Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem öccse hozzánk akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem öccse hozzánk akar költözni? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Németországban élünk a férjem, én és a 8 hónapos fiúnk.

A férjem öccse kitalálta, hogy idejönne mesterképzésre 0 nyelvtudás és pénz nélkül. Van 2 diplomája, "Ügyintéző" a végzettsége(ez az ő országukban egy szakma, csak sehova nem veszik fel vele). 30 éves, eddig 2 hónap bejelentett munkaheye volt egy biztosítónál, de otthagyta. Azt még tudni kell róla, hogy életében egy poharat nem mosott el maga után, otthon nem csinál semmit. Egész nap a haverokkal csavarog. A férjem fizette a tanulmányait abból amit itt nehéz munkával megkeresett.

Tehát most ide akar jönni szerencsét próbálni. Akárhogy számolgattam, nagyon sokba kerülne nekünk havonta és amúgy sem férnénk el a lakásban(50 nm, 2 szoba).

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Nem szeretném megbántani a férjemet, de nem akarom, hogy az öccse itt lakjon. Teljesen felborítana mindent.

Beszéltünk már erről, ő szeretné N. országba hozni és segíteni neki, de félő, hogy majd suli melett nem talál munkát, és akkor végleg a nyakunkon marad.

Mit csináljak, mondjam meg, hogy nem és haragítsam magamra az öccsét?


2014. nov. 10. 23:29
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%

Szabj egy határt a ti lakásotokban tartózkodásra: Pld. max. egy hónap. Addig találjon magának bérelt szobát. 50 m2 nagyon nem egészséges egy három tagú családnak + egy főnek.


Hogy van két diplomája, ha 0 a nyelvtudása?

2014. nov. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
29%

az öccse milyen nemzetiségű, hogy azt mondod, az ő országukban?


vagy te nem vagy tisztában a sajátoddal?

2014. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
79%
Mi másfél szobás lakásba fogadtuk be a szintén a férjem öcsét. Két évig éltünk úgy együtt, és a kis fiát is hozta. Szabályokkal minden megoldható és elviselhető. Mondjuk azt nem értem, hogyha nulla a nyelvtudása akkor pont németeknél hogy akar mesterkurzuson így tanulni? Ez így számomra kissé viccesnek hangzik. Plusz úgy tudom, hogy a németek munkaadás terén igen szigorúak nem szeretik a linkeket, ha nem totál precíz vki stb. Amit leírtál a sógorodról azok alapján és az infóim alapján én esélytelennek látom, hogy ott szerencséje lehetne.
2014. nov. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem elég logikus, hogy német nyelvtudása nincs...


Nos, kérdező: NE. Nagyon erősen ellenezném, s a leírásod alapján igencsak jogosan. A lakhelyetek kicsi, a fiú kissé felelőtlen és rendezetlen, de ha rendes, alkalmazkodó srác lenne, akkor se telepedjen a pici privát életetekre.

A férjednek is be kéne látnia ezt...

2014. nov. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
1.A dipomáit a saját országában szerezte meg, és azokkal jönne Németbe 0 nyelvtudás nélkül.
2014. nov. 10. 23:47
 6/51 anonim ***** válasza:
20%
És a saját országa Magyarország?
2014. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

2. Nem magyarok.

Én tisztában vagyok a sajátommal.

2014. nov. 10. 23:50
 8/51 anonim ***** válasza:
35%
Nem tök mindegy neked, ha a kérdező kérdésére nem bírsz válaszolni???
2014. nov. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Lényegteen, hogy milyen állampolgárok.
2014. nov. 10. 23:51
 10/51 anonim ***** válasza:
78%
3as vagyok, javaslat lemaradt, hogy nagy viták se legyenek belőle: esetleg sógorod tanulja előbb meg a németet középfokra, aztán újra megbeszélhetnétek. :)
2014. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!