Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem öccse hozzánk akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem öccse hozzánk akar költözni? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Németországban élünk a férjem, én és a 8 hónapos fiúnk.

A férjem öccse kitalálta, hogy idejönne mesterképzésre 0 nyelvtudás és pénz nélkül. Van 2 diplomája, "Ügyintéző" a végzettsége(ez az ő országukban egy szakma, csak sehova nem veszik fel vele). 30 éves, eddig 2 hónap bejelentett munkaheye volt egy biztosítónál, de otthagyta. Azt még tudni kell róla, hogy életében egy poharat nem mosott el maga után, otthon nem csinál semmit. Egész nap a haverokkal csavarog. A férjem fizette a tanulmányait abból amit itt nehéz munkával megkeresett.

Tehát most ide akar jönni szerencsét próbálni. Akárhogy számolgattam, nagyon sokba kerülne nekünk havonta és amúgy sem férnénk el a lakásban(50 nm, 2 szoba).

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Nem szeretném megbántani a férjemet, de nem akarom, hogy az öccse itt lakjon. Teljesen felborítana mindent.

Beszéltünk már erről, ő szeretné N. országba hozni és segíteni neki, de félő, hogy majd suli melett nem talál munkát, és akkor végleg a nyakunkon marad.

Mit csináljak, mondjam meg, hogy nem és haragítsam magamra az öccsét?


2014. nov. 10. 23:29
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Én Erdélyben nőttem fel, már 20+ éve itt élek Magyarországon. De nem szégyellem a származásom.

Igen, Romániában ha elvégzel egy sulit, akkor azt mondják, hogy van róla diplomája. Mint ahogy az érettségiről is van.

De ez nem olyan diploma, amit itt neveznek annak, és ami nyelvhez kötött.

Kérdező, nem tudom, miért kell szégyellned, milyen országról beszélsz, ide jössz kérdezni, de nem vagy képes elmondani ha rákérdeznek valamire. Így meg, ahogy írod, elég megtévesztően, hülyén hangzik.."nyelvtudás és pénz nélkül. Van 2 diplomája"

Miért nem lehet leírni egyértelmüen a dolgokat?

2014. nov. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
87%
(Off 32! A diploma sok nyelven kizarolag annyit jelent, oklevel. Ehhez illesztik hozza, hogy kozepiskolai, foiskolai vagy egyetemi. Nekem pl az erettsegimet lazan kozepiskolai diplomanak jegyeztek itt be. Ja, nem Romania)
2014. nov. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Ha mákod van, még a házasságotokat is tönkreteszi a nyakatokon az az ingyenélő.


Mondd meg neki, hogy HA megcsinál egy középfokú nyelvtanfolyamot, akkor jöhet, maximum 2 hónapig lakhat nálatok (ha ez idő alatt nem szerez munkát, kiteszitek a szűrét), és ha már a mosogatás szóba került: segítenie kell nektek a háztartásban, mondjuk neki kell mosogatnia és porszívóznia.


Nyelvtudás nélkül nem megyünk ki idegennyelvű országba, mert abból csak a lógás meg a lébecolás lesz mások nyakán.

Hiába van nyelvterületen valaki, ha nem kommunikál a helyiekkel, ÉS nincs hozzá már eleve nyelvi alapja, akkor lótúrót se fog megtanulni. Egész nap otthon fog lógni a nyakatokon, csak veletek fog majd beszélni magyarul (vagy románul ;) ), egy büdös szót nem fog tanulni németül, csak kizabálja a hűtőt.

2014. nov. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
8%
Te keresed meg a pénzt a megélhetéshez? Nem. Mivel a 8 hónapos gyereketekkel vagy otthon éjjel nappal. A férjed keresi meg a pénzt. Szóval neked beleszólásod nemsok. Férjed megkeresi a pénzt a megélhetésen túl is. Akkor miért ne lehetne ott valameddig? Te meg mivel nem jársz dolgozni. Ezért nagyon is lesz idöd elmosni utána a poharat... Legalább kicsivel kevesebbet unatkozol. Ha a te húgod vagy öcséd akarna odakoltozni akkor azt meg bevennéd rögtön. De a pénzt továbbta sem te keresnéd hanem a férjed. Te teljesen egy önző magadnak való hálátlan önfejű buta élőlény vagy!
2014. nov. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

Magadnak való, hálátlan, önfejű, buta élőlény... :DDD De jót nevettem!


Kérdező!

Hasonló helyzetben voltam pár hete a saját testvéremmel. Elmondhatatlanul jólesett, hogy a párom támogatott, és végül én láttam be józan ésszel, hogy huszonévesen nem lakhatok együtt egyszerre a párommal és az öcsémmel. Pedig ő a sógorodnál sokkal, de sokkal szorultabb helyzetben van, úgy döntöttem, inkább anyagilag támogatom kisebb összegekkel, amikor tudom, de az intim szférámba nem szeretném beengedni. Az a helyzet, hogy míg te látod a helyzetben rejlő konfliktuslehetőségeket, addig a férjedet valószínűleg elvakítja a szeretete, és a vágy, hogy segítsen a kistestvérének. Le kellene ülni vele, és szépen megbeszélni, te hogyan látod a helyzetet. Nyilván egy értelmes emberekből álló házasság nem olyan alapon működik, hogy az parancsol, aki épp a kenyeret keresi. Éppen ezért ugyanannyi jogod van eldönteni, hogy befogadjátok, mint a férjednek. Nagyon fontos, hogy ne ellenséges hangnemben fogj bele a beszélgetésbe, és tényleg éld bele magad a férjed helyzetébe! Még akkor is, ha talán nem szimpatikus a sógorod viselkedése. A férjednek akkor is a vére, és jóérzésű ember lévén nyilván benne van az ösztön, hogy segítse az öccsét. Ezt te nem tilthatod meg! Szabályozni a körülményeket viszont kiválóan tudod. Én voltaképpen már azt sem értem, hogy miért tanulni megy ki, miért nem dolgozni... De mindenesetre állapodjatok meg abban, hogy mielőtt kimegy hozzátok, tegyen félre valamennyi pénzt, és kössétek ki, hogy nálatok maximum 1 hónapot lehet, aztán keresnie kell kiadó szobát! Egyébként hány éves?

2014. nov. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
A realitás nem bánthatja meg egyiket sem, sem a férjed, sem az öccsét. Menjen Németbe ha akar, de ne a ti nyakatokra. Szedje össze a pénzt utazásra, és több havi megélhetésre, albérletre. Majd azután segítetek neki kijutni, munkát keresni. Ha 2 diplomás 30 éves felnőtt ember ennyire sem képes itthon, akkor ne akarjon külföldre menni, pláne ne mások, egy család nyakára élősködőnek. Már így is nagyon sokat köszönhet a testvérének, ne akarja pofátlanul kihasználni. Ja, és azt is kösd ki, ha kijut, és elfogy a pénze, mert nem dolgozik, nem becsüli meg a munkát, akkor annyi tartaléka legyen, amiből haza megy. Mert hozzátok semmiképpen. Ezért nem haragudhat meg senki, a leírtak alapján a sógorod egy link alak, hiába diplomás. De ez nem a ti problémátok, ne is vegyétek a nyakatokba.
2014. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

A kérdező nagyon jól tudja, hogy a sógora "diplomája" a magyar értelmezés szerint nem diploma.

Ahhoz pedig, hogy ezzel a sógora Németországban Mesterképzésre járjon minimum BSC/BA szintű végzettségének kellene lennie. (magyar értelemben vett diplomájának)

A mesterképzéshez se nyelvtudása (se német, se angol), se végzettsége nincs.

A férj és a sógor származását meg nem tudom miért kell szégyellnie.

Ha egyszer hozzáment egy törökhöz/arabhoz/albánhoz, akkor ez van, vállalja fel.

2014. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Igen van beleszólásom a dolgokba, ugyanis ez a lakás az én bérleményem.

"Te keresed meg a pénzt a megélhetéshez? Nem. Mivel a 8 hónapos gyereketekkel vagy otthon éjjel nappal. A férjed keresi meg a pénzt. Szóval neked beleszólásod nemsok. Férjed megkeresi a pénzt a megélhetésen túl is. Akkor miért ne lehetne ott valameddig? Te meg mivel nem jársz dolgozni. Ezért nagyon is lesz idöd elmosni utána a poharat... Legalább kicsivel kevesebbet unatkozol. Ha a te húgod vagy öcséd akarna odakoltozni akkor azt meg bevennéd rögtön. De a pénzt továbbta sem te keresnéd hanem a férjed. Te teljesen egy önző magadnak való hálátlan önfejű buta élőlény vagy!"

Képzeld Kedves, kapok Gyed-et! Nem is keveset, tehát van beleszólásom, amúgy közös kassza van, amit én kezelek már 9 éve.

Ha az én húgom vagy öcsém akarna jönni, őket sem engedném.

Nagyon kicsi a lakás és még be se tudna jelentkezni, mert már 3-an vagyunk.


"Kérdező, nem tudom, miért kell szégyellned, milyen országról beszélsz, ide jössz kérdezni, de nem vagy képes elmondani ha rákérdeznek valamire. Így meg, ahogy írod, elég megtévesztően, hülyén hangzik.."nyelvtudás és pénz nélkül. Van 2 diplomája"

Írtam már hogy nem román állampolgár, és nem szégyenlem, de nem publikus az állampolgársága.

2014. nov. 11. 11:11
 39/51 anonim ***** válasza:
0%

Nem minden országban kérnek nyelvvizsgát a diplomához. Egyáltalán nem tök mindegy milyen országból való? Nálunk is van egy rakás vegyes házasság a családban, a külföldre ment magyar a fogadó országban megismerkedett egy tök másik ország szintén bevándorlójával és összeházasodtak.


Ez a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen, lehet akár hottentotta is, nem szabad hagyni, hogy befészkelje magát, mert jó vége nem lesz az eddigi életéből és vérszívásából kiindulva.

2014. nov. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

A férjem amúgy nagyon jóhiszemű, segítőkész ember. Sokszor át is verték már. Mióta itt van németben 17 éve, azóta ő tartja el a beteg szüleit, az öccsét és a húgát.

A húga most kezdett el dolgozni, tehát már ennyivel is könnyebb nekik. De öcsike folyamatosan válogat a munkák között. Ő irodában szeretne ülni napi 8 órában és ezzel sokat keresni minden tapasztalat nélkül. Egyébként nincs gondom vele, csak a munkához való hozzáállásával.

Dolgozott 2 hónapot egy biztosítónál, de nem tetszett neki, mert nem nyalták ki a sejhaját.


Akik azt írták, hogy tönkretenné a házasságot, igazuk van. Ettől félek én is. Biztos többet veszekednénk, pedig mindketten birka türelműek vagyunk.

2014. nov. 11. 11:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!