Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire aljas dolog egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire aljas dolog egy házasságban titokban védekezni? Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Hogy ne essek teherbe.

26 éves vagyok, a férjem 28. 2 éve házasodtunk össze, 4 éve vagyunk együtt. 1 éve döntöttünk úgy a férjemmel, hogy jöhetne az első gyerek, de én mostanában elkezdtem nagyon félni a dologtól. Kértem a férjemet, hogy várjunk még 3-4 évet, de nem vett komolyan, csak kinevetett. Nagyon félek, hogy milyen hatással lenne a kapcsolatunkra a gyerekvállalás. Egyre inkább úgy érzem, hogy korai 2 éves házasságra babát vállalni. Nem szeretném úgy végezni mint többen az ismerősi körömben. Rövid házasságba 1-2 évre vállaltak gyereket hárman is, és mindegyik válással végződött 1 éven belül.


Ti nem féltetek a gyerekvállalástól? Hány év után terveztétek? Végül mikor jött össze?


2014. nov. 29. 01:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

A legrosszabb megoldás titokban védekezni. Inkább ülj le a férjeddel megint beszélgetni.


Elméletileg nem csúsztok le semmiről ha vártok még két évet, de ha már 1 éve eldöntöttétek a gyereket, akkor talán már több komplikációt okoz a visszakozás, mint maga a gyerek okozna.


Ha ennyi félsz akkor inkább a házassággal kellett volna várni.

2014. nov. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%

Látod, én ilyenkor nem értem, ha valaki ennyire nem biztos a kapcsolatában, minek házasodik? A férjed bízik bennetek, nem gondolja, hogy gond lesz, egyedül te vagy az, aki ezen agyal csak azért, mert másoknak nem jött be. Ilyen az, amikor valaki problémát lát oda, ahol nincs.

Nem gondolod, hogy pont az a probléma, az fogja megrontani a kapcsolatotokat, hogy hazudsz, titokban védekezel? Neki meg sem fordul ilyen a fejében, hisz szeret, gyereket akar tőled. 3-4 év múlva mi fog változni???

És ilyenkor agyalok, hogy én meg 2 éve próbálkozok, és nem sikerül. :(

2014. nov. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Én nagyon félek a gyerekvállalástól, de eszemben sem lenne titkolózni a párom előtt. Neked sem ajánlom, többet ártasz vele, mint amennyit nyersz. Beszélj vele, hogy legalább egy évvel toljátok el a dolgot, mert neked még kell egy kis idő. Aztán majd meglátjátok, mi lesz. Ha a terveitek hosszú távon nem egyeznek, akkor viszont el fognak válni az útjaitok. Ha ő gyereket akar, örökre nem tologathatod azért, mert nem mered meglépni a dolgot.

Ha titokban elkezdesz tablettát szedni, fel fog tűnni a férjednek, hogy nem esel teherbe. Lehet, hogy észreveszi a gyógyszert, de az is lehet, elmegy vizsgálatra, mi a baj, és téged is visz, ahol szépen kiderül, hogy te gyógyszert szedsz. Általában a férfiak nem viselik a babérjaikon ülve túl sokáig, ha gyereket próbálnak nemzeni, és nem megy. Egy ilyen hazugság pedig alapjaiban rengetné meg a kapcsolatotokat.

2014. nov. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

Azt megértem, hogy 2 éves házasságba korainak érzed. Alapvetően mi 5 év házasság utánra terveztük az első gyereket.

Beszélj vele újra, és kérd meg, hogy várjatok. Hazudni, titokban védekezni elég aljas dolog, és ha kiderül, az alapjaiban rengeti meg a kapcsolatotokat, és a férjed bizalmát. Lehet hogy azzal a lendülettel elválik tőled.


Mi 2,5 éve nem védekezünk. A doki mondta is, hogy nem lehet gyerek, szóval nem lepett meg a dolog. Ezért is hagytuk abba az óvatosságot, mert minek...


SEMMIKÉPP NE HAZUDJ ÉS NE TITKOLÓZZ, mert sokkal rosszabbul fogsz járni.

2014. nov. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon helyes, hogy várni szeretnél a gyerekkel, de semmiképp se titkolózz. Gondolj bele, te titokban védekezel, ő reménykedik, aztán gyanút fog, orvoshoz akar vinni, te bevallod az igazat, ő csalódik, kiábrándul, és akkor tényleg válás lesz a vége. Akit szeretsz, az előtt soha ne legyenek titkaid, pláne ilyen fontos dologgal kapcsolatban.
2014. nov. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
43%
Azt nem értem, hogy ezt miért nem beszéled meg a pároddal. Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor még tényleg nincs itt az ideje. Mi is 4 éve vagyunk együtt, és bár nem vagyunk házasok, de papír és eskü nélkül is biztosan érzem és tudom belül, hogy számíthatok rá és engem akar egy életen át. Ha Te nem ezt érzed a férjeddel kapcsolatban, akkor kár az egész.
2014. nov. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Mi is 4 éve vagyunk együtt, és bár nem vagyunk házasok, de papír és eskü nélkül is biztosan érzem és tudom belül, hogy számíthatok rá és engem akar egy életen át. Ha Te nem ezt érzed a férjeddel kapcsolatban, akkor kár az egész."


Szeretem a férjem, bízom benne, és tudom hogy bármikor számíthatok rá. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a gyerekvállalást korainak érzem a kapcsolatunkban.


Azért házasodtunk össze, mert szeretjük egymást, és együtt akarjuk leélni az életünket házaspárként, nem úgy hogy ő a pasim, én meg a barátnője vagyok. A gyerekvállalás ettől teljesen független dolog. Az egymás iránti érzéseinkhez semmi köze.

2014. nov. 29. 04:32
 8/30 anonim ***** válasza:
51%

Semmi köze az érzésekhez?

Hm...

Tényleg ülj le a férjeddel!

2014. nov. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%
Eleget lelki sérült vagy. Ezt pszichiáterral kellene megbeszélned.
2014. nov. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom,hogy egy házasságban a gyerekvállalás az egyik legfőbb dolog, amiben konszenzusra kell jutni. Az, hogy ha az egyik fél akarja, a másik nem annyira, nem vezet semmi jóra.

Ha pedig nem találnak közös nevezőt, akkor tényleg el kell gondolkodni,hogy egymásnak lettek-e teremtve.

Sajnos fordult már elő, hogy az egyik évekig húzta volna, a másik pedig x év után megunta, és elhagyta.


Egyébként kérdező, szerintem ez a fajta félelem normális. Attól függetlenül, hogy én nagyon akartam a fiunkat, nagyon be voltam tojva. Előtte is, meg amikor két csíkos lett a tesztem, akkor is. A gyerekvállalás talán az egyik legnagyobb változás az életünkben, és egy átlag ember, még egy kisebb változástól is fél, nem hogy ekkorától. Sőt, mi most a testvért tervezzük, és hiába van gyerekem, rengeteg agyalok, és igen, sokszor félek is tőle. Mert nem tudom milyen lesz kettővel.

Az pedig,hogy az ismerősi körben rövid házasságra vállaltak gyereket és elváltak, nem hinném,hogy a gyerek miatt volt, hanem mert alapból nem volt olyan a kapcsolat,hogy arra bármikor is gyereket lehetett volna vállalni.

Azért itt nem egy féléves kapcsolatról van szó, ahol még a pár is ismerkedik egymással.

De beszéljétek meg. Jussatok közös nevezőre. Mondjuk ne várjatok 4 évet, hanem csak kettőt. Ha ebben nem tudtok egyezni, sok gondotok lesz még!

2014. nov. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!