Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire aljas dolog egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire aljas dolog egy házasságban titokban védekezni? Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Hogy ne essek teherbe.

26 éves vagyok, a férjem 28. 2 éve házasodtunk össze, 4 éve vagyunk együtt. 1 éve döntöttünk úgy a férjemmel, hogy jöhetne az első gyerek, de én mostanában elkezdtem nagyon félni a dologtól. Kértem a férjemet, hogy várjunk még 3-4 évet, de nem vett komolyan, csak kinevetett. Nagyon félek, hogy milyen hatással lenne a kapcsolatunkra a gyerekvállalás. Egyre inkább úgy érzem, hogy korai 2 éves házasságra babát vállalni. Nem szeretném úgy végezni mint többen az ismerősi körömben. Rövid házasságba 1-2 évre vállaltak gyereket hárman is, és mindegyik válással végződött 1 éven belül.


Ti nem féltetek a gyerekvállalástól? Hány év után terveztétek? Végül mikor jött össze?


2014. nov. 29. 01:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%
Csak annyit írj le, mi változna 3 év alatt?
2014. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
A férjemet 2,5 éve ismertem meg. Szerelem volt első látásra, rá két hónapra össze is költöztünk. Nagyon összhangban vagyunk, így megkérte a kezem, és az akkori nyáron, mikor én 22 éves voltam, pont a szülinapom lett a házasság ideje. Kiderült nem csak ketten vagyunk, megbeszéltük, hogy nem védekezünk ha jönni akar, hát tárt karokkal várjuk. Most másfél éves a kisfiam, a kedvesem meg teljes mértékben segít mindenben. Nem szabad a negativ dolgokat észrevenni, ha én is így tettem volna, se gyermekem, se férjem! Baráti körben van elrettentő példa.. 6 éve együtt vannak, a pasi mindent csinál, csajozik, bulizik stb. A barátnője meg egész nap főz, takarít, dolgozik. Sehova se jár, mert olyankor durva dolgokat vág a fejéhez a srác.. De a nő tűri rendületlen, pedig már ő is babázna.. De hát szereti! Őszíntén beszélj a férjeddel, semmi sumákolás, mert egy nagy lavinát indíthat el, ha hazudunk a másik felünknek. Mi is vitatkozunk néha, ha nekem valami rossz, én elmondom neki, ő is elmondja nekem. De ilyen dolgokröl még nem kellett leülni beszélgetni, csak az én hülyeségeim miatt. Légy őszinte, tiszta szívből kívánom neked, Kedves Kérdező, hogy tudjatok nyugodt hangnemben, fontos dolgokról beszélgetni, hogy megtaláljátok a megoldás kulcsát!
2014. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
53%

A félelmed normális, sok nő retteg az egésztől (meg pasi). Hiszen tök új élethelyzet, a kapcsolatotok is változik, minden borul, egy csomó felelősségetek lesz, stb.


De az nem helyes, hogy titokban akarsz védekezni - mellesleg az sem, hogy ő kinevet téged. Üljetek le beszélgetni, mert így csak bukhattok.

Vagy válás, vagy rád kényszerít valamit, amit nem akarsz, vagy együtt maradtok, de a bizalom megtört...

2014. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 gusztibacsiak válasza:
100%
Ha egy párkapcsolat tönkre megy, az soha nem a gyerek miatt történik. Sokkal inkább a megváltozott körülmények. Az a baj hogy az emberek baromira felnöttnek érzik magukat ahoz, hogy összehozzanak egy gyereket, de eszükbe sem jut, mennyire gyerekek ha a gyerekük életéről, jövőjéről van szó. Kár hogy mindig a gyerekek isszák meg a levét.
2014. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
56%

Mindketten hibáztatok.

Te azért, mert becsapod a férjed, a férjed azért, mert nem vesz komolyan, kinevet, nem hajlandó leülni, megbeszélni.

Nulla köztetek a kommunikáció, a megértés, a tolerancia, a segítőkészség egymás iránt.

Ha nem akarjátok, hogy tönkremenjen a házasságod, vagy boldogtalanul, magányosan éljétek le az életet egymás mellett, változtatnotok kell.


Egy erős kapcsolat nem megy tönkre a gyerek miatt, ha amúgy mindkét fél vágyott rá, annak valami más oka kell lenni.

De a ti kapcsolatotokban őszintén megértem a félelmeidet. Nem vagytok egymás igazi partnerei ebben a házasságban, nem az egymás iránti szeretet irányít titeket és ez így sok problémát fog még okozni.


Mindenesetre a hazudozás, a titkolózás nem célravezető. A gyerekvállalás az egyik legfontosabb kérdés egy házasságban, vagy komoly kapcsolatban. Ha ebben nem juttok egyetértésre, minimális az esélye, hogy működjön.

2014. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Természetesen nem kezdtem el titokban védekezni, mert én sem tartom helyesnek, csak felmerült a gondolat, a férjem reakciója után egy pillanatra.

Végül leültem vele és megbeszéltük. Ő először mérges lett, mert kifogásnak tartja, hogy én félek a gyerekvállalástól, mert mi változna pár év múlva. Például az, hogy nem 2 éve lennénk házasok, hanem 5, ami azért tartósabb, hosszabb ideje tartó kapcsolat. Tehát nem arról van szó, hogy nem bízom benne, nem kell kiforgatni ezt a dolgot. Végül megértette, hogy akarok babát, de még nem most. És ne erőltesse rám. Bocsánatot is kért amiért nem vett komolyan, én meg azért, mert visszakoztam, pedig megbeszéltük korábban. Úgy egyeztünk meg, hogy 2 év múlva visszatérünk a témára.

2014. nov. 29. 17:24
 27/30 anonim ***** válasza:
86%
Ez nagyon jó, h megbeszeltetek. Viszont egy gondolatot fűznek a felelmaidhez..mi 3 ev után vallaltunk gyereket ( igaz mi későbbre terveztük, csak igy alakult) nekünk azóta már 2 van és egyre jobb a kapcsolatunk..Viszont van olyan a kornyezetunkben, akik 10+ együtt töltött év után vallaltak gyereket, de ugyanaz történt, mit leirtal..szóval szerintem nem az idő, hanem a kapcsolat minősége a nem mindegy. ..
2014. nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Nagyon sok házasság megy tönkre a legelején és nem csak a gyerekvállalás miatt. Ülj le beszélni a pároddal és beszéljétek végig, hogy hogyan fogja egy gyerek megváltoztatni az életeteket. Azt is jó tisztázni, hogy ki mit vár el a másiktól ezen a téren. Sok nő attól a pillanattól csak anya és elfelejt nő/feleség lenni (és itt nem a szülés előtti/utáni 1 évre gondolok, hanem úgy egész életére) és sok férfi nem is gondol rá, hogy kivehetné a részét a gyereknevelésből. Sokan csalódnak itt a másikban.

Ha látod, hogy átérzi és végiggondolta, egyeznek az elképzeléseitek, akkor Te is könnyebben gondolod újra, hogy készen áll-e erre a kapcsolatotok most, vagy néhány év múlva és a férjed is látja, hogy komolyan veszed a dolgot és nem egy kitalált hülyeség miatt nem szeretnél azonnal gyereket.

Egy jó kapcsolatot ritkán tesz tönkre a gyerekvállalás maga, drukkolok, hogy közös nevezőre jussatok!

2014. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

a probléma az, hogy nem tudtok kommunikálni

ültesd le, mond el neki, hogy várni akarsz, ha ő nevet, akkor nehéz a felfogása.

beszélgessetek!

am meg ha nem mersz akkor veled is bajok vannak, nem szereted, stb!

2014. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Eléggé aljas dolog.


Meg kell beszélni a dolgokat, ha az első megjegyzésedre kiröhögött, akkor komolyan. Ennyi.

2017. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!