Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek felfújom a dolgot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk házasok van egy 8 hónapos babánk. A férjem heti 5 napot dolgozik van, hogy 8-tól délig de olyan is, hogy 14:30-ig. Szellemileg eléggé lefárasztja a munka. Nagyon jól keres én pedig GYED-et kapok nem is keveset. Mivel vidéken lakunk korán kel (5:00-kor) de max délután 4-re itthon van. Nekem 1 óra a falu belvárosába a séta csak oda vissza szintén. Busz jár de mivel a gyerek és a babakocsi együtt 22 kg nem bírom el ráadásul a babalocsi elég széles is nem bírom felcipelni. Múltkor se tudtam felszállni, mert senki se segített azóta meg se próbálom. Mindenki rajtam röhögött. A kengurut próbáltuk de a baba nem marad meg benne. Ráadásul a férjem nem akarja, hogy ebbe a hidegben kivigyem a babát csak ha vele vagyok autóval. Busszal jár dolgozni. A kocsi itthon áll. Mondtam, hogy letenném a jogsit, mert így egyedül vagyok senkit se ismerek és a veszélyeztetett terhességem alatt is 8 hónapot feküdtem 5 hetet kórházban voltam. Ő erre mondta, hogy hisztizem és az gáz ha a nő vezet pláne, hogy ő fáradt és nem akarja, hogy hazajön én meg elmegyek tanulni. Ugyan ezért nem szeretné ha lenne még egy szakmám. A szülők nagyon messze laknak sajnos nem tudnak segíteni. Szerintetek tényleg én reagálom túl és akkora baj, hogy tanulni szeretnék meg néha elmenni a barátnőimmel valahova? Mert szerinte igen és nélküle ne menjek. A baba előtt nem volt ilyen.
2014. dec. 1. 10:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja,most olvastam, hogy az állás még megvan, csak 4 órában nem vennének vissza, 8 órában nem nem lehet bajárni úgy, hogy oviba viszed a kicsit és busszal mész munkába.


Hát akkor kérdés eldöntve: ha nem lesz jogsi 2 év 4 hónapon belül, akkor taxival jársz dolgozni.

Na, erre megnézném, milyen képet vágna a férjed!

2014. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a férjed egyszerűen nem akarja,hogy bármiféle módon kicsit is "függetlenebb" legyél. Jól írta,aki madárkához hasonlított ..


Semmi gond,ha el akarsz járni,de csak vele . Tanulni ne tanulj ,egy nőnek otthon a helye ,nehogy képzettebb legyél mint ő,ne adj isten több pénzt is keress majd.


A következő "kérése" feléd,lefogadom,hogy az lesz,hogy ne menj vissza dolgozni .

2014. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) a taxis megoldás tetszik :-P. Erre szerintem kapna :-) nagyon hasznosak. A férjem lassan itthon lesz meg is mutatom neki.
2014. dec. 1. 13:30
 24/36 anonim ***** válasza:
45%

Hogy lehet elfáradni 4-6 órai munkában?? Úristen!!

Én 10-12 óraiban sem engedem meg magamnak ezt a luxust.

2014. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
74%

Mindent leírtak előttem, nem ismétlem meg, de egy dolog azért nekem is szemet szúrt...


Diák vagyok, napi 8 órában dolgozok, szoftver fejlesztő vagyok, mellette pedig a BME-re járok, nemsokára szakdoga. Azért tudom ezt csinálni, mert már csak pár tárgyam van, így belefér, hogy néha eljövök munkból zh-t írni, vagy vizsgázni..


Na ez lefáraszt... De napi 4-6 óra munka?! El nem tudom képzelni, hogy mégis mit dolgozhat a férjed, amiben ő ennyire nagyon lefárad. Egyébként állítom, hogy csak hiszti a részéről.

2014. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
73%
Ès ha napközben baj van a babával akkor te jogsi nélkül mit csinálsz? Hívod a férjed, h vigyen kórházba és vársz? Nálunk amint szóba került, h babát vállalunk én azonnal kocsit vettem és elkezdtem vezetni, pedig mi budapestiek vagyunk. És kellett már párom munkaidejében kórházba vinni a picurt (csak vérvételre). Nagyon fura férjed hozzáállása.
2014. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
88%

A férjed teljesen ki akar sajátítani. Semmi önállóságod nincs. Miért ne mehetnél egyedül bevásárolni? A kocsi otthon áll, és hagyja hogy a gyerekkel és a babakocsival buszra szállj? Az lenne a normális, ha ő küldene jogsit szerezni, hogy megkönnyítse a dolgodat. Ehelyett még kisebb babakocsit sem akar, amikor szerintem lövése sincs róla, mekkora kínlódás egy nagy babakocsival buszozni.

Szerintem nem halna bele abba a pár órába sem, amikor te suliba mennél. Ennyire nehezére esik foglalkozni kicsit a gyerekkel? És azt, hogy ha szombaton lenne akkor mehetnél, szerintem csak azért mondta, mert tudta, hogy ami téged érdekel, az szombaton nincs. Ha lenne, akkor már a szombati sulival is baja lenne. Ne hagyd, hogy ennyire korlátozzon mindenben. A házasság normális esetben 2 egyenrangú fél kapcsolata, mindent meg lehet beszélni, megoldani, a házastársak segítik egymást mindenben. Hát nálatok nem ez a helyzet. Más férj örülne, ha a felesége tanulni szeretne, előrébb jutni az életben.


Szerintetek tényleg én reagálom túl és akkora baj, hogy tanulni szeretnék meg néha elmenni a barátnőimmel valahova? Mert szerinte igen és nélküle ne menjek.--- Miért ne mehetnél nélküle? Össze vagytok nőve? Neki vannak barátai? Szokott velük eljárkálni?

2014. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
46%

Uralkodik feletted, mert olyan os.oba vagy, hogy hagyod neki.


Mi az, hogy nem ENGED szakmát csinálni? Ki ő neked, az apád? Nekem ilyeneket mondana a férjem, pillanatok alatt összecsomagolnám a gyerekeket és lépnék. Majd, ha észhez tér, visszajövök, de így kizárt.


Azért nem akarja, hogy jogsid legyen, mert úgy elmehetnél ide-oda, szakma szintúgy. Így meg hozzá vagy láncolva.


De, ha neked ez jó - márpedig jó, mert még vele vagy -, akkor miért hisztizel?

2014. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Megmutattam a férjemnek a válaszokat az volt a válasza, hogy nem érdekli mit gondolnak mások és megsértődött mikor elmondtam a véleményem. Azóta nem szól hozzám.

Kedves Utolsó! Ő nem akar elmenni amikor kórházban voltam elküldtem osztálytalálkozóra s februártól egy tanfolyamra fog járni, mert szeretné. Mondtam neki, hogy én hagyom de ő mondta, hogy nekem a gyerek a munkám ne járkáljak. Amúgy tanár szóval a gyerekek fegyelmezése meg ilyenek fárasztják ki. Ma is 2-re itthon volt.

2014. dec. 1. 17:21
 30/36 anonim ***** válasza:
Jesszus tanár és így elfárad.. Üzenem neki, anyám is tanár, ráadásul olyan suliban, ahol a gyerekek nagy része hátrányos helyzetű. Úgy éltünk, hogy munka után jött értem a suliba, foglalkozott velem, gondozott egy iszonyat nagy kertet, ásott, kapált, minden, voltak disznók, tyúkok, nyulak, még körülöttük is minden munkát megcsinált, szinte egyedül, mert apám az építőiparban nagyon sokat dolgozott. Ezeket a dolgokat előre kellett volna tisztázni, hogy hogyan képzeli majd a közös életetek gyerek mellett. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy amíg az én gyerekem nem érte el a két éves kort, addig én is leginkább neki szenteltem magam, de a férjed hozzá állása akkor is gáz. Mert én olyan helyen élek, ahol nagyon jól lehet közlekedni, de az agglomerációan szinte alap a jogosítvány. És az is alap lenne, hogy egy napi 4-6 órát dolgozó ember segítsen.
2014. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!