajnos én is ezt érzem. Pedig a férjem is "szereti" a pénzt,szeret utazgatni,a szép autókat,akkor nem értem ez miért nem motiválja,hogy kimenjünk és megteremtsük magunknak. Az a baj,hogy Ő is csak az a tipikus álmodozó fajta,de tenni nem tesz az álmai megvalósításáért.

Meg azt várja,hogy feljebb kerüljön a mostani munkahelyén,ami rendben is van,de mivel nincsen diplomája és már a jobb pozíciókban azt kérik,így nem látok arra sok esélyt,hogy pl. vezető legyen vagy akármi más. Szóval szerintem ha erre vár,akkor nagy pofára esés lehet belőle és anyukája is egyet ért ezzel.


Ti mit gondoltok erről?

Mit tennétek?

Nem értem Őt,hogy 2-3 évbe miért halna bele?

Mikor az a jövőnk szempontjából lenne fontos...


2014. dec. 16. 19:21
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy próbálok valami kompromisszumra törekedni ezzel a kapcsolatban,hogy mindkettőnknek jó legyen,de tudom,hogy ezzel mindketten sokkal jobban járnánk.

A másik meg az,hogy 3 éve dolgozik,de a fizetése neki sem emelkedett,holott azóta minden jóval drágább.

Szóval nem tudom,mindenesetre nagyon nehéz.:(

2014. dec. 16. 19:27
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

de ez most csak álmodozás, vagy beszéltek is mindketten felsőfokon idegen nyelvet, nyelveket, hogy értelmes munkát végezhessetek?

képesek vagytok-e mindketten arra, hogy emberhez méltó munkát találjatok külföldön, vagy csak reménykedsz, hogy minden munkaadó rátok vár?

2014. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos az ő indítéka bármi lehet.

Amit pedig én gondolok, vagyis inkább tudom, hogy SENKI NEM JÖN HAZA. Barátok, ismerősök, rokonok vannak kint külföldön: Luxemburg, Írország, Anglia, Olaszország, Németország. Egyikük sem tervezi, hogy haza költözne. Kint vállaltak már sokan gyereket is. Ha hazajönnétek, miután megvan a lakásra, házra való, akkor az lenne a gond, hogy gyereket akartok, de egy keresős családdal csak haldokolni lehet itthon. Mennétek is vissza.


Én is szeretnék elmenni innen bárhová, de a férjem nem akar, mert ő itthon van, itt akar élni, magyarul akar beszélni. Ez az ő otthona.

2014. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Van jó pár ismerősünk kint pl. Ausztriában is és csak angol nyelvet beszélnek és így is netto 300 valamennyit keresnek.

Ráadásul valami szállodára gondoltam,mert sok helyen adnak szállást és ételt is,így a fizetésünk megmaradna.

2014. dec. 16. 19:31
 5/23 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy a férjem angolul és németül is beszél,de németből már azért felejtett,de megvan a középfokú nyelvvizsgája,csak gyakorolnia kellene.
2014. dec. 16. 19:33
 6/23 A kérdező kommentje:
Nekem csak szakmai angol nyelvvizsgám van.
2014. dec. 16. 19:33
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
hm én most másodszorra élek külföldön, és másodszorra is haza akarok menni. szóval nem igaz, hogy senki sem megy haza.
2014. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Meg félreértés ne essen,nem azt mondom,hogy ott könnyebb lenne,mert mindenhol dolgozni kell ugyanúgy,csak annyi,hogy valószínűleg többet tudnánk félretenni,mint most és nekem az már megérné.

Most is vendéglátásban dolgozom,tehát nekem nem lenne probléma ott is azt csinálni csak nem mindegy,hogy nettó 100-ért vagy 300-ért.

2014. dec. 16. 19:36
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

7-es! Miért akarsz hazajönni?


Rokon külföldön 8 osztállyal annyit keres, hogy a barátnőjével egzotikus helyekre járnak nyaralni, van betegszabijuk, évente hazalátogatnak, nagyon szuper helyen élnek.

Mi itthon egy lukban élünk, nem lehetünk betegek, nem vagyunk bejelentve, és belepusztulunk a munkába fizikailag.

2014. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

azért akarok hazamenni, mert én otthon pl. jobb munkahelyet tudok találni. jól érzem magam otthon, jobb az eü. ellátás, jobb az időjárás, otthon van a család, stb.

nem mindenki él nyomorban otthon, én sokat tanultam, meg tudok állni a lábamon. viszont van bennem egy kalandvágy, sosem pénzért mentem külföldre, egyszerűen szeretek néha elmenni egy időre.

2014. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!