Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem öccse hozzánk akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem öccse hozzánk akar költözni? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Németországban élünk a férjem, én és a 8 hónapos fiúnk.

A férjem öccse kitalálta, hogy idejönne mesterképzésre 0 nyelvtudás és pénz nélkül. Van 2 diplomája, "Ügyintéző" a végzettsége(ez az ő országukban egy szakma, csak sehova nem veszik fel vele). 30 éves, eddig 2 hónap bejelentett munkaheye volt egy biztosítónál, de otthagyta. Azt még tudni kell róla, hogy életében egy poharat nem mosott el maga után, otthon nem csinál semmit. Egész nap a haverokkal csavarog. A férjem fizette a tanulmányait abból amit itt nehéz munkával megkeresett.

Tehát most ide akar jönni szerencsét próbálni. Akárhogy számolgattam, nagyon sokba kerülne nekünk havonta és amúgy sem férnénk el a lakásban(50 nm, 2 szoba).

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Nem szeretném megbántani a férjemet, de nem akarom, hogy az öccse itt lakjon. Teljesen felborítana mindent.

Beszéltünk már erről, ő szeretné N. országba hozni és segíteni neki, de félő, hogy majd suli melett nem talál munkát, és akkor végleg a nyakunkon marad.

Mit csináljak, mondjam meg, hogy nem és haragítsam magamra az öccsét?


2014. nov. 10. 23:29
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
95%

"Amúgy nyelvterületen, megfelelő hozzáállással és tanulással, 6 hónap alatt elég jól meg lehet tanulni németül."


Ezt sokan mondják, de én nem így látom.


Csak olyan barátaim vannak Angliában, akik ugyanezt mondták, hogy majd kint rá lesznek kényszerülve. Csakhogy ha nem beszélsz angolul, nem kapsz jó munkát. Ők is különböző bevándorlókkal dolgoznak együtt, jobban tudnak lengyelül, mint angolul... így viszont nem lehet előre jutni, ez egy ördögi kör. És szerintem az angol sokkal könnyebb, mint a német.

2014. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
59%
amúgy csak német nyelvtudása nincs vagy semmilyen? mert mesterszakokat elég nagy számban indítanak angolul.
2014. nov. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

Tényleg nem román. Ha az lenne akkor sem tagadnám.


Angolul sem tud.

2014. nov. 11. 00:53
 24/51 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem román. Nekem van egy török ismerősöm, aki szintén ezt tanulta, de náluk ez olyan mint nálunk az OKJ.

Ők is azt mondják rá, hogy diploma.

Török, ugye?

2014. nov. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
93%

Ne menj bele.

A határidőkkel az a baj, hogy ha már ott lakik, akkor nem tudjátok kitenni és hazazavarni, ha mégsem megy el egy hónap múlva. Max. abba menj bele, hogy 2 hónapig beszálltok abba, hogy egy szobát béreljen valahol (NEM NÁLATOK!!!!), a 3. hónapban pedig egy hazafelé tartó vonat/busz/repülőjegyet vesztek és kész. Egy percig se hagyd hogy ott legyen, hónapokig nem szabadulsz tőle, olyan lesz mintha örökbe fogadtál volna egy kamaszt, akivel csak a gond van.

2014. nov. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
88%

Ha odaveszitek sose szabadultok meg tőle! Csak akkor, ha magától el akar menni, de miért akarna? Ha megkeseríted az életét, hátha elhúz, még te leszel a szemét. A férjednek meg úgy is megmagyarázza, hogy marad még, abból kiindulva, hogy már így is hogy lehúzta és még mindig ennyire támogatná...

Szerintem próbáld megmagyarázni, hogy az már épp elég segítség, hogy a tanulmányait fizette. 50m2-re gyerekkel nem tudtok vállalni egy felnőtt embert, na meg az eltartása is. Nézze a gyerekét, az fontosabb, egy 30 éves felnőtt ember segítsen magán. Esetleg először bizonyítsa otthon, hogy kitartóan dolgozik minimum egy-másfél évet, és akkor elhiszitek, hogy "megjavult"... (Ebből meg úgy se lesz semmi :D)

2014. nov. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

28, 29. Igazatok van.

Már szoba bérlésre is gondoltunk, csak ebben a városban kicsit nehéz.

2014. nov. 11. 01:24
 28/51 anonim ***** válasza:
83%
28-as vagyok, még mindig könnyebb mint utána megpróbálni kirakni. Ha már ott van és magától nem megy, akkor a nyakadon marad és még te fogsz rá mosni, főzni.
2014. nov. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
Már azzal is nehéz akit szeretünk és alkalmazkodik! Ne fogadjátok be! Korábban leírták,hogy nem fogjátok tudni kitenni! Menjen el dolgozni a férjed öccse és fizesse a szállását a munkabéréből.Azt meg lehet beszélni a férjeddel,hogy néha-néha elhívod egy ebédre vagy elmehettek együtt kirándulni az öccsével.Egy "befogadott" családtag teljesen megváltoztatja az egész életeteket.A legkisebb baj ha pénzbe kerül! /nem akkor pihensz,fürdesz,mégy vásárolni,intézkedsz,gyerekeddel foglalkozol amikor te akarsz és ami még fontosabb ettől az intim életetek!Sajnos befolyásolhatja a kettőtök viszonyát is! Azt nem tudom,hogy Németországban vannak-e munkásszállók,de ha csak egy szobát akar bérelni,biztosan van rá lehetősége. Mi a gyerekemet fogadtuk vissza,amit nagyon megbántunk a férjemmel:hébe-hóba dolgozik és mi tartjuk el,iszik és olyankor nagyon agresszív még velem is,valami kábítót is szedhet, s kómás állapot eltart nála több mint egy hétig.A bódult állapotában rengeteg kárt okoz nekünk és meglop bennünket.Hiába mondjuk neki menjen és élje a saját életét,nem megy el!!!
2014. nov. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
Ha azt akarja a férjed, hogy heteken belül tönkre menjen a házasságotok, fogadjátok be. Van egyáltalán beleszólásod? Mert ha arab, vagy török, alig hiszem. A különböző kult7rából kötött házasságokban általában a nő szenved hátrányt. Gondolj bele, ők ketten lesznek, te meg egyedül.
2014. nov. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!