Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem öccse hozzánk akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem öccse hozzánk akar költözni? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Németországban élünk a férjem, én és a 8 hónapos fiúnk.

A férjem öccse kitalálta, hogy idejönne mesterképzésre 0 nyelvtudás és pénz nélkül. Van 2 diplomája, "Ügyintéző" a végzettsége(ez az ő országukban egy szakma, csak sehova nem veszik fel vele). 30 éves, eddig 2 hónap bejelentett munkaheye volt egy biztosítónál, de otthagyta. Azt még tudni kell róla, hogy életében egy poharat nem mosott el maga után, otthon nem csinál semmit. Egész nap a haverokkal csavarog. A férjem fizette a tanulmányait abból amit itt nehéz munkával megkeresett.

Tehát most ide akar jönni szerencsét próbálni. Akárhogy számolgattam, nagyon sokba kerülne nekünk havonta és amúgy sem férnénk el a lakásban(50 nm, 2 szoba).

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Nem szeretném megbántani a férjemet, de nem akarom, hogy az öccse itt lakjon. Teljesen felborítana mindent.

Beszéltünk már erről, ő szeretné N. országba hozni és segíteni neki, de félő, hogy majd suli melett nem talál munkát, és akkor végleg a nyakunkon marad.

Mit csináljak, mondjam meg, hogy nem és haragítsam magamra az öccsét?


2014. nov. 10. 23:29
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
31%

Csak furcsa volt a fogalmazás, és nem kaphatott volna diplomát nyelvvizsga nélkül, ha magyar.


Igazad van, lényegtelen, hogy milyen állampolgár, de miért szégyelled?

2014. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

3-nak.

Igen itt akar tanulni, mert egy közvetítő telebeszélte a fejét. Pl. 6 hónap alatt megtanul németül, dolgozhat részmunkaidőbe, stb... Ő ezeket elhitte, hiába mondtuk neki, hogy nem így működik.

2014. nov. 10. 23:54
 13/51 A kérdező kommentje:
Nem szégyelem :)
2014. nov. 10. 23:55
 14/51 anonim ***** válasza:
52%

Nos, ha férjed akarja, akkor menjen, de ő lássa el, takarítson, főzzön utána.


Bár még így is nagyon durva, egy kisbabával.

2014. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
74%
Nekem exem 10 évig dolgozott kinn németbe, egy magyar cégen keresztül, de németeknek. Középfokot baromira elvárják, és mesélte nekem, hogy ugyan középfokkal ment ki és meg volt a melója, de úgy is iszonyú nehéz volt minden. Nem, hogy nulla nyelvtudással ott tanulni. Meg ott megtanulni hat hónap alatt a németet? :D Legalább elkezdte tanulni? Nem éppen egy könnyű nyelv, legalább bele nézhetne, hogy megy-e neki egyáltalán.
2014. nov. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
53%
Jah 3as voltam. :)
2014. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
42%

Én sem értem, két diplomája van, de semmilyen nyelvtudása?


NINCS ügyintéző diploma, bár sok helyen minden vizsgát diplomának mondanak.....

2014. nov. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Amúgy nyelvterületen, megfelelő hozzáállással és tanulással, 6 hónap alatt elég jól meg lehet tanulni németül.
2014. nov. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
62%

"Én sem értem, két diplomája van, de semmilyen nyelvtudása?


NINCS ügyintéző diploma, bár sok helyen minden vizsgát diplomának mondanak....."


Valószínű, hogy Romániáról van szó. Ott fordul elő ilyesmi. Pld. egyik szomszédom azt állítja, hogy könyvelőnek tanult Romániában és ő könyvelő.. és kiderült hogy egy két hónapos tanfolyamot végzett 18 éves korában.. (most 33 éves).

2014. nov. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Nem román.

Dipoma...ők így hívják. A lényeg, hogy náluk ezzel a "szakmával" aktákat lehet tologatni hivatalokban.

Igen lehet tanulni elég sokat 6 hónap alatt, de annyi nem elég a német mesterképzéshez.

A német nyelvtudása annyi, hogy ja, nein, komm, danke :)

2014. nov. 11. 00:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!