Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek felfújom a dolgot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk házasok van egy 8 hónapos babánk. A férjem heti 5 napot dolgozik van, hogy 8-tól délig de olyan is, hogy 14:30-ig. Szellemileg eléggé lefárasztja a munka. Nagyon jól keres én pedig GYED-et kapok nem is keveset. Mivel vidéken lakunk korán kel (5:00-kor) de max délután 4-re itthon van. Nekem 1 óra a falu belvárosába a séta csak oda vissza szintén. Busz jár de mivel a gyerek és a babakocsi együtt 22 kg nem bírom el ráadásul a babalocsi elég széles is nem bírom felcipelni. Múltkor se tudtam felszállni, mert senki se segített azóta meg se próbálom. Mindenki rajtam röhögött. A kengurut próbáltuk de a baba nem marad meg benne. Ráadásul a férjem nem akarja, hogy ebbe a hidegben kivigyem a babát csak ha vele vagyok autóval. Busszal jár dolgozni. A kocsi itthon áll. Mondtam, hogy letenném a jogsit, mert így egyedül vagyok senkit se ismerek és a veszélyeztetett terhességem alatt is 8 hónapot feküdtem 5 hetet kórházban voltam. Ő erre mondta, hogy hisztizem és az gáz ha a nő vezet pláne, hogy ő fáradt és nem akarja, hogy hazajön én meg elmegyek tanulni. Ugyan ezért nem szeretné ha lenne még egy szakmám. A szülők nagyon messze laknak sajnos nem tudnak segíteni. Szerintetek tényleg én reagálom túl és akkora baj, hogy tanulni szeretnék meg néha elmenni a barátnőimmel valahova? Mert szerinte igen és nélküle ne menjek. A baba előtt nem volt ilyen.
2014. dec. 1. 10:13
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!

Látom neked jó így ahogy van és nem is igazán akarsz szabadulni a kalitkádból. Ez onnan látszik, hogy véded a férjed.

Nincs ezzel semmi baj, van akinek jó így, sőt igényli, hogy biztonságban legyen és megmondják neki mit tehet és mit nem.

Kicsit lázadozol most, de olyan szerényen, hogy nem lehet komolyan venni.

Szóval csak fogadd el a helyzeted, ahogy eddig is. Neked erre van szükséged!

2014. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
94%

1. A babát minden tivábbi nélkül ki lehet vinni, semmi baja sem lesz, legfeljebb nem lesz állandoan megfázva.


2. Az 1 órás séta nem lenne baj, a picinek is meg neked is jót tenne, mint mozgás.


3. Viszont ha van autó, akkor mindenképpen kellene neked (is) egy jogosítvány, mert egyrészt ma már ennek alpadolognak kellene lennie, másrészt nagyobb bevásárlásokat mindenképpen meg tudnád csinálni.


4. Ne hallgass a férjedre, hanem állj ki magadért, mert az ilyen megjegyzések, hogy "gáz, ha egy nö vezet" igencsak rosszat jelentenek, ha hagyod, akkor teljesen el fog nyomni.


5. Azt meg végkép ne engedd, hogy még barátnökkel se találkozzhass a férjed nélkül, illetve hogy ne lehessen szakmád.


6. A szakma-témában megemlíthetnéd, hogy jelenleg teljes mértékben függö vagy töle anyagilag és ez nem egészséges dolog. Mert mégha meg is vagytok egymással, érheti öt baleset (nem kívánom, de elöfordul elég gyakran), és nem tud dolgozni, akkor éhenhaltok, mert nem akarja, hoyg neked legyen saját jövedelmed?


7. Szerintem itt sokkal nagyobb a gond, mint egy egyszerü jögsöítvány vagy tanulás - egyértelmüen azt akarja, hogy semmi önállóságod se legyen, ezt pedig ne hagyd.

2014. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
20%
Magácska választotta. Nem értem a reklamációt. Nem próbálta ki talán?
2014. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

"Már beszéltem vele erről a válasz mindig az, hogy ő dolgozik nem akar arra hazajönni, hogy elmegyek."


MIÉRT? Te meg egész nap úgy vagy otthon, hogy nélküle egyedül a babával!!!


"A babával egyedül is elvan ha pl körmöshöz megyek nagyon jól kijönnek. Csak szerinte nem használnám ki a jogsit meg minek mennék egyedül vásárolni."


Egyszerüen nem akarja, hogy önálló lehess. A jogosítványt böven kihasználnád, attól kezdve, hoyg a gyerek óvodás/iskolás, rengetegszer kell ide-oda vinni, ami kocsival egyszerü! A bevásárlást is könnyebb nem csúcsidöben vagy hétvégén intézni, és erre böven képes vagy egyedül is. (csak akkor nem tud kontrollálni)


"Ha meg mondom neki, hogy vegyünk kisebb babakocsit az a válasz, hogy ez a legkényelmesebb a gyereknek és nem akar másikat."


Akkor megmondod neki, hogy járjon ö ezzel a kocsival buszonm, neked a kisebb a megfelelö - és egysezrüen a megke´rdezése nélkül vegyél egyet.


"A suliba csak úgy menne bele, hogy szombatonként de abba ami engem érdekel olyat nem találok."


Ne kérj engedélyt, hanem jelentkezz olyanra, ami érdekel, nehogy már ennyire bezárasd magad.


"Ráadásul ha a baba ovis lesz csak 4 órás munka jöhet szóba, mert ritkán jár busz Pestre és máshogy nem tudnám megoldani így a jelenlegi munkahelyem kilőve."


Miért csak négy órás? Meg sokkal egyszerübb lenne autóval bejárni, akkor nem függsz a busztól - ami márcsak aezért is jó, mert ha megbetegszik a pici, akkor el kell hozni az óvodából és nem több óra múlva, amikor éppen jár busz.


ÁLLJ A SARKADRA és semmi esetre se hagyd magad ennyire bezárni.

2014. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

"Feribátyátok nevű felhasználó válasza:


Magácska választotta. Nem értem a reklamációt. Nem próbálta ki talán?"


Elolvastad az utolsó mondatot? Mert szerintem nem, vagy nem vagy képes felfogni az értelmét!!!!!

2014. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megfogadom és megmutatom a férjemnek lehet, hogy ha látja kívülállók véleményét belátja. További szép napot. :-)
2014. dec. 1. 11:39
 17/36 anonim ***** válasza:
Öszödi Ferenc, bocsánat "Feribátyátok" véleményével nem értek egyet.
2014. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
16%

"5 éve vagyunk házasok van egy 8 hónapos babánk"


Elolvastam biz' én. Ezért is nem értem, hogy alapvető dolgokat miért nem lehetett megbeszélni gyerekvállalás előtt.

2014. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Átbeszéltük természetesen de úgy terveztük, hogy a terhességem alatt is eltudok járni aztán pedig egyszer én megyek fel egyszer barátnőm jön. Illetve, hogy a babakocsi felfér a buszra. Ennek az lett a vége, hogy a terhességem alatt epilepsziarohamot kaptam így szigorú ágynyugalomra intettek. A barátnőim így elpártoltak tőlem, mert sehova se mehettem ők meg nem voltak hajlandóak lejönni. A mostani barátnőmnek is babája van így ez nem mindig megoldható. A férjem pedig nehezményezi, hogy miért mindig én menjek. Jogsira nem vágytam de a baba mellett/miatt már igen. S arra se számoltunk, hogy a munkahelyem nem hajlandó 4 órába megtartani. Előtte megkérdeztem akkor azt mondták semmi akadálya de így nem léptetnek elő, mert amúgy is szülni akarok. Aztán nem tetszett nekik, hogy a terhesség alatt nem tudtam bejárni és mondták, hogy 4 órába nem fog menni.
2014. dec. 1. 12:21
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Férfiként azt megértem, ha a kocsit félti tőled, de ez akkor sem megoldás. Igenis meg kell tanulnod vezetni, mert a jó ég tudja, hol, hogyan lesz állásod, hova fog a gyerek iskolába járni. Ha mindkét fél ingázik, akkor igenis mindkettőnek kell a jogosítvány! Ha valamelyik fél autóval jár dolgozni, akkor pedig két autó is kell!


Amúgy szerintem azzal szorítsd sarokba a férjedet, hogy megmondod neki: vagy jogsit szerzel, vagy taxival mész, amikor nem tudsz busszal menni (pl. mert a babakocsit nem tudod fölrakni a buszra).

2014. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!