Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek megéri a mostani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megéri a mostani kényelmet feladni egy későbbi komolyabb célért?

Figyelt kérdés

Jelenleg jól élünk, mindent megvehetünk magunknak, ami kell. Albérletben lakunk párommal lassan két éve. Nincs hitelünk, nincs megtakarításunk.

Természetesen nem akarunk örökké ilyen életet élni, de most egyelőre ez esik jól. Egyikünknek sem adatott meg tinikorában bulizni, vásárolgatni, utazgatni, így ezt most szeretnénk kiélni.

Most én 22/N, párom 24/F.

Nagyon gázok vagyunk? Vagy más is csinálta így? Nem akarok 30-40 évesen elválni, mert most nem éltem ki magam. Ha most elkezdenénk félrerakni, tudnánk annyit, hogy legyen esküvőnk és házunk, de akkor le kéne mondani arról, hogy azt főzzek amihez kedvem van, és olyan ruhákat vegyek meg ami tetszik. Nem mehetnénk el sehova.

Mit gondoltok? Ki hogyan kezdett neki? Nagyon nehéz volt? Megbántátok egy elvesztegettétek azt a sok évet?


2014. nov. 14. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A ketto kozott nem lehet? Nem kell mindenrol lemondani, megis lenne valamennyi megtakaritas. Pl inditsatok el egy megtakaritasi szamlat a Fundamentanal, vagy hasonlo cegnel. Ezek eleg jo hozamokat csinalnak a szamlatokon, a vegen pedig kedvezmenyes lakashitelt is fel tudtok venni, vagy adokedvezmenyt kaptok.
2014. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
72%

Igazából egyik opció sem vezet sehova, ha nem iktatsz be egy új alternatívát.

Nézzük az első opciót : maradtok így, ahogyan most vagytok, tudatában annak, hogy a jövőben nem lesz semmi esélyetek a fejlődésre, mert amit most megkerestek, azt el is használjátok.

A második opció még rosszabb is : elmegy mellettetek az élet egy bizonytalan jövőért, mert manapság a megtakarítás sem jelenti azt, hogy jól fogtok élni évek múlva. Ez régen így volt, de ma már másképp működik a világ.


Az én tanácsom : frissítsétek a megfigyelőképességeteket. Nézzétek szét a világban és vegyétek észre, hogy miként van esélye az embernek igazán élnie is, illetve a jövőt is építenie. Ez az út, amelyen ti vagytok, már nagyon idejétmúlt és akik nyomorognak, azoknak is a többsége ugyanazért nem fog soha túljutni a helyzetén, mert ugyanabba a lejárt gondolkodásmódba van beleásva, amelybe ti is vagytok.


Gondolkozzatok nagyvonalúan , ha nagyvonalúan akartok élni.

Azok az emberek, akik elértek valamit az életben, mind feladták a konvencionális gondolkodást és a saját, egyéni gondolkodásmódjukat kamatoztatták, szemben a többséggel, aki járta a kitaposott ösvényt.


Merni kell új utakat alkotni.

2014. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Megéri feladni, de nem úgy, hogy kuporgattok.

Mi is hasonlóképp vagyunk, annyi hogy én tanulok is. Ez nem annyira kényelmes, de hosszútávon előre visz. A párom is ha minden igaz, nemsokára kezd egy tanfolyamot.

Persze ehhez le kell rakni némi pénzt, de emellett még elég jól megélünk. Most évi 200-250 ezer megy el erre, akárhonnan nézem, ha ezt elkezdenénk kuporgatni, lenne belőle 5 év múlva egy millánk, hűha :D De ha minden jól megy, később jobb állásra tehetünk szert magasabb fizetéssel, amiből nem lesz gond megvenni, ami kell.


Amúgy szerintem egyre többen gondolkoznak így - a mai bizonytalan helyzetben minek is spórolni? Aki előrelátó volt és félretett a nyugdíjára, azét elvette az állam. Minden iszonyúan meg van adóztatva, egyszerűen nem éri meg. Majd ha rendeződnek a viszonyok, ráérünk akkor spórolni.

2014. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek az elöttem szolokkal, meg kell talalni az arany közeputat. Par honapig mondjuk ettöl meg jo, ha kicsit kielitek, hogy megvehetitek, amit korabban nem, de erdemes csinalni egy költsegvetest, amiböl kiszamoljatok, hogy hogyan tudtok ugy felre tenni, hogy közben azert el tudjatok menni nyaralni, stb.


Erdemes megnezni, hogy mi jelent nagyobb kiadast, ami felesleges, vagy helyettesithetö egy masodik legjobb dologgal, es akkor felre is tudtok tenni, de megsem kell afogatokhoz vernia garast. Pl. nem mentek nagyobb alberletbe, vagy vesztek draga kocsit, csak azert, mert ki tudjatok fizetni a törlesztöt.


Az esküvöt is meg lehet ugy oldani, hogy ne legyen draga, maga a szertartas ingyenes, a buli resze az, ami tud huzosabb is lenni. Helyette lehet csaladi vacsorat tartani szük körben, es kerti partyt csinalni a haverokkal, vagy elmenni közösen bulizni. Van batyus lagzi is, ahova mindenki hoz magaval valamit, amit elöre leegyeztetnek, es szabadteren tartjak.


Mikor el kezdtem penzt keresni, egy reszet ugyan elraktam, de csak az az evi nyaralasra. Hetente vettem uj ruhat, nem is tudom, hogy fertem el. Nem sajnaltam a penzt a kajara sem. Külön jo volt lakastakarekot nyitni, mert igy legalabb kicsit megnyugodtam, hogy legalabb 20 000ft-ot felreteszek havonta.


Aztan erdekes modon akkor jöttem ra, hogy nincs szüksegem ennyi mindenre, amikor nem volt ra eppen annyi penz. Csak azt vettem eszre, hogy sokkal kevesebb penzböl is kijövök, nem veszek meg mindent, es meg sincsen hianyerzetem. Lehet, hogy ehhez kellett az is, hogy megtapasztaljam a dözsölös idöszakot.


Most mar a ferjemmel közösen visszük a csaladi költsegvetest, es bar meg mindig szeretem megvenni azt, amire tenyleg szüksegem van, mar kifejezetten taszit, hogy folyton uj dolgokat vegyek magamnak, most inkabb veszek valamit, aminek jobb a minösege, es tartson ki inkabb tovabb, vagy nem veszem meg, ha nem ilyen.


Az utazasok sem attol lesznek jok, hogy mennyire egzotikus a helyszin, hanem hogy kivel veszek rajta reszt, es mit csinalunk.


Az eteleknel kicsit nehezebb, en szeretek minösegi dolgokat enni, gyümölcs, zöldseg, hus, magvak. Ez nyilvan dragabb, mint a lisztes, tesztas, krumplis dolgok, de hosszabb tavon az egeszsege az embernek szerintem többe kerül, ugyanez igaz a sportolasra.


Kellenek az elmenyek utazas, hobbi, eves, szorakozas formajaban, mert nem tudhatja az ember, hogy meddig el, de közben gondolni kell a jövöre is, pl. en idös koromban is normalis körülmenyek között szeretnek elni, es ehhez a mi korosztalyunk mar nem igen alapozhat a nyugdijra..


Szoval arany közep:)

2014. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes lenne legalább tanulásba fektetni. Mi elvégeztünk több OKJt, meg nyelvtanfolyamot és mostmár jóval jobban keresünk ennek hála. Pedig alapból se volt kevés.
2014. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem leszel örökre 22 éves, nem lesz öröké munkád...
2014. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a "kiélés" dolog mit jelent nálad? Nyilván nem az ész nélkül pasizást, mert akkor nem terveznéd a pároddal együtt. Ha az utazgatás, pénzköltés hiányzik majd harmincévesen, azt megteheted akkor is, ahhoz nem kell elválni. Érdemes előbb megalapozni egy stabil jövőt, nyilván nem azt mondom, hogy semmit ne szórakozzatok, de egy fix összeget már most tegyetek félre minden hónapban a házra. Az a baj, hogy ha hozzászoksz a pénzköltéshez, akkor utána már nagyon nehéz rászokni a spórolásra, sokkal fájdalmasabb lesz, mint ha eleve spórolósra neveled magad és csak később kezdesz költekezni, amikor már megteheted. (tapasztalatból mondom, kerestem már minimálbért és 400 ezret is, különböző életszakaszokban.)
2014. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyugiiii!!! Nem pasizok! Csak a párom van, vele akarom alaposan kiélni magam még mielőtt gyereket vállalunk.
2014. nov. 15. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!